Prefabrik Evler Nasıl Üretilir?

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Gündem 19 Şubat 2020 Bu Haber 178 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Prefabrik Evler Nasıl Üretilir?

Prefabrik evler kullanım alanının geniş olması ve ekonomik yapısıyla her geçen gün tercih edilme oranını arttırmaktadır. Betonarme ev yapma süresinin uzun olması ve maliyetinin giderek artmasıyla birlikte prefabrik ev daha da yaygın hale gelmektedir. Her türlü yaşam alanına kavuşabileceğiniz ve farklı amaçlarla kullanabileceğiniz prefabrik evlerin üretim serüveni de yapısı gibi pratiktir.

Prefabrik yapıların ana malzemelerinin tamamı özel üretim tesislerinde üretilmektedir. Böylece firmalar için malzemenin inşaat alanına taşınması gibi ekstra maliyetler olmadığı için maliyetler düşmektedir. Tüm malzemeler alınan ölçülere ve projede belirlenen yapıya göre üretildiği için hata payı ortadan kalkmaktadır. Yapılar profesyonel ekipler tarafından fabrika ortamında üretilmektedir. Burada bir yapıda bulunacak tüm malzemeler üretim aşamasında geçecektir. Bu üretim aşaması çok kısa sürede tamamlanabilir. İleri teknolojiyle üretilen bu ürünler üretim aşamasından sonra montaj için hazır hale getirilir.

Prefabrik evlerin üretilen malzemeleri kullanılacak alana götürülerek profesyonel şekilde montajı tamamlanır. Sonrasında profesyonel ekipler sizin için montaj sürecini gerçekleştirir. Bir yapının montaj ve üretim süreci dahil 30 gün gibi bir sürede teslimi yapılır. Bu haliyle de hem ev sahibi olmak isteyenler hem de büyük projelerde acil durumda kullanmak isteyenler için doğru seçim olurlar.

Prefabrik Yapılar Hangi Malzemelerden Üretilir?

Prefabrik yapı üretiminde kaynaksız vidalı sistem tercih edilir. Bu sistemler son derece güçlü ve güvenebilir bir yapıya sahiptir. Bu sayede işçilik hatalarını ortadan kaldırma konusunda bir adım atılmış olur.  Prefabrik yapılarda tercih edilen malzemeler paslanmaz malzemeler arasından seçilmektedir.  Ayrıca diğer ürünlerin de en temel özelliği dayanıklı olmalarıdır.

Güvenli ve ileri teknoloji üretim tesislerinde üretilen ürünlerde ihtiyaca uygun malzemeler tercih edilir.  Ürünlerde yüksek izolasyon olmasına özen gösterilmektedir.  Çatıların üretiminde binanın kurulumunun yapılacağı bölgenin iklim koşulları dikkate alınmaktadır. Çatıların kaplamasında da sizlerin bütçesi ve tercihine göre malzeme seçimi yapılır.

Prefabrik yapıların pencereleri ve balkon kapıları da ses ve ısı yalıtımı sağlayan yapıda tercih edilir.  Ayrıca elektrik ve su tesisatında yer alan malzemelerin tamamı TSE standartlarında üretilmektedir. Tesisatlarda tercih edilen malzemelerin tamamı garantili ürünlerdir. Ürün seçiminde sizin tercihiniz, mühendis önerileri ve bölgenin koşulları önemlidir. Tercih edeceğiniz konut tipi, kullanım amacına ve kullanım bölgesine göre dört mevsim sorunsuz kullanım sağlayacak malzemeler belirlenir.

Prefabrik Yapılarda Ses ve Isı Yalıtımı

Prefabrik yapılarda en çok merak edilen konulardan biri ses ve ısı yalıtımıdır. Prefabrik binalarda dış duvarlar sanılanın aksine bir betonarme binaya göre çok daha yüksek ısı ve ses izolasyonuna sahiptir. Üretim ve montaj aşamasında hem duvarlarda hem de çatılarda özel izolasyon sağlayacak malzemeler tercih edilmektedir.

Yüksek yalıtım özelliği bulunan malzemelerle evinizde dışarıdan gelebilecek soğuk hava, rüzgar, kar  ve yağmur gibi tüm doğal etkilere karşı önlem alabilirsiniz. Ayrıca ses geçirgenliği de olmaz. Böylece dışarıdan gelecek sesleri içerik almadan evinizde konforlu vakit geçirebilirsiniz.

Prefabrik Yapıların Kullanım Süresi

Prefabrik ev kullanım süresiyle de çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler uzun kullanım ömrüne sahiptir. Üretilen evler 70 yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir. Kullanılan malzemeler dayanıklı ve paslanmaz çelik olduğu için uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan bakabilirsiniz.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da çiftçinin köpeğini zehirlediler


GÜNDEM 1 Nisan 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da, Trafik ışıklarıyla 'Evde Kal' Mesajı


GÜNDEM 1 Nisan 2020
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org