NKÜ HASTANESİ’NE BİR İLK

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Süleymanpaşa 7 Eylül 2019 Bu Haber 361 kişi tarafından okundu.

tekirdağ NKÜ HASTANESİ’NE BİR İLK

Güçlü kadrosu, teknolojik altyapısı, modern cihazları Tekirdağ başta olmak üzere tüm bölgeye hizmet veren Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde gerçekleştirilen projeler düzenlenen toplantı ile kamuoyuna sunuldu.

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Genel Sekreter Murat Kamil Tırpancı, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Nejat Altıntaş ve üniversite yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek Tekirdağlılara ve bölge halkına adeta müjde niteliğinde yapılan yenilikleri paylaştı.  

Rektör Şahin, “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin adının gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, insana verdiğimiz değerle ve bilimle anılması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. İnşallah bu tür faaliyetlerle projelerimizi hep birlikte bu günkü gibi gerçekleştirerek halkımızın hizmetine sunacağız” sözlerine yer verdi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Kök Hücre Nakil Merkezi Kuruluyor.

Toplantıda NKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine Kök Hücre Nakil Merkezi kurulacağı müjdesi verildi. Kök Hücre Nakil Merkezi ile ilgili tüm standartların en kısa süre sağlanarak uyum ve nakil işlemlerinin hastalara şifa olması sağlanacak.

NKÜ’de “ozon tedavisi”, “akapunktur” “sülük tedavisi” ve “kupa çekme” tedavisi yapılacak.

Kurulacak olan bir diğer merkez ise “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi (GETAT). Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cengiz Mordeniz önderliğinde “ozon tedavisi”, “akupunktur”, “sülük tedavisi” ve “kupa çekme” gibi tıp bilimini destekleyici, tamamlayıcı yöntemler ilk kez bir üniversite hastanesinde  hastalara uygulanacak.

GEBE OKULU AÇILIYOR

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum sevisine “Gebe Okulu” açılıyor. Annelerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum sürecini yaşaması, eşinin ve ailesinin de sürece katılmasını sağlamaları amacıyla, emzirme, yıkama gibi bebek bakımı eğitimleri ile pilates ile nefes egzersizleriyle de ağrısız bir doğum yapmasını sağlamak hedefleniyor.

ÇOCUK HASTALAR AMELİYATHANEYE AKÜLÜ ARAÇLARLA GİDİYOR

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL tarafından karşılanan akülü araçlar ile çocuklar yattıkları servisten ameliyathaneye eğlenerek ve mutlu bir şekilde gidiyorlar. Gerçekleştirilen örnek uygulama, ameliyat olacak çocukların yüzlerini güldürdüğü gibi ebeveynlerin de memnun olmasını sağlıyor.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi cumartesi günleri saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında da poliklinik hizmeti vermeye başladı.  Geçtiğimiz hafta uygulamaya koyulan hizmet ile vatandaşların sağlık hizmetini cumartesi günleri öğlene kadar almaları sağlanıyor.

“HASTALARI ÖĞRENCİLER KARŞILAYARAK YARDIMCI OLUYORLAR”

Hastaneye gelen hastaları bundan sonra girişte bekleyen “Bize Sorun Ekibi” karşılıyor. Yeni başlatılan uygulama ile Üniversitemiz öğrencileri poliklinik girişinde hastaları karşılayarak onlara yardımcı oluyor. Aynı zamanda bekleme salonları hastaların kendilerini daha rahat bir ortamda olmaları sağlamak amacıyla yeniden dizayn edilirken yine bekleme salonlarında dinletilen sözsüz, enstrümantal müzik ile sakin hissetmeleri sağlanıyor.

Yapılan bir diğer proje ise daha önce kullanılmayan ambulansın köylere, ilçelere ve sahilde gezici sağlık taraması hizmeti verecek olması. Şeker ölçümü, tansiyon ölçümü ve hasta şikayetleri ile ilgili sağlık ekipleri hastalara ilgili yönlendirmelerde bulunacak.

Program kapsamında Çocuk Hastalıkları servisinde yatan çocuk hastalar ziyaret edildi. Rektör Şahin, kendilerine ve ailelerine “geçmiş olsun” dileklerini iletirken; beraberindeki heyet ile birlikte çocukların morallerini yükseltmek amacıyla onlara hediye takdiminde bulundu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTekirdağ'da Tedavi Edilen Pelikan Doğaya Salındı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Kaza: 1'i Çocuk 5 Yaralı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Otomobil Sürücüsü Yayaya Çarpıp, Kaçtı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da, Dere Yatağında Erkek Cesedi Bulundu


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da 35 Kaçak Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org