ŞEHİT ÖĞRETMENİN BABASINDAN GÜRKAN’A ZİYARET

Görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli Pülümür karayolunda PKK terör örgütü tarafından kaçırılarak şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenin babası Hamit Yılmaz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Hamit Yılmaz ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşadı. Başkan Gürkan’ın kendisini taziye için aradığını belirten Hamit Yılmaz, “Her yerde söyledim; Edirne’den bir belediye başkanı arıyor, diye. Şeref duydum. Ne mutlu ki Allah bizi millet olarak Türk Milli olarak yaratmış. Şereflerin en üstünü” diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Haber Gündem 13 Mart 2019 Bu Haber 57 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ŞEHİT ÖĞRETMENİN BABASINDAN GÜRKAN’A ZİYARET

16 Haziran 2017’de öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra memleketi Gümüşhane’ye gitmek için otomobiliyle yola çıkan; PKK’lı teröristler tarafından kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz Edirne’ye geldi. Bir konuşmasında“Kalemle tartışacağız, sohbet edeceğiz. Vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza saygılı bir şekilde daha müreffeh bir devlet, daha özgür bir ülke istiyorum. Ben Pülümür'e gidip çocuğumun şehit edildiği yerde balık tutmak, Karadeniz'e gelip balık, sütlaç yemek, Edirne'ye gidip piknik yapmak istiyorum. Çocuğum inşallah buna bir vesile olur. İyi ki bu milletin bir evladı, bir ferdiyim" diyerek, tüm terörist ve bölücülere insanlık dersi veren Hamit Yılmaz; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı da ziyaret etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, oğlunun şehit edilmesinin ardından kendisini telefonla arayarak başsağlığı dilediğini ifade eden Hamit Yılmaz, “Bir vesile ile yolum Edirne’ye düştü. Bir defa telefonla görüşmüştük sizinle. Hiç kalbimden çıkmıyorsunuz. Bir uğrayım Başkanımı ziyaret edeyim dedim. Onur duydum sizinle görüşmekten. Öğretmen kökenli olmanız da ayrıca bize şeref verdi. Bizi aramanızın ardından şunu söyledim. ‘Edirne’den bir belediye başkanımız beni arıyor. Şereflendim. Her yerden aradılar ama burası Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir şehrimiz; Avrupa’daki kalbimiz. Beni şereflendirdiniz Allah razı olsun. Sizi dualarla anıyoruz, milletimizi dualarla anıyoruz. Ne mutlu ki Allah bizi millet olarak Türk Milli olarak yaratmış. Şereflerin en üstünü. Öyle bir taziye süresi yaşadık; ben siyaset üstü görüyorum. Zaten de öyle. Siyasetiniz olacak daha güzel bir ülke haline getirebilmek için fikir birliği bulmak, tartışmak ne güzel. Hayat acı ve tatlı her türlü sürprize açık” dedi.

Bu toprakların vatan olmasının tek nedeninin şehitler olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Siz şehit aileleri bizim başımızın tacısınız. Gerçekten çok gençti şehit kardeşimiz. Benim de ilk öğretmenlik yerim Siverek. 3 yıla yakın kaldım. İyi bilirim bölgeyi de. Bu hainler, bu teröristler… Öğretmeni de, askeri de, polisi de hepsi bizim evladımız, bu vatanın evladı. Sizin gösterdiğiniz metanet. Bu acılı günde verdiğiniz birlik ve beraberlik mesajı gerçekten çok değerliydi. Bu millet büyük ve güçlü bir millettir. Türk Devleti güçlü bir devlettir ama bunu ayakta tutan şehitlerimiz, gazilerimiz. Allah hepsine rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Bu millet, bu vatan, bu devlet ne yapsa şehit ailelerine borcumuzu ödeyemeyiz. Siyaset başka bir şey. Vatan, millet, şehitlerimiz siyaset üstü bir şey. Vatan size çok şey borçlu” diye konuştu.  

Hamit Yılmaz’ın "Kalemle tartışacağız, sohbet edeceğiz. Vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza saygılı bir şekilde daha müreffeh bir devlet, daha özgür bir ülke istiyorum. Ben Pülümür'e gidip çocuğumun şehit edildiği yerde balık tutmak, Karadeniz'e gelip balık, sütlaç yemek, Edirne'ye gidip piknik yapmak istiyorum. Çocuğum inşallah buna bir vesile olur. İyi ki bu milletin bir evladı, bir ferdiyim” cümlesinin kendisini çok etkilediğini belirten Gürkan, “Bugün hava yağmurlu. Piknik yapamayız. Ama Edirne’nin ciğeri, köftesi meşhurdur. Birlikte bir yemek yemek isterim” dedi.

 Hamit Yılmaz da ziyarete gelmeden önce Edirne Ciğeri yediğini belirterek, Gürkan’a teşekkür etti.

Türk Milleti’nin hiçbir terör örgütüne boyun eğmeyeceğini ifade eden Gürkan, “Türk Milleti tarihi boyunca hiçbir millete boyun eğmedi, bundan sonra da eğmeyecektir. Bunun sağcısı-solcusu yok. Bu vatan, bu topraklar, bu millet, bu bayrak hepimizin. Hepimiz de kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi yaptık, bundan sonra da yaparız. Dünyada mülteci olmayan tek millet Türk Milleti’dir. Bütün milletler mülteci olabilir; oluyor da ama 1918’de Türk Milleti, Türk Toprağı işgal edildiğinde çıktık kahraman gibi mücadele etti; emperyaliste karşı savaştı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve topraklarını, vatanını, memleketini geri kazandı. Milletini esaretten kurtardı. O yüzden bu millet çok büyük bir millet. Biz her zaman vatan tehlikedeyse Atatürk diyor ya; ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ Bizim için her zaman, hepimizi için öyledir. Bunda siyasi görüş yoktur, sağcı yoktur, solcu  yoktur. Bugün de İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıldönümü. Çok anlamlı, kutlu bir günde geldin Edirne’ye. Mehmet Akif Ersoy öyle diyor; ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa  vatandır.’  Uğrunda ölen yoksa o bir toprak parçası ama uğrunda ölen varsa o toprak vatan oluyor. Tıpkı bizim ki gibi. Mehmet Akif çok güzel söylüyor. Diyor ki, ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda’ yani canımı alsın ama beni topraktan koparmasın. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz” dedi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSAĞLIKLI YAŞLILIĞIN 10 PÜF NOKTASI


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriGÜNEKAB Meclisi 25 Mart’ta Toplanacak


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriEVCİLER VE ORTACA ATATÜRK ANITINA KAVUŞTU


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI CANSU ESE YARI FİNALE YÜKSELDİ


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA YÜZÜNÜ GÜNEŞE ÇEVİRİYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriSÜT ANALİZ DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriAşırı kalsiyum kalp krizini tetikleyebiliyor!


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriÇOCUKLAR VE YAŞLILAR BİRLİKTE PASTA KESTİ


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri3 POLİS RÜŞVETTEN TUTUKLANDI


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriGÜNAY VE SARI CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriHAYRABOLU YOLUNA YİNE BÜTÇE ÇIKMADI!


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri''MEKTEBİM'DE 1 GÜN''


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriTİCARET BAKANLIĞI YETKİLİLERİ TEKİRDAĞ’DA


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri‘İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019’ ANLATILDI


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriDÜNDEN BUGÜNE TETAŞ


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriKADİR ALBAYRAK MURATLILARIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org