Sarıkurt "Türkçe Konuşan Girişimciler Programı"na Katıldı

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen, 20. TOBB Türkçe Konuşan Girişimciler Programı ve İkili İş Görüşmeleri toplantısına katıldı.
Haber Çorlu 10 Ekim 2018 Bu Haber 262 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Sarıkurt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler Programı ve İkili İş Görüşmeleri toplantısına 13 ülkeden yaklaşık 30 Türkçe konuşan girişimci, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile buluştu.

Toplantıya Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan, Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, oda meclis ve yönetim kurulu üyeleri, meslek komite üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan gerçekleştirdi. Noyan konuşmasında, "Balkanlar, Doğu Avrupa, Kafkasya, Ortadoğu ve Orta Asya gibi ülkelerde yaşayan ve Türkçe konuşan siz değerli dostlarımızla ticari ilişkilerin ötesinde, tarihe dayanan çok önemli duygusal bir bağımız var. Türkçe konuşan coğrafyanın en saygın ve güvenilir iş insanlarını bir araya getiren bu toplantı, üyelerimizin güvenilir iş ortaklıkları kurması anlamında da çok önemli bir platformdur." sözlerine yer verdi.

Başkan Noyan'ın ardından konuşan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, "Bizler Türkçe konuşan girişimciler olarak ticari faaliyetlerimizi uluslararası arenada arttırarak ve birbirimize kenetlenerek, Türkçeyi uluslararası ticarette kullanılan bir dil haline getirmek için çabalamalıyız. Bize yakışan; Türkçemizi diyalogla, ticaretle ve kardeşlik ile yaymaktır. Ben inanıyorum ki bu amacı gerçekleştirebilecek potansiyele sahibiz. Türkçe konuşan girişimciler olarak sınırlı kaynakları iyi değerlendirme kabiliyetine de sahibiz. Geleceğe emin adımlarla hep birlikte yürüyeceğiz." dedi.

Daha kürsüye gelen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise ülkemizin, bölgemizin ve güzel Çorlu'nun tanıtılmasına fayda sağlayacak, ticari iş birliği ağlarını güçlendirecek “Türkçe Konuşan Girişimciler Programı”nda bulunmaktan duyduğum memnuniyet ifade ederek, "Şehri yönetenler olarak siyaseti olduğu kadar ekonomiyi, ticari gelişmeleri, girişimcilerimizi yakından takip etmemizin de önemli olduğunu düşünenlerdenim. Sizin de bildiğiniz üzere, günümüzde sadece teknolojide değil, ekonomik ve sosyal alanlarda da hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Bu küresel boyuttaki değişime ayak uydurmak ve refah seviyesini arttırmak, girişimcilik olgusuna gereken önemin verilmesiyle mümkün olacaktır. Çünkü girişimcilik bireysel olarak kişilerin başarılı olmasının yanı sıra milli ekonominin gelişimine de katkıda bulunacaktır. Büyümenin tetikleyicisi özel sektördür ve özel sektörü oluşturan ve yaşatanlar da girişimcilerdir. Geçtiğimiz günlerde girişimcilikle ilgili aklımda yer eden bir tanım okumuştum. Girişimciliğin imkânsızlıklardan çözüm üretmek olduğunu ifade ediyordu.

Ülke olarak içinde bulunduğumuz şartlar son derece zorlayıcı olmakla birlikte bizleri bu zorluklardan bir nebze olsun uzaklaştıracak çeşitli yöntemlerin olduğuna inanıyorum. Bence ülke olarak en önemli zenginliğimiz, genlerimize işlemiş olan girişimci karakterimiz ve cesaretimizdir.

Türkiye’de girişimciliği kuvvetlendirmenin Türk ekonomisini kuvvetlendirmek olduğuna inanıyorum. Eğitim ve girişimcilik uzun vadede Türkiye’yi olumlu yönde etkileyecek en önemli iki kaldıraç olacaktır.

Ülkemizi, şehrimizi büyütmenin yolu da girişimci sayımızı arttırmaktan, yeni yatırımlar için cazibe merkezleri yaratmak ve şirketlerimizi büyütmekten geçiyor. Ortaya koyacağımız yeni vizyon doğrultusunda yerel kabiliyetlerimiz ve değerlerimizi etkin ve verimli bir şekilde kullanarak hem kentimizi hem de ülkemizi yeni hedeflere taşımaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Güzel şehrimiz Çorlu’muzda daha önce bu cesareti göstermiş ve önümüzdeki zamanlarda yine aynı cesaretle elini taşın altına koyacak yeni girişimciler olduğunu çok iyi biliyorum. Çok kıymetli Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamızın da her zaman değerli girişimcilerimizin yanında olduğundan da hiç şüphem yok.

Türkçe Konuşan Girişimciler Programı’nın ev sahipliğini yapan, yerli ve yabancı girişimcileri bir araya getiren Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamıza bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

Son olarak kürsüye gelen Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ise şunları söyledi;

"Türkçe konuşan ülkelerle olan gönül bağımızı ticari ilişkilerle de güçlendireceğiz. Bu sinerjiye çorlu olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Türkçe konuşan girişimciler Türkiye'nin sınırları dışındaki gücüdür. Sizler, Türkiye ile ülkeleriniz arasında sağlam bir köprü oluşturuyorsunuz.

Türkiye bugün büyük iç pazarı ve rekabetçi endüstrisi ile sayısız fırsatlar sunmakta. Türkiye şimdiden hızla büyüyen ve dönüşen ekonomisi, dinamik nüfusu ve en önemlisi de cesur müteşebbisleriyle bölgesinin ve dünyanın önemli aktörlerinden birisi haline gelmiş durumdadır. Girişimcilik yüzyılında yaşıyoruz ve biliyorsunuz ki girişimcilik, zenginlik demek. Zenginleşmek için girişimci sayısını arttırmak, yeni ticaret kanalları yaratmak zorundayız.

2. Dünya Savaşı'ndan sonra, Almanya ve Japonya girişimcileriyle ayağa kalktı. Şimdi biz de atılım yaptık, 1,5 milyon girişimci sayısına ulaştık. Ama bu hâlâ yeterli değil. Birlikte yeni ticaret kanalları yaratmalıyız."

Konuşmaların ardından 20. TOBB Türkçe Konuşan Girişimciler Programı ve İkili İş Görüşmeleri toplantısı kapsamında 13 ülkeden yaklaşık 30 yatırımcı, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriDuvardaki prizli gizli bölmeden uyuşturucu çıktı


GÜNDEM 26 Aralık 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTrakya'da Kar Ve Fırtına Etkili Oluyor


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriResim Sergisi Sanatseverler ile Buluştu


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriYÜCEER POLİSİN CİNSEL TACİZİNİ SOYLU’YA SORDU


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriEĞİTİMLER DEVAM EDECEK


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriSüleymanpaşa Belediyesi kar yağışına hazır


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriBÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriKar Ve Fırtına Etkili Oluyor


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleri Geri Dönüşüm Fabrikası Yangında Kül Oldu


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriÜstgeçitteki İntihar Girişimi, Trafiği Kilitledi


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriKerpiç Fırından Sıçrayan Alevler Yangın Çıkardı


GÜNDEM 23 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleri“ATANMIŞ DEĞİL SEÇİLMİŞ BAŞKAN OLACAĞIM”


GÜNDEM 22 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriYÜKSEL: "TRAKYA’NIN ROL MODEL BELEDİYESİ OLACAĞIZ”


GÜNDEM 22 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriYeni Sahipleri Aranıyor


GÜNDEM 22 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleriGÖRME ENGELLİLERE ÖZEL KUR’AN HEDİYE EDİLDİ


GÜNDEM 22 Şubat 2019
Çorlu haberleri
 haberleri“ENGELLİ İNSANLAR, ENGELSİZ İNSANLARA EMANETTİR”


GÜNDEM 22 Şubat 2019
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org