Öğrenciler Tatbikatla Depreme Hazırlandı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü tarafından temel afet bilincinin geliştirilmesi amacıyla teorik eğitim ve uygulamalı deprem tatbikatı düzenlendi.
Haber Süleymanpaşa 11 Mart 2020 Bu Haber 251 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Öğrenciler Tatbikatla Depreme Hazırlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan Deprem Simülasyon Tırında düzenlenen uygulamalı eğitimde öğrenciler, simülasyon tırında 8 şiddetine kadar büyüklüğünde depremi bire bir yaşarken, herhangi bir deprem anında "çök, kapan, tutun" hareketiyle yaşam alanı oluşturulması gerektiğine dikkat çekildi. Deprem öncesinde aile afet acil durum planı hazırlamanın önemi de vurgulandı.

Deprem tatbikatı uygulamalı eğitiminde Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Handan Dökmeci, akademik personel ve öğrenciler bulundu.

Doç. Dr. Ayşe Handan Dökmeci, “Ülkemiz aktif deprem kuşağında bulunduğundan bir ya da birden fazla yıkıcı depremi hayatımız boyunca yaşama ihtimalimiz oldukça yüksektir. Bu nedenle öncesinde hazırlıklı olmamız, deprem sırasında ve sonrasında doğru davranışlarımız can ve mal kayıplarını önlemede büyük önem taşımaktadır. Bu tür eğitimlerin ve tatbikatların sayısı arttıkça toplumda afetlere hazırlık kültürünü oluşturmak mümkün olacaktır” sözlerine yer verdi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUzunköprü'de, toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da fırtına nedeniyle çok sayıda gemi demir attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Mesafenin Korunması İçin Çalışmalar Yürütülüyor


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPolis İle Jandarmadan İzin Belgesi Kontrolü Ve Maske Uyarısı


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org