Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı’ndan Doğu Türkistan İçin Fotoğraf Sergisi

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı, Doğu Türkistan’daki zulme dikkat çekmek için fotoğraf sergisi düzenledi.
Haber Çorlu 17 Aralık 2019 Bu Haber 597 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı’ndan Doğu Türkistan İçin Fotoğraf Sergisi

Saadet Partisi Tekirdağ il tanıtma başkanlığının koordinasyonunda, Çorlu Belediye meydanında düzenlenen sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fotoğraflar hakkında vatandaşlara bilgiler verildi.
En dikkat çeken ise 1.dünya savaşında çekilen bir fotoğraf oldu. Fotoğraf hakkında verilen bilgide şu açıklamalara yer verildi: “Hac farizasını yerine getirmek için yola çıkan Doğu Türkistan hacı adayları, önce o zaman hilâfet merkezi olan İstanbul’a gelirler.
Burada İslam’a saldırıldığını gören ekip, alimlerine sorarlar. Hacca mı gidelim, yoksa cihad mı edelim.
Alimlerin cihad fetvasıyla Çanakkale cephesine giden Doğu Türkistanlı bin sekiz yüz mücahit şehadet şerbeti içtiler. İşte bu Hac ekibinin fotoğrafı, sergi de büyük ilgi gördü.
Sergiye katılan Doğu Türkistan sürgün hükümeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Baltacı ve ailesi gözyaşlarıyla sergiyi gezerek, kardeşlerimize sahip çıkın. Sesini duyun. Çin’in oyununa gelmeyin.”
Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Feti Pehlivan ve Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan 'ın da hazır bulunduğu etkinlikte, Saadet Partisi Tekirdağ il Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi , fotoğraflar hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti: “Bugün zulüm dünyanın dört bir yanını sarmış durumda. Her yerde zulmün yaygınlaştığına şahit oluyoruz. Başımızı nereye çevirsek kan, gözyaşı ve acı ile karşılaşıyoruz. 

Bunun en üzücü örneklerinden birisi de bugün Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramıdır. 
Çin’in uyguladığı zulüm sınırları aşmıştır. 40 milyondan fazla bir nüfus bu zulme maruz kalıyor.

Doğu Türkistan’dan gelen görüntüler ve haberler içimizi parçalamaktadır. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Çin de bunu çok iyi bilmelidir.

İslam alemi bu konuda topyekun tavır almalıdır. Bu zulüm devam ettiği sürece ülkemizde ve İslam dünyasında Çin mallarına karşı ciddi bir boykot uygulanmalıdır. Bu zulme karşı rıza gösterilmeyeceği ortaya net olarak konulmalıdır. D-8 harekete geçirilmeli. İslam birliği kurulmalı. Zülme topyekun cevap verilmeli.  Hem yöneticiler hem de vatandaşlar olarak duyarlı olmaya mecburuz. Hiçbişey yapamazsak Boykot yaparız. Çin malları almak zorunda değiliz.”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org