Mustafa Helvacıoğlu; İzzetiyeli kadınlarla biraraya geldi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; 10 Kasım 2019 Pazar günü, İzzetiyeli kadınlarla biraraya geldi ve kadınların Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinlikleri kapsamında yöresel el ve ev ürünlerinden oluşan İzzetİkram Pazarı kapsamında yürüttükleri hazırlık çalışmalarını ziyaret etti ve heyecanlarına ortak oldu.
Haber Gündem 14 Kasım 2019 Bu Haber 94 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Mustafa Helvacıoğlu; İzzetiyeli kadınlarla biraraya geldi

Saat 17.00 sıralarında İzzetiye’ye gelen Aksal ve Helvacıoğlu’na; Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi Nasıf Koyuncu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Seda Havale, Keşan TSO Kadın Girişimciler Komitesi Başkanı Emine Günay, İzzetiye Muhtarı Erdoğan Karaca, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile köy kahvesini dolduran İzzetiyeli kadınlar eşlik etti.

Köy kahvesinde kadınlara seslenen Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İzzetiyeli kadınlarla kooperatifleşme yolunda önemli bir adım atıldığını belirterek, “Keşan gelini olan Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’dan Fatma Aksal Vekilim ile kooperatifçilik anlamında destek isteyeceğiz. Bölgemize ait en az 2 yöresel ürünü Türkiye’deki market raflarına yerleştirme hedefimiz var. 19 Kasım’da Kurtuluş Caddesi’nde en güzel noktada İzzetİkram Pazarımızı kuruyoruz. Bu projemizde Keşan Belediyesi’nin önderliğinde, Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulumuz, Keşan TSO, Keşan TSO Kadın Girişimcilerimiz işbirliği ve İzzetiye Muhtarımız ve başta İzzetiyeli olmak üzere kadınlarımız yer alıyor. Projemizde İzzetiye’ye komşu köylerimiz de yer alacak. Saros Körfezi’ne gelen misafirlerimizden ekonomik anlamda yararlanmalıyız. İzzetiyeli kadınlarımızın başta Keşan Belediyesi olmak üzere tüm kurumlar destek olarak arkanızda olacağız. Valimiz de bu projemizi destekliyor ve bize yer konusunda destek olacak. Sizlere Seda Hanım ve Nasıf Hocamız kurslar verecekler. İzzetiye’yi aynı zamanda kahvaltı mekanı haline getireceğiz. İzzetİkram Pazarı’nı Türkiye’de marka yapacağız. İnternetten satış yapacağız. Anlattıklarımız hayal değil hepsi birer birer gerçek olacak. Bölge halkı sizin pazarınızı merakla bekliyor.” dedi.

Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan Aksal da İzzetiye’deki kadın dayanışmasını çok önemli bulduğunu ve takdir ettiğini dile getirerek şunları ifade etti: “Keşan’ın tüm kadınları olduğu gibi İzzetiyeli kadınlarımız da çok çalışkan ve fedakar.  Muhtarımız ve Belediye Başkanımız ile İzzetiye’de güzel işlere birlikte imza atacağız. Bursa ve Edirne’de yöresel ürün pazarlarını gezdiniz. Biz de aynısını bölgemizde yaparız hatta daha iyisini yaparız. Saros Körfezi bölgemiz için çok güzel bir nimet. Ayrıca geçiş güzergahındayız. Çanakkale Köprüsü’nün de faaliyete geçmesiyle bölgeden geçişler çok daha fazla artacak. Hazır gıdadan ziyade artık tüketiciler doğal ürünleri tercih ediyor. İnşallah hep birlikte bölgemizin ürünlerini en iyi şekilde hazırlayıp pazarlayacağız. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürümüzle görüştüm. Onlar da ürünlerimizi almak istiyor. Mücadele ederseniz, çok güzel işler başaracağınıza yürekten inanıyorum.”

Konuşmalar sonrası Keşan TSO Temsilcisi Seda Havale tarafından pazarda satılacak yöresel ürünler ve hazırlık aşamasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verildi.

İzzetiyeli kadınlar da İzzetİkram Pazarı’nda gösterdikleri destek nedeniyle ilgili tüm paydaş yöneticilere teşekkür etti.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatı Aramaya Devam Ediliyor


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriVazo İçinden Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBalıkçılar Lodos Nedeniyle Denize Açılamadı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org