Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki saç ekim merkezi uzmanları, saç sağlığını kuvvetlendiren PRP destekli saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Sağlık 1 Ağustos 2018 Bu Haber 2995 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Prp Destekli Saç Ekimi Saç Sağlığını Artırıyor

PRP destekli saç ekimi saç sağlığını artırıyor

 

 

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki saç ekim merkezi uzmanları, saç sağlığını kuvvetlendiren PRP destekli saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

 

PRP destekli saç ekimi tekniği ile gür, doğal ve sağlıklı saçlar

 

 

PRP destekli saç ekimi tekniğinin amacı kişileri en sık, en doğal görünen saçlara sağlıklı ve modern bir saç ekim tekniği sunarak kavuşturmaktır. PRP destekli saç ekimi tekniği saç ekim işlemini hasta açısından en zahmetsiz hale getiren günümüzün modern tekniklerinden biridir.

Modern ve yenilikçe bir teknik olan PRP destekli saç ekimi ile yara izi oluşmaz, greft’ler yani saç kökleri donör bölgesinden alınarak doğrudan ekilebilir. Bu sayede saç ekim merkezinde uygulanan tek bir seansla istediğiniz doğallıkta saçlara sahip olabilirsiniz.

 

PRP destekli saç ekimiyle doğal görünümlü sağlık saçlar

 

 

PRP destekli saç ekimi saç ekim tekniği ile yapılan saç ekim işlemini sonuçları ömürlüktür. Saçınızı tıpkı doğal saç gibi istediğiniz şekilde kestirebilirsiniz ya da istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Yeni geliştirilmiş bir teknik olan PRP destekli saç ekiminin özelliği greft’lerin alındıktan ve ekildikten sonra kafa derisinin ve saç köklerinin canlılığının artmasına yardımcı olmasıdır. PRP destekli saç ekimi tekniğinde ekilecek olan greft’ler donör bölgesinden alınır almaz doğrudan saçın döküldüğü alana ekilebilmektedir. Bu sayede ekilen saç köklerinin hayatta kalma ve büyüme oranını da artırmaktadır.

 

PRP destekli saç ekimi tekniği nasıl uygulanır

 

 

Prp destekli saç ekimi tekniği ile kafa derisine kişinin kendi kanından elde edilen bir aşının uygulanmasının yanı sıra ekilecek olan saç kökleri donör bölgesinden tek tek alınır, saç dökülmesinin başladığı alana tasarlandığı gibi hiç bekletilmeden direkt ekilir. Ve tüm bu işlemler sırasında herhangi bir kesi ya da saç kökü kanalı yani delik açılmasına gerek olmaz. PRP destekli saç ekiminde saç kökleri özel bir alet ile çıkarılarak doğrudan ekilir. Bu işlem sırasında sadece çok ince uçlu implanter aletleri kullanıldığı için ve herhangi bir saç kökü kanalı vs. açılmadığı için yara oluşmaz.

 

PRP destekli saç ekimi tekniğinin diğer tekniklerden farkı

 

 

PRP destekli saç ekimi saç ekim tekniği çok sayıda avantaj sunuyor. Kafa derisinin ve saç köklerinin canlılığının artmasını sağlar. Çizik, yara ya da kanal/delik oluşmaz. İşlem sonrasında ağrı kesici vb. ilaç kullanımına gerek kalmaz. Alınan saç kökleri PRP destekli saç ekimi ile yerleştirildiğinden operasyon sırasında saç kökü kanalı açılmasına gerek olmaz. PRP destekli saç ekimi saç tekniği ile hayal ettiğiniz saç yoğunluğuna ve % 100’e yakın doğal bir görünüme kavuşmanız sağlanabilir.

 

PRP destekli saç ekimi tekniğinin sunduğu avantajlar

 

 

PRP aşısı sayesinde kafa derisinin ve saç köklerinin canlılığının artması sağlanır. Mikroskop işlemine gerek olmadığı için saç kökleri yoğun ışık ve ısıya maruz kalmadığı için canlılığını yitirmez. Alınan saç greft’leri ekstra bir işleme tabi tutulmadığı için ekilen saç köklerinin tutunma oranı % 90 oranında artar. Greft’lerin kafa derisinin dışında kalma oranı azaldığı için kuruma oranı azalır. Daha az anestezi ve ilaç kullanımı sağlar. Ekilen saç köklerinin canlılığını, tutunma oranını ve kalitesini artırır. Ekilen saç köklerinin büyük çoğunluğu hemen büyüme evresine geçer, bu sayede saçlar da erkenden büyür. Tüm bu avantajlar başarılı bir saç ekim için son derece önemlidir, aksi takdirde yeni ekilen saçların hayatta kalma şansı azalabilir.

 

PRP tedavisi nasıl uygulanır?

 

 

PRP olarak da bilinen Platelet Rich Plasma tedavisi ise terapötik saç onarımı tekniğidir. PRP, yeni ekilmiş olan ya da aktif olmayan saç foliküllerini uyararak daha aktif bir büyüme evresine girmesine yardımcı olur. Kanın yapısında, kanamayı durdurmaya yardımcı olan trombosit adlı küçük hücreler bulunur. Trombositler aktive olduğu zaman, doku rejenerasyonunu ve iyileşmeyi teşvik eden spesifik büyüme faktörleri içerir. Bu büyüme faktörleri, saçların büyümesine ya da saç dökülmesinin yavaşlamasına da yardımcı olur. PRP tedavisinde hiçbir sedasyon ya da ilaç kullanılması gerekmez. Hedeflenen sonuçların alınması için 9 ile 18 aylık bir süresinin beklenilmesi gerekmektedir.

 

#GüncelÖztürk #SaçMezoterapisi #PRP #SaçTedavisi

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBÖCEK SOKMALARINA KARŞI İLK YAPILMASI GEREKENLER


SAĞLIK 27 Ağustos 2018
genel haberleri
 haberleriAMBALAJLI MEYVE SUYU KORUYUCU KATKI MADDESİ İÇERMEZ


SAĞLIK 16 Ağustos 2018
genel haberleri
 haberleriBayramda Reflüden Koruyacak 10 Altın Kural


SAĞLIK 16 Ağustos 2018
genel haberleri
 haberleriİhair ne kadar fiyattan satışa sunuluyor?


SAĞLIK 18 Ocak 2018
genel haberleri
 haberleriKurban Etini Dinlendirmeden Pişirmeyin


SAĞLIK 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriDoğumu Kolaylaştıracak 10 öneri


SAĞLIK 16 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaz Depresyonuna Dikkat


SAĞLIK 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriÜlser Ağzınızda!


SAĞLIK 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaz Sıcaklarında Anne Adaylarına Uyku Tüyoları


SAĞLIK 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org