ŞEHİT TURGUT ARSLAN AİLE YAŞAM MERKEZİ‘NİN DEVİR TESLİM TÖRENİ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde inşa edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehit Turgut Arslan Aile Yaşam Merkezi'nin Devir Teslim Töreni, 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 15.00'de Hacıevhat Mahallesi Şehit Selim Vural Caddesi üzerinde No:108'de yoğun bir katılımla coşku içerisinde gerçekleştirildi.
Haber Malkara 18 Mayıs 2018 Bu Haber 434 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ŞEHİT TURGUT ARSLAN AİLE YAŞAM MERKEZİ'NİN DEVİR TESLİM TÖRENİ

Gerçekleştirilen törene; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Milletvekili Aday Adayı Ünal Baysan, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Malkara Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Nazif Balcı, Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz ile İsmail Akkaya, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Belediye Meclis Üyeleri mahalle muhtarları, Şehidimiz Şehit Turgut Arslan'ın babası İrfan Arslan, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün; “Bugün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Turgut Arslan Aile Yaşam Merkezi'nin açılışını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. 1 ' 1 buçuk saat önce Sağlamtaş Mahallemizde TESKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından yenilenen İçme Suyu Tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Bugün günlerden Malkara' Sağlamtaş Mahallesi'ne gerçekten pırıl pırıl bir arıtma tesisi yapılmış. Kendilerini kutluyorum. Belediyemiz, bu tesisin dışında kültür ve sosyal tesislerine, spor tesislerine gerekli önemi vermektedir. Bu tesisimiz, bölgedeki sosyal ve kültürel etkinliklere, nişanlara, düğünlere ve kurs faaliyetlerine ev sahipliği yapacaktır. Büyükşehir Belediyemiz, bu tesisin haricinde yine sosyal ve kültürel anlamda hizmet verecek olan 4 tane kültür merkezinin inşaat çalışmalarına devam ediyor. Malkara ilçemizde yine bu tesisin dışında bir tane çok amaçlı salon yatırım programımızda var. Büyükşehir Belediyemiz sanat ve kültürel etkinliklere verdiği değeri bu yatırımlarla göstermiş oluyor. Sanat ve kültüre destek anlamındaki yatırımların yanında, ibadethane, yüzme havuzları, okullar, kapalı spor salonları katlı otoparklar, otobüs terminalleri, sebze meyve halleri, su ürünleri toptancı hali, meydan düzenlemeleri, yaya üst geçitleri, büyük parklar, okul ve dini tesislerin bakımı gibi çok sayıda yatırımı bugüne kadar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Büyükşehir Belediyemize bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Etüt Projeler Daire Başkanlığımızda 50'ye yakın devam eden projesi var ve çalışmalar hızla devam ediyor. Bu iki dairemizin toplam yatırım maliyeti, 942 milyon 120 bin liradır. Tesisimiz, bodrum, zemin ve 2 kattan oluşuyor. İnşaatımız 3 bin 79 metrekare alan üzerine inşa edildi. Kapalı alanımızın da toplamı 1705 metrekaredir. Bu tesisin Büyükşehir Belediyemize maliyeti, 3 milyon 54 bin liradır. Bu tesisimizin projesi Etüt ve Projeler Daire Başkanlığının mühendisleri tarafından hazırlandı. Tesisimizde 535 kişilik çok amaçlı salon, 2 adet ofis, 3 adet eğitim salonu, düğün salonuna hizmet edecek mutfak, gelin odası, 27 araçlık otopark, peyzaj düzenlemeleri açık alanlar ve teknik alanlar bulunacak. Ben bu tesisin inşasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tesisin Malkaralı Vatandaşlara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün'ün konuşmasının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Aile Yaşam Merkezini gerçekten ciddi bir sabırla ciddi bir emekle inşa ettik. Önce planlama çalışmalarından başladık. 2 yıla yakın bir süre tapuyu elimize almak ve imar planını hazırlamak sürdü. Daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlandı ve bugün Aile Yaşam Merkezi bitmiş olarak karşınızda. 30 yıldır Hacıevhat Mahallemize gelip sizlere düğün salonu yapacağız dediler, oylarınızı aldılar, sizi unuttular. Allah'ıma şükürler olsun ki burasını yapmak burasını bitirmek Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın önceliğiyle bizlere nasip oldu. Ben bu yüzden bizlere oy veren, oy  vermeyen ama her zaman bizlere sevgisini gösteren Hacıevhat Mahallemizdeki değerli hemşerilerime tekrar teşekkür etmek istiyorum. Seçildiğimizden beri 4 defa seçim geçirdik.  Hacıevhat Mahallesinde sadece düğün salonu değil, mahallenizde eğitime hizmet edecek bir yapıyı bugün kazandırdık. Kombina Et Tesisi inşaatımız hızla devam ediyor. Bir aksilik olmazsa Ekim ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Çok Amaçlı Pazar Yeri inşaatına başladık ve çalışmalar hızla devam ediyor. Malkaramıza bir Ortaokul kazandırdık. Camiatik Mahallesinde açtığımız Belediye Akademisi'nin benzeri bir kuruluşunu da Hacıevhat Mahallesine kazandırıyoruz. Düğünlerinizi, cemiyetlerinizi, mevlitlerinizi yapacağınız bir yapı hem de mahallemizdeki gençlerin, bayanların aile ekonomisine katkıda bulanacakları eğitimlerin gençlerin eğitim ve öğretimde önünü açacak bir kurumu kazandırıyoruz.  Biz açılış yapmaktan, temel atmaktan eve gidemez olduk, bizim arkamızdan dedikodu yapmayı bıraksınlar. Siyasetin bize kattığı en önemli konu edindiğimiz dostluklar. Malkara da yaptığımız projelerin gururunu kendi içimizde yaşıyoruz. Bizlere bu fırsatı verdiğiniz için tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Hacıevhat Mahallesine verdiğimiz değer ve önem çok yüksek. Daha birçok farklı amaca hizmet edecek bir tesis oldu burası. Hepinize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bu tesisin ismini koyarken çok düşündük. Sonrasında Malkara Belediye Başkanımızla birlikte tesisimizin isminin Şehit Turgut Arslan olmasına karar verdik. Kıymetli şehidimiz Turgut Arslan'ın ismi zaten gönlümüzde ebediyen yaşayacak ama biz burada da isminin olmasını, gelecek nesillerinde şehidimizi tanımasını arzu ettik. Her gün ya bir açılış ya da bir temel atma töreni gerçekleştiriyoruz. Öğle saatlerinde de Sağlamtaş Mahallesi'nde TESKİ tarafından kapsamlı bir şekilde yenilenen İçme Suyu Arıtma Tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Orada vatandaşlarımızın sağlığı açısından önemli bir hizmet gerçekleştirdik. Burada da bu tesisin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Malkara her türlü yatırımı hak ediyor. İhtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Göreve yeni başladığımızda, Malkara ziyaretimde kara kara buradaki işlerin altından nasıl kalkacağımızı düşünüyorduk. Ama 4 yılda Malkara modern bir şehir görünümüne kavuştu. Bu başarının büyük payı ben ve Ulaş Başkanımızın değil, bizi bu görevlere layık gören örgütümüz ve kıymetli halkımızındır. Hizmet süremiz tamamlanmadan temelini atmış olduğumuz Et Kombina Tesisinin de açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Görev süremizin sonuna kadar Malkaralılara ne söz verdiysek, hepsini yerine getireceğiz. Ben bu tesisin bütün vatandaşlarımıza, Malkaralılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından Şehit Turgut Arslan Aile Yaşam Merkezi'nin açılış kurdelesi kesimi büyük coşku eşliğinde gerçekleştirildi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org