Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Kültür ve Sanat Derneği tarafından onarımı yapılan tarihi binada hizmete girecek olan Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Haber Çorlu 28 Haziran 2018 Bu Haber 266 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu

1937 yılında inşa edilen ve ender özellikler taşıyan tuğla bina da yapılan onarım çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bedri Selvi'yi Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaret eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, binada incelemelerde bulundu.

Çorlu Kültür ve Sanat Derneği tarafından Çorlu'ya kazandırılacak olan sanat merkezi hakkında Başkan Sarıkurt'a bilgiler aktaran Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Selvi Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde çalışmalarında son aşamaya geldiklerini belirterek, "1937 yılında tuğla ile inşa edilmiş binamızda yürüttüğümüz çalışmalar neredeyse tamamlandı. Sanat merkezimizi Çorlu Kültür ve Sanat Derneğimizin 14. kuruluş yıl dönümü olan 8 Eylül 2018 tarihinde açmayı planlıyoruz. Ayrıca yine aynı tarihte Sanat Sokağı projemizin de açılışını gerçekleştireceğiz. Aynı gün Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde profesyonel bir sergi düzenlemeyi planlıyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında Çorlu'muza güzel bir sanat merkezi kazandırmış olacağız ve bundan da mutluluk duyuyoruz." dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yaptığı açıklamada, Çorlu'nun çehresini değiştirecek sanatsal çalışmaların yapılıyor olmasından çok memnun olduğunu ifade ederek, "Çorlu'muz her şeyin en güzeline layık. Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nin Çorlu'muza kazandırılacak olması beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bu projeyi hayata geçiren Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sayın Bedri Selvi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çorlu Kültür ve Sanat Derneği ve hizmete girecek olan Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi Çorlu'muz için birer değerdir. Bu değerlere bizde katkı sunacağız ve bahçe düzenlemesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Çorlu'muz için yapılan her türlü yatırımın da destekçisi olmaya gayret ediyoruz.

Öte yandan Çorlu Belediyesi olarak Müzeler ve Kültür Yatırımları Master Planımız ile en önemli kültürel miraslarımızdan biri olan Çorlu Kalesi’ni turizme kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Fatih Camii, Tarihi Belediye Binası ve park alanlarını da birleştirerek oluşturacağımız yeni bir kent meydanı ile şehrimize değer katmayı hedefliyoruz. Bu projemiz ile tarihsel öneme sahip Fatih Camii ve Tarihi Belediye binamız daha fazla ön plana çıkacak ve inanıyorum ki halkımız da bu projelerden dolayı çok mutlu olacak." sözlerine yer verdi.

Başkan Sarıkurt daha sonra yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak bilgi alışverişinde bulundu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriDuvardaki prizli gizli bölmeden uyuşturucu çıktı


GÜNDEM 26 Aralık 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇöp Kamyonu Devrildi: 3 Yaralı


GÜNDEM 21 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
Çorlu haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org