Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda Tekirdağ Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın ile Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş arasında gergin anlar yaşandı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Çorlu 22 Ocak 2018 Bu Haber 467 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ODA SEÇİMİNDE GERGİNLİK

Çorlu  Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda Tekirdağ Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın ile Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş arasında gergin anlar yaşandı. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kayın, İlçe Seçim Müdürü Akkuş’un  elinden mikrofonu alarak dışarı çıkmasını istedi. 


Çorlu Şoförler Odası Düğün Salonu'nda yapılan seçime mevcut başkan Abdullah Baş  ile başkan adayları Selçuk Uçar ve Sedat Musabeyli başkanlığındaki üç liste ile gidildi.

 

 Divan başkanlığının seçim gündemine ilişkin maddelerinin tek tek tamamlaması ve adayların konuşmalarını yapmasına karşın seçim müdürlüğü görevlilerinin ve sandıklarının olmaması nedeniyle seçim başlayamadı.

 

 Konuşmaların ardından yaklaşık bir saat sonra salona gelen Çorlu İlçe Seçim Müdürü İsmail Akkuş'un salonda bulunanlara hitaben konuşma yaptığı sırada Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın seçim müdürünün elinden mikrofonu alarak salondan dışarı çıkmasını istedi. 


Yaşanan gelişmeler üzerine salonda hazır bekleyen polis ekipleri duruma müdahale ederek ortamı yatıştırdı. Olayın ardından sandıklar kurularak oy verme işlemine geçildi.

 

Seçimlerin son bölümü olan oy tasnifi esnasında, salonda konu hakkında açıklama yapan Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş, bu olayın hesabının sorulacağını ifade etti.

33 yıllık devlet memuru olduğunu belirten Akkuş ´´bir arkadaşımız bana fiziksel bir müdahalede bulundu, ben 33 yıllık devlet memuruyum, keşke olmasaydı. Bizim hatamız var mı? olabilir, onun mutlaka hesabı sorulacak, bende ifademi vereceğim, diğeri de verecek ama yapılan hareket bunu gerektirmezdi´´ dedi.
 

Yapılan davranışın güzel bir siyasi manevra olduğunu dile getiren Akkuş, “Bende buradayım havası vardı herhalde, keşke olmasaydı, benim bütün temennim buydu keşke olmasaydı, başkanımızın canı sağ olsun, bizim hatamız varsa bunun gereğini yapacağız, yargı olarak buradayız, biz bu seçimi yargı olarak yaparız, ilçe seçim kurulu bağımsız bir kuruldur´´ şeklinde konuştu.


Yaşanan olay hakkında bilgiler veren Çorlu İlçe Seçim Müdürü Şah İsmail Akkuş ´´Burada divan saat:10:00 da toplantıyı başlatıyor, ve gündem maddelerini teker teker ibra eder, seçim maddesine gelene kadar bu gündem maddelerini uygular. Seçim maddesine geçilir bazen konuşmalar uzayabilir, biz gündem dahilinde seçim yapıyoruz. Biz saat 12:00 de başlarız diye hazırlık yaptık. Bu güne kadar Çorlu´da 6 tane oda seçimi yaptığını kaydeden Akkuş ´´Nasıl yaptığımı herkes biliyor. Bizim aracımız yok, usul böyle, oda yönetimim seçim maddesine yaklaşıldığı zaman bir araç gönderir adliyedeki memurlarımızı aldırır. Burada bu araç gelmedi, burada bir diyalog eksikliği olmuştur, bir hata değil, diyalog eksikliğinde 15 dakika gecikme olmuştur´´ açıklamalarında bulundu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇorlu Belediyesi´nden Arsa Satışı


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriGüreşçimiz Tuğba Altun Türkiye 3.´sü Oldu


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Başkan Sarıkurt Havuzlar Mahallemize Konuk Oldu


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri08.08.2018´de 30 Çiftimiz Dünya Evine Girdi


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriVali Ceylan´dan Başkan Sarıkurt´a Ziyaret


GÜNDEM 8 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Başkan Sarıkurt Kurban Satış Merkezini İnceledi


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Alipaşa Mahalle Sakinleriyle Buluştu


GÜNDEM 3 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriGRİPTEN KORUNMANIN 10 YOLU


GÜNDEM 25 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriYOL ÇALIŞMALARINDA SON 68 BİN METREKARE


GÜNDEM 25 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ İŞ DÜNYASI NEFES KREDİSİ İLE NEFES ALACAK


GÜNDEM 25 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞALILAR OTOPARKA KAVUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR


GÜNDEM 25 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇALIŞTAY SONA ERDİ


GÜNDEM 25 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTarım Kredi gübre fiyatlarını yüzde 15 düşürecek!


GÜNDEM 24 Eylül 2018
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org