NKÜ’de Afetlere Hazırlık Çalışmaları

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ), Acil Yardım ve Afet Yöneticileri ile Uluslararası Afet Risk Azaltma Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de etkinliğe katılarak Büyükşehir Belediyesinin afetlere hazırlık çalışması hakkında sunum gerçekleştirdi.
Haber Süleymanpaşa 16 Ekim 2019 Bu Haber 191 kişi tarafından okundu.

tekirdağ NKÜ’de Afetlere Hazırlık Çalışmaları

NKÜ Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan, il protokolü ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

17 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ

Etkinlikte Büyükşehir Belediyesinin afetlere hazırlık çalışmaları ile ilgili sunum gerçekleştiren Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi personellerinden Jeofizik Mühendisi Gözde Taşseten, Süleymanpaşa ilçesi Kentsel Dönüşüm Master Planı, Şarköy ilçesi mevcut durum analizi çalışmaları, zemin açısından potansiyel risk taşıyan bölgelerin belirlenmesi gibi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gözde Taşseten ayrıca, "Depreme karşı hazırlıklı olmak amacı ile deprem simülasyon tırı ile öğrenci ve öğretmenlere yönelik eğitim düzenledik. Simülasyon tırında Ağustos 2018 tarihinden bugüne yaklaşık 17 bin öğrenciye eğitim verildi.  Afet yönetimi şube müdürlüğümüz tarafından olası bir afet halinde vatandaşlarımıza en hızlı şekilde yardım sağlamak, acil ihtiyaç duyulacak temel malzeme ve ekipmanları karşılamak amacıyla, içerisinde arama-kurtarma, ilkyardım, barınma, giyim ve defin gibi öncelikli alanlara dair çeşitli malzemeler bulunan 15 adet konteyner alındı." dedi. Program etkinlik kapsamında yapılan diğer sunumların ardından sona erdi. 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriŞarköy'de Yapımı Tamamlanan Cami İbadete Açıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Çatıdan Düşen İşçi Yaralandı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞarköy'de 97'nci Yıl Kutlamaları


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da TAG Toplantısı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org