Mumcu Törenlerle Anıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 27. Yılında törenle anıldı.
Haber Süleymanpaşa 25 Ocak 2020 Bu Haber 285 kişi tarafından okundu.


Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetmişti.

Uğur Mumcu’nun ölümünün 27 yılında Hasan Ali Yücel Meydanında düzenlenen törenle anıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan törene, CHP İl Başkanı M.Ali Işıkgör, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan İlker Yağcıoğlu’nun yanı sıra parti üyeleri katıldı.

Anma töreninde Parti üyelerinden Duygu Girgin, Uğur Mumcu’nun hayatını okudu.

Uğur Mumcu’nun ölümü ile bilgiler veren Süleymanpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Başbuğ,  Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde suikasta kurban giderek yaşamını yitirdiğini söyledi.

Olay yerindeki delilerin karartıldığını da iddia eden Başbuğ, şunları kaydetti;”  Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirdi. Suikastın hemen ardından olay yerinde inceleme yapan uzmanların hiçbir delil bulamadığı, patlamayla etrafa dağılan ve cımbızla toplanması gereken delillerin ise süpürgeyle süpürüldüğü iddia edilmiştir. Suikastı; İslami Hareket, İBDA-C, Hizbullah gibi örgütler üstlendi. Suikastın arkasında Mossad'ın ve kontrgerillanın olduğu da iddia edilmiştir. Ergenekon Davası sanıklarından Ümit Oğuztan, iddianamede yer alan ifadesinde Mumcu'nun, seri numarası silinmiş ve Kürdistan Demokratik Partisi lideri Celal Talabani'ye götürülen silahlarla ilgili araştırması nedeniyle öldürüldüğünü iddia etti. Ayrıca ağabeyi Ceyhan Mumcu kendi yaptığı araştırmada ölümüne yakın bir süre içerisinde Mossad ve Barzani ilişkisi ortaya çıkınca İsrail büyükelçisinin ısrarla kardeşi Mumcu'yla bire bir olarak görüşmek istediği, ancak Uğur'un tek görüşmeyi kabul etmemesine rağmen görüşmenin yapıldığını belirtmiştir. Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'yu ziyaretleri sırasında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel, Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü ve İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, "cinayeti çözmenin, devletin namus borcu olduğu"nu belirterek adeta namus sözü verdiler (1993). Suikastın failleri yakalanamamıştır.”

Konuşmanın ardından Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ise konuşmasında Uğur Mumcu’nun sesleniş şiirini, CHP üyelerinden Damla Aydın ise Uğur Mumcu’nun bazı sözlerini okudu.

Anma Töreninde Cumhuriyet Kadın Kolları Derneği Üyeleri Koro halinde ‘Yiğidim Aslanım’ Türküsünü seslendirdiler.

Uğur Mumcu’yu anma programı Hasan Ali Yücel Meydanındaki Uğur Mumcu Fotoğraf sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Yardım İşleri Tek Binada Toplanacak


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDin Öğretimi Formasyon Programı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKNOPARK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org