NKÜ’den Kimya Bölümünden Branş Öğretmenlerine Eğitim

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Hizmetiçi Eğitim İş birliği Protokolü kapsamında Namık Kemal Üniversitesi tarafından eğitim verildi.
Haber Süleymanpaşa 20 Kasım 2019 Bu Haber 125 kişi tarafından okundu.

tekirdağ NKÜ’den Kimya Bölümünden Branş Öğretmenlerine Eğitim

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonda gerçekleştirilen programın açılış törenine Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Yılmaz, Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Ateş, katılırken; eğitimlerden 62 civarında branş öğretmeni faydalandı.

Program öncesi NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Yılmaz, Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Ateş açılış konuşmaları gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Murat Ateş program hakkında bilgi vererek, “13 yıllık bilgi birikim ve tecrübelerimizi aktarmak bize onur ve kıvanç verecektir. Kimya Bölümü Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi içinde ilk kurulan bölümlerden biridir. Yükseköğretimde görev yapan hocalar olarak gerek Muratlı Meslek Yüksekokulumuzda bulunan Kimya Teknolojisi Bölümü gerekse Fakültemizdeki Kimya Bölümü intörn eğitimine önümüzdeki dönemde başlayacaktır. Böylece son dönem öğrencilerimiz haftanın 5 günü firmalarda çalışarak bilgi birikimleri pekiştirme olanağı bulacaklar” dedi.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Yılmaz da konuşmasında “Öğrencilerin iyi yetişmesindeki temel esaslar bilim ve teknoloji. Bu bilim ve teknoloji üniversitelerde üretilmektedir. Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı 12. yılını kutluyor. 12 yıldan beri eğitim öğretim faaliyetlerine davam eden fakültemizde ilk kurulan bölümlerden biri Kimya Bölümümüzdür. Öğrencilerimizi elimizden geldiğince iyi yetiştirmek için söz veriyoruz. Sizlerin arasında mezunlarımızı da görüyorum. Bu bizler için gurur ve mutluluk kaynağı. Bizleri mahcup etmediklerinden dolayı teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı “Ben daha önce Eğitim Fakültesinde görev yaptığım için siz öğretmenlere yakınım. Öğretmenlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi orak Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan çalışmaları önemsiyoruz. Akademik yayınlar bir tarafa, akademisyenler olarak en azından bulunduğunuz şehrin eğitimine katkıda bulunmamız gerekiyor” diyerek gerçekleştirilen programın verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Tekirdağ’daki resmi mesleki ve teknik eğitim veren okullarda görev yapan “Kimya Teknolojisi”, “Gıda Teknolojisi” ve “Laboratuvar Hizmetleri” öğretmenlerine Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Araştırma Görevlisi Ozan Süleyman Ürgüt tarafından Kimya Bölümünün araştırma olanaklarının tanıtımı ve anlatılması gerçekleştirildi.

Eğitim sonrasında Fen Edebiyat Fakültesine ait laboratuvarlar gezilerek bilgi verildi. Daha sonra katılımcılara günün anısına katılım belgeleri düzenlenen tören ile takdim edilerek toplu fotoğraf çekildi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org