NKÜ’den Romanya’da iş birliği protokolü

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Balkan Üniversiteler Birliği toplantısı için Romanya’da Türklerin en çok yaşadığı bölge olan Köstence’de bulunan Ovidius Üniversitesinin daveti üzerine Trakya Bölgesindeki Üniversiteler olarak düzenlenen ziyaret kapsamında,Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ile NKÜ akademisyenlerinin de yer aldığı akademik heyet, Romanya’nın Köstence şehrinde bazı temaslarda bulundu.
Haber Gündem 5 Aralık 2019 Bu Haber 151 kişi tarafından okundu.

tekirdağ NKÜ’den Romanya’da iş birliği protokolü

Yükseköğrenimde işbirliği ve ortak diploma programlarının konuşulduğu ziyarette NKÜ ile bünyesinde Türkoloji Bölümü bulunan Ovidius Üniversitesi arasında ikili işbirliği anlaşması da imzalandı. Anlaşmayı Ovidius Üniversitesi adına Rektör Prof.Dr.Sorin Rugına imzalarken, Namık Kemal Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin anlaşmayı imzaladı.

 

“4 YIL SONUNDA 5 BİNE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

 

Açıklamada bulunan Rektör Şahin “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde göreve geldiğimiz bir yıllık süre zarfında Balkanlardaki sesimizi ve kendimizi daha iyi nasıl hissettiririz, oradaki sorunlara ya da çözüm odaklarına bir katkıda bulunabilir miyiz olgusuyla Tekirdağ’da Balkanlardaki kardeşlerimiz için üniversite sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bununla ilgili, YÖK ile irtibat sağlayarak Türkiye’de sadece iki üniversitede olan Balkan kontenjanı hakkını çok şükür Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi de kazanarak Balkan Kontenjanlı 3 üniversiteden biri olmuştur. Uluslararası öğrenci sayımızı bu sayede dört yıl sonunda 5000’e çıkarmayı hedefliyoruz. Fen Edebiyat Fakültemizde Balkan Dilleri Bölümü açmak için gerekli hazırlıkları tamamladık. Yine Aralık ayında Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği işbirliği ile Rumeli Tekirdağ Göç Çalıştayı yapmayı planlıyoruz.  Mevcut Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezimizin yanı sıra Rumeli Araştırmaları Enstitüsü kurulum çalışmalarımız devam ediyor. 2020 yılı içerisinde KADEM ile ortaklaşa Uluslararası Rumeli Sempozyumu, bunun devamında da inşallah daha güzel çalışmaları hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 

İSTİŞARELERDE BULUNDULAR

 

Şahin “ Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak Sağlık Bakanlığından Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan Trakya’da tek Üniversite Hastanesi’ne sahibiz. Bu sayede Araştırma ve Uygulama Hastanemiz Bölgemizde ve Balkanlarda sağlık alanında önemli bir üs konumuna gelmiştir” diye konuştu. NKÜ yetkilileri daha sonra Köstence Başkonsolosu Sulhi Turan’ı ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Heyet daha sonra Köstence’de bulunan Yunus Emre Enstitüsü’ne geçerek burada  Enstitü Müdür vekili Seher Korucu ile çeşitli istişarelerde bulundu.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleri2 Gündür Kayıp Olarak Aranırken Cesedi Bulundu


GÜNDEM 24 Ocak 2020
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org