Protokol Krizi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Tekirdağ ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile çekildiği fotoğraf tartışma konusu oldu.
Haber Süleymanpaşa 13 Ocak 2020 Bu Haber 185 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Protokol Krizi

Geçtiğimiz günlerde bir konferansa katılmak üzere Tekirdağ'a gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'i ziyareti sonrasında AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve Yüksel ile çekildiği fotoğraf tartışma konusu oldu.

Konuyla ilgili, Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle düzenlediği yemekte konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “AK Parti İl Başkanı Süleymanpaşa Belediye Başkanı ve bir bürokrat arkadaş en önde Bakan Berat Albayrak’ın yanında. Arkada ise Vali Aziz Yıldırım ile Kaymakam beyin sadece kafaları gözüküyor. Olmaz, olamaz bu arkadaşlar. Bunu yaptığınız zaman devlete karşı yıpratıcı olursunuz. Bu fotoğrafı kamuoyunun takdirine sunuyorum. Bu fotoğraf böyle verilmemesi lazımdı. Kuruma saygı böyle olur. Mustafa Şentop ile dost olmamıza rağmen bizi ziyaretinde protokol gereği neyse biz onu yaptık. Koltuğumu ona verdim. Bizlerin Devletin kademelerine en büyük saygıyı göstermemiz lazım. Buraya devlet hastanesi başhekimi atanıyor. İlk ziyareti AK Parti İlçe Başkanına ziyarete gidiyor. Bunları görmeye alıştık. Bunların hepsi zamanla daha da artacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Cüneyt Yüksel, fotoğrafla ilgili bilgi verdi. Yüksel açıklamasında, ““O günkü fotoğrafla ilgili şöyle bir durum oldu. Şunu bir kere herkesin çok net öğrenmesi lazım. AK Parti'de bakanmış, vekilmiş, belediye başkanıymış herkes eşit. Kimsede kibir yok. Kendini kibir makamında görenler bizim aramızda barınamıyorlar. O gün Berat Bakan'la kapıdan çıkarken ‘Sayın bakanım burada merdivenlerde hatıra fotoğrafı çekiliyoruz. Bir kare alabilir miyiz?' dediğimizde ben halbuki bunu kendim için söylemiştim. Ama arkaya bir baktığımızda gerçekten bir sürü isim geride kalmıştı. Burada planlı bir fotoğraf yok. Dolayısı ile hani vali bey geride bırakılmış, öyleymiş, vali bey de az çok o da beni tanıdı. Benim böyle bir haddim de olmaz. Yaşça da benden çok büyük, çokta seviyorum kendisini. Bence Tekirdağ'da bugüne kadar görev yapmış en iyi valilerden biridir. Kadir abi ne kadar kızarsa kızsın onun anladığı anlamda ukalalık ve terbiyesizlik anlamında, aşağılamak anlamında bu ifadeyi kullanmıyorum. Kullanacak olursan kimler için kullanacağımı da ilk Kadir abi bilir” dedi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da tartışma konusu olan fotoğrafla ilgili açıklama yaptı. Vali Yıldırım, “Özellikle o fotoğraf meselesini söyleyeyim size. O fotoğrafta içeride sayın bakanımız konuştu ve görüşmelerde bulundu. Hep beraber çıkıyoruz. Tabii ki biz yol verdik sayın bakanımız önden çıktı. Biz de onların arkasından geliyoruz. Küçücük bir kapıdan geçiyorsunuz. O kalabalık oradan geçiyor. Bir de arada bekleyenler var. Onlar bizden daha avantajlı, onlar da sayın bakanımız çıkar çıkmaz peşine takılmışlar. Aşağıda basınımız var. Birdenbire fotoğraf çekilelim demişler. Biz ne olduğunu anlamadık bile, biz kapıdan çıkarken, oradaki yığılma niyeymiş diye bakarken fotoğraflar çekildi. Yani bizim poz verdiğimiz falan yok. Vaziyet aldığımız söz konusu değil. Yani sorulsa bunun böyle olduğunu söyleyeceğiz zaten. Ama bu fotoğraf karesi üzerinde pek çok kimse yorum yaptı, polemik yaptı. Biz orada poz vererek durmadık ki. Arkadan gelirken niye durdu bu insanlar diye bakarken çekilmiş. Bakın fotoğrafa biz orada durmadık, fotoğraf çekileceğini bile bilmiyorduk. Biz sayın bakana ulaşmaya çalışıyorduk. Dışarıdan o kalabalık arkasına geçince biz onlardan da geride kaldık” dedi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErken Çocukluk Eğitimi Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı


GÜNDEM 22 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAFAD'tan İlk Yardım Eğitimi Seferberliği


GÜNDEM 22 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAkademili Minikler Karne Coşkusu Yaşadı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAydoğdu SEM’de Karne Heyecanı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da 'Sağlıkta Vurgun' Operasyonunda 4 Tutuklama


GÜNDEM 24 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org