NKÜ Hastanesinde Açılışlar Gerçekleşti

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Hastanesinde Kemoterapi Birimi, Psikiyatri Servisi ve İnme Merkezinde açılış gerçekleşti.
Haber Süleymanpaşa 14 Şubat 2020 Bu Haber 280 kişi tarafından okundu.

tekirdağ NKÜ Hastanesinde Açılışlar Gerçekleşti

Açılış törenine Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, NKÜ Rektörü Prof Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Eker, ve Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, NKÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nilda Turgut, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr.Tülin Yıldız, Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nejat Altıntaş, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Berna Erdal, Akademisyenler, hayırseverler, basın mensupları ve idari personel katıldı.

82 YATAK BULUNUYOR

Yetkililer yaptıkları açıklamada  “ Açılışı gerçekleştirilen Kemoterapi Birimi Bekleme Salonu ve Psikiyatri Kliniği Bekleme Salonu ile bahçe düzenlemesi hasta ve hasta yakınlarının muayene ve tedavi sırası beklerken sıkılmamalarını, aydınlık, ferah ve konforlu bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak üzere yeniden tasarlanıp hayırseverlerimiz tarafından tefrişatı gerçekleştirilerek donatıldı.  Nöroloji Yoğun Bakım dâhilinde açılan İnme Merkezi ise Trakya’da tek oldu. 8 yatak kapasitesine sahip İnme Merkezinin Tekirdağ’da açılması, daha evvel İstanbul’a yönlendirilen acil felçli hastaların zamanla yarıştıkları kritik ilk 5 saati yolda kaybetmemeleri için çok önemli ve hayati bir rol oynayacak.Merkezin daha sonra bir eğitim merkezine de dönüşmesi planlanıyor. Üniversite Hastanesinin diğer yoğun bakım üniteleri ise toplamda 82 yatak kapasitesine sahip bulunuyor” dedi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Açılış töreninde hayırseverlere bağışları dolayısıyla teşekkür plaketlerini Vali Yardımcısı Murat Eren, Rektör Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker ve Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş takdim etti. Toplu açılışı temsilen Kemoterapi Birimi önünde gerçekleşen kurdele kesim töreninin ardından daha sonra hep birlikte açılışı yapılan birimler gezildi. Kemoterapi ve Psikiyatri Birimlerinde yapılan tefrişat düzenlemeleri hakkında Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş bilgi verirken, İnme Merkezi’nin ziyareti sırasında ise Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nilda Turgut, Rektör Şahin ve diğer ziyaretçilere bilgilendirmede bulundu.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriTekirdağ TSO’dan Geçmiş Olsun Ziyareti


GÜNDEM 20 Mart 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR


GÜNDEM 3 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org