Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Kültür ve Sanat Derneği tarafından onarımı yapılan tarihi binada hizmete girecek olan Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Haber Çorlu 28 Haziran 2018 Bu Haber 156 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu

1937 yılında inşa edilen ve ender özellikler taşıyan tuğla bina da yapılan onarım çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bedri Selvi'yi Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaret eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, binada incelemelerde bulundu.

Çorlu Kültür ve Sanat Derneği tarafından Çorlu'ya kazandırılacak olan sanat merkezi hakkında Başkan Sarıkurt'a bilgiler aktaran Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Selvi Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde çalışmalarında son aşamaya geldiklerini belirterek, "1937 yılında tuğla ile inşa edilmiş binamızda yürüttüğümüz çalışmalar neredeyse tamamlandı. Sanat merkezimizi Çorlu Kültür ve Sanat Derneğimizin 14. kuruluş yıl dönümü olan 8 Eylül 2018 tarihinde açmayı planlıyoruz. Ayrıca yine aynı tarihte Sanat Sokağı projemizin de açılışını gerçekleştireceğiz. Aynı gün Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde profesyonel bir sergi düzenlemeyi planlıyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında Çorlu'muza güzel bir sanat merkezi kazandırmış olacağız ve bundan da mutluluk duyuyoruz." dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yaptığı açıklamada, Çorlu'nun çehresini değiştirecek sanatsal çalışmaların yapılıyor olmasından çok memnun olduğunu ifade ederek, "Çorlu'muz her şeyin en güzeline layık. Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nin Çorlu'muza kazandırılacak olması beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bu projeyi hayata geçiren Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sayın Bedri Selvi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çorlu Kültür ve Sanat Derneği ve hizmete girecek olan Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi Çorlu'muz için birer değerdir. Bu değerlere bizde katkı sunacağız ve bahçe düzenlemesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Çorlu'muz için yapılan her türlü yatırımın da destekçisi olmaya gayret ediyoruz.

Öte yandan Çorlu Belediyesi olarak Müzeler ve Kültür Yatırımları Master Planımız ile en önemli kültürel miraslarımızdan biri olan Çorlu Kalesi’ni turizme kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Fatih Camii, Tarihi Belediye Binası ve park alanlarını da birleştirerek oluşturacağımız yeni bir kent meydanı ile şehrimize değer katmayı hedefliyoruz. Bu projemiz ile tarihsel öneme sahip Fatih Camii ve Tarihi Belediye binamız daha fazla ön plana çıkacak ve inanıyorum ki halkımız da bu projelerden dolayı çok mutlu olacak." sözlerine yer verdi.

Başkan Sarıkurt daha sonra yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak bilgi alışverişinde bulundu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriÇorlu Belediyesi´nden Arsa Satışı


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriGüreşçimiz Tuğba Altun Türkiye 3.´sü Oldu


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Başkan Sarıkurt Havuzlar Mahallemize Konuk Oldu


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri08.08.2018´de 30 Çiftimiz Dünya Evine Girdi


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriVali Ceylan´dan Başkan Sarıkurt´a Ziyaret


GÜNDEM 8 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Başkan Sarıkurt Kurban Satış Merkezini İnceledi


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Alipaşa Mahalle Sakinleriyle Buluştu


GÜNDEM 3 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriErdal İnönü Caddesi Asfaltlama Çalışması Tamamlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇocuk Ruh Sağlığı Merkezi Çalışmalara Devam Ediyor


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÜniversitelerdeki kitap sayısı arttı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Aygun: “Parası En Çok Değer Kaybeden 2. Ülkeyiz’’


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriAhilik Haftası Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleri19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleri“Millî Eğitim Sistemi Adı Gibi Millî Değildir”


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleri “BELEDİYE VATANDAŞI OYALIYOR!”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSON GÜN 21 EYLÜL


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriAygun: “Demokrasi adım adım bitiriliyor”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org