Okul Servis Taşımacılığı Yapan Şoförlere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Kapaklı Belediyesi Trafik Zabıta Müdürlüğü ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği Kapaklı’da öğrenci servis taşımacılığı yapan şoför esnafına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Haber Gündem 14 Eylül 2018 Bu Haber 73 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Okul Servis Taşımacılığı Yapan Şoförlere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

“KURALLARA UYARSANIZ OLUMSUZLUK YAŞAMAZSINIZ”

Bilgilendirme toplantısında konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Kurallara uyduğunuz takdirde ne trafik polisine ne de Kapaklı Belediyesi Zabıtası’na ihtiyaç var. Kurallara uyarsanız olumsuzluk yaşamazsınız. Belediye olarak, öğrenci taşımacılığı yapan şoför esnafına yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Kapaklı 4 buçuk yaşında bir ilçe. Bizim de eksiklerimiz çok. Şoförler üstyapıyı yapmamızı istiyorlar. Kapaklı hızlı geliştiği için bazı yerlerde altyapılar yeni oluşmaya başladı. Bir GSM şirketi ilçemizde kazı çalışması yapıyor. Altyapısı tamamlanan yerlerde hızlı bir şekilde üstyapıyı yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“TAŞIDIĞINIZ HEPİMİZİN EVLATLARI”

Başkan Mandalı, şoför esnafından yönetmeliği çok iyi okumaları gerektiğini belirterek, “Yönetmeliğe sadık kalır ve kurallara uyarsanız ceza yemezsiniz. Taşıdığınız sizin evlatlarınız, hepimizin evlatları. Bozuk olan yollarla ilgili eksikleri de bize iletirseniz belediye olarak eksikleri gideririz” ifadelerine yer verdi.

“UYULMASI GEREKEN KURALLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ”

Başkan Mandalı’nın konuşmasının ardından Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Tansu Baş, trafik polisleri Adem Akçay, Nebi Güngör ile Zabıta Memurları Serdar Ceylan ve Yasin Sevmez, öğrenci taşımacılığı yapan şoför esnafının uyması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

“DENETLEME UNSURLARI DEĞİŞTİ”

Emniyet personelleri geçtiğimiz yıla göre bu yıl denetleme unsurlarının değiştiğini ifade etti.  Geçen sene sadece araçlarda rehber personel var mı, yok mu diye bakıldığını belirten emniyet personelleri, ‘’Bu yıl rehber personelin Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığın sertifikasının olup olmadığına da bakacağız. Rehber personellerin üzerinde ikaz yeleği, ellerinde de dur-geç levhalarının bulunması gerekiyor. Şoförlerin de sürücü belgeleri ile SRC’lerine bakıyorduk. Bu yıl sertifikaya da bakacağız.” şeklinde konuştu.

“YAPTIRIM BU SENE FARKLI OLACAK”

Geçmiş eğitim yılında emniyet kemeri takmayan bazı şoförlerin ve öğrencilerin olduğunu ifade eden emniyet personelleri, ‘’Emniyet kemerinde sıkı bir denetleme olacak. Yaptırımı bu sene daha farklı olacak. Tüm şoförlerin ve öğrencilerin emniyet kemeri taktığını görmek istiyoruz. Seyir halindeyken cep telefonu konuşan şoförlerle karşı karşıya kalmak istemiyoruz. Araçlarda sigara kullanılmayacak. Kaza yapan araçlarının onarımının en kısa zamanda yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERE ZARAR GELMESİNİ İSTEMİYORUZ

Okullar bölgesi Mithatpaşa Caddesi üzerinde öğrenci indirme bindirmenin yapılmayacağını kaydeden emniyet görevlileri, “O bölge yoğun bir bölge. Öğrencilere zarar gelmesini istemiyoruz. Okullar bölgesinde ışıklandırma var. Bunlara da uyuması gerekiyor. Araç kapasitesi dışında fazla öğrenci taşınmayacak” dedi.

“ARAÇLARDA CAM FİLMİ OLMAYACAK”

Cam film ile ilgili de konuşan emniyet görevlileri ,“Dışarıdan bakıldığında aracın için görmemiz lazım. Bu nedenle araçlarda cam filmi olmayacak” dedi. Emniyet görevlileri ve zabıta personelleri bilgilendirmenin ardından şoför esnafının soru ve taleplerini dinledi. En büyük sıkıntılarının J plaka dışındaki araçları öğrenci taşımacılığı yapması olduğunu belirten şoför esnafı bu konuda gerekenin yapılmasını istedi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriGRİPTEN KORUNMANIN 10 YOLU


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriYOL ÇALIŞMALARINDA SON 68 BİN METREKARE


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ İŞ DÜNYASI NEFES KREDİSİ İLE NEFES ALACAK


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriÇALIŞTAY SONA ERDİ


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTarım Kredi gübre fiyatlarını yüzde 15 düşürecek!


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DAKİ YATIRIMLAR KONUŞULDU


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriSiyasiler Aşure Etkinliğinde Buluştu


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriMetruk Binalarda İlaçlama Çalışması Yapıldı


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK DENETİM


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriO YOL İÇİN ACİL KAMULAŞTIRMA KARARI ALINDI


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTRAKYA SOYDAŞ DERNEKLERİNİNDEN BİRLİKTELİK MESAJI


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriŞişecam Ailesi 13 ülkeden gelen çocuklarıyla buluştu


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriEnez'de 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri19 Eylül Gaziler Günü kutlandı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriHalk Eğitim Kursları renkli geçecek


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriMECLİSİ GÖREVE ÇAĞIRDILAR!


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTatil sezonu bitti işyeri ihtiyaçları ikiye katlandı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriENEZ KAPALI HALK PAZARI FAALİYETE GİRDİ


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org