Satranç Turnuvası’na Yoğun İlgi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Kapaklı Kaymakamlığı, Kapaklı Belediyesi, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TSF Tekirdağ İl Temsilciliği işbirliğinde bu yıl iki düzenlenen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası’nda Türkiye’nin pek çok ilinden 200 sporcu mücadele etti.
Haber Kapaklı 18 Kasım 2019 Bu Haber 116 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Satranç Turnuvası’na Yoğun İlgi

Turnuva, Kapaklı Pınarca Mahallesi’ndeki Çok Amaçlı Salon’da düzenlendi. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası’nın açılış törenine, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, TSF Tekirdağ İl Temsilciliği Turnuva Koordinatörü Gökhan Çelik ve Başhakem Ceylan Aslan, siyasi parti temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GELECEK YIL DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Turnuvaya katılan sporcularımıza başarılar diliyorum. Böylesi küçük yaşta çocukları satrançla ilgilendiğini gördüğüm zaman çok mutlu oluyorum. Bu konuda başta öğretmenlerimize, çocuklarımıza ve velilerimize satrancı sevdirdikleri için ayrıca teşekkür ederim. Birçok spor dalı var. Evet, spor dalları fiziksel anlamda önemli bir gelişime katkı verir ama satranç bunların arasında önemli bir yere sahiptir. Analitik düşünmeyi, zekayı geliştirmeye çok önemli katkısı var satrancın. Bu nedenle ülkemizde genç yaşta satrancı seven çocuklar görünce mutlu oluyorum. Buna katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde bu yıl ilk defa böyle bir organizasyon oluyor. Gelecek yıl daha iyisini yapacağız inşallah.’’ dedi. Çetin, turnuvada birinci olan sporcu ile oynamak istediğini söyledi.

GELENEKSEL HALE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası’nın açılışında konuşan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz fa, “Kapaklı Kaymakamlığımız, Kapaklı Belediyemiz ve Kapaklı Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizesinde 3 kategoride düzenlenen turnuvada İstanbul, Edirne, Kırklareli Tekirdağ, Çorum ve Samsun’dan toplam 200 sporcu yarışıyor. İlçemizde ilk defa gerçekleştirilen satranç turnuvasının önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirmeye çalışacağız. Yarışmaya katılan bütün sporcularımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

PAZAR GÜNÜ DE DEVAM ETTİ

Turnuva, 8 Yaş Altı,12 Yaş Altı ve Açık Kategori olmak üzere 3 kategoride yapıldı. 200 sporcunun yarıştığı ilk gün Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin de bir dostluk müsabakası gerçekleştirdi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriKapaklı’ya Beklenen Müjde Geldi


GÜNDEM 26 Haziran 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Kapaklı haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Kapaklı haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org