Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Balık Pazarı’nda

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Keşan Belediyesi, Balık Pazarı’ndaki sorunların giderilmesi için önce pansuman yapacak, sonra esnafla köklü ve kalıcı çözüm üretecek
Haber Gündem 7 Aralık 2019 Bu Haber 86 kişi tarafından okundu.

tekirdağ  Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Balık Pazarı’nda

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Balık Pazarı’nda yıllardan bu yana süregelen koku sorunu başta olmak üzere esnafın yaşadığı sorunların çözüme kavuşturulması için ilk etapta pansuman önlemler, Balık Avlanma Yasağı ve Ramazan Ayı’yla birlikte köklü ve kalıcı çözüm üretilmesi için talimat verdi.

Keşan Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal, Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Hukuk İşleri Müdürü Av. Orkan Özkaya, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç ve ilgili teknik personelle birlikte yerinde inceleme yapan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, “Bodruma üst kattan su geliyor. Bu su kokuya neden oluyor. Hem balık pazarındaki esnafımız, hem çevre esnafımız hem de yolu kullanan vatandaşlarımız kokudan rahatsız. Bu soruna öncelikle pansuman, sonrasında da köklü ve kalıcı çözüm üretmeliyiz. Balık Pazarı’nın bodrumu çok güzel bir depo olur ama önce şartlarının iyileştirilmesi gerekli.” dedi.

Esnafın da yaşadığı iş yerlerine sahip çıkmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları dile getirdi: “Bu işi sadece Keşan Belediyesi sahiplenmemeli. Esnaf da işin ucundan tutmalı. Birlikten kuvvet oluşturmalıyız. Keşan’ın kabuk değiştirmeye ihtiyacı var. Birlikte düzenleme yapılırsa bu işten herkes memnun olur. Çok daha güzel ve bereketli işler önümüzdeki bizi bekliyor. İş yeri vitrin ve görünümünü değiştirmeliyiz. İş yerlerimizi caddeden daha görünür hale getirmeliyiz. Kimseyi üzmek gibi bir niyetimiz yok. Bizim derdimiz esnafımızın mutlu olması ve işlerinin artması.” şeklinde konuştu.

Saros Körfezi’nin balık çeşitliliği ve bolluğu açısından da önemli bir zenginlik olduğuna dikkat çeken Helvacıoğlu, şöyle devam etti: “Bence belki daha küçük olacak şekilde yazın Erikli ve Yayla’da da mini balık pazarı alanı oluşturmalıyız. Sahilde vatandaşlarımız balık alacak temiz ve güzel mekanlar istiyor. Bu ihtiyaca da hep birlikte çözüm üretmeliyiz. Bunu yapabiliriz. Aynı zamanda bu yerlerin hemen yanında pişirme alanları da yapabiliriz.”

Helvacıoğlu, Balık Pazarı’nda önce acil pansuman sonrasında da esnafla işbirliği içinde kalıcı ve köklü çözümlere ihtiyaç olduğunu aktardı ve esnafa şöyle seslendi: “Geçmişte birtakım hizmetler yapılmış, yapanlardan Allah razı olsun ama sorunlara çözüm üretmek için önümüze bakmamız gerekiyor. Balık pazarımız düzenlemelerle birlikte, ışıl ışıl, pırıl pırıl olmalı. Adeta bir kuyumcu dükkanı gibi olmalı. Olur mu çok da güzel olur ve biz bunu birlikte başarabiliriz. Yapacağımız görsellikler ve

düzenlemelerle balık pazarı görüntüsünü oluşturmalıyız. Modern bir balık pazarını esnafımızla istişare ederek, güzel örnekleri yerinde görerek yeniden yapılandırmalıyız. Tabelalara görsellik katmalıyız.”

Mustafa Helvacıoğlu, tadilatla ilgili Hal’deki esnafın da yer aldığı bir komisyon kurularak güzel bir proje hazırlanması talimatını verdi.

Helvacıoğlu, Balık Pazarı’ndaki iş yerlerinin sözleşmelerinin güncelleneceğini ve site yönetimi oluşturulacağını da ifade etti.

Balık Pazarı esnafı da halin ciddi şekilde tadilata ihtiyaç duyduğunu kaydetti ve istişare halinde ortaya güzel sonuçlar çıkarılacağına inandıklarını bildirdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleri2 Gündür Kayıp Olarak Aranırken Cesedi Bulundu


GÜNDEM 24 Ocak 2020
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org