Keşan Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Bölge Haberleri 29 Ağustos 2017 Bu Haber 2071 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Mücadele Devam Ediyor

Keşan Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü vektör Karasinek, sivrisinek, bit, pire, akar, tahtakurusu, tatarcık ve kemiriciler mücadelesini düzenli periyotlar olarak devam ettiriyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, öncelikli olarak sivrisineğin üreme alanlarını larva döneminde iken kontrol altında tutulduğu ifade edilerek, daha sonrasında ergin ve uçkun mücadelesinin devam ettiği aktarıldı.

Ancak rüzgarlı bir bölge olduğu için bazı durumlarda mücadelenin olumsuz etkilendiği aktarılan açıklamada, “Sivrisinekler rüzgarın etkisiyle 5 km’lik bir mesafeyi uçabilirler. Bu durumlarda bölgemizin dışından sirkülasyon olmaktadır. Karasinek genelde çöp, hayvansal dışkıların olduğu alanlarda bulunmakta ve çoğalmaktadır. Ekiplerimiz çöp araçlarını ve çöp konteynerlerini düzenli olarak ilaçlama yapmaktadır. Ancak ağzı açık çöp poşetleri, çöp konteynerlerinin dışına atılan çöpler ve çöp poşetlerinden sızan çöp suları karasinek popülasyonunu arttırmaktadır. Yine bahçelerde evcil hayvan besleyenler, bahçe sulayanlar, çiçek yetiştirenler, evlerin bodrumlarında su birikintisi olanlar, gerekli önlemleri almaz iseler buralarda karasinek ve sivrisinek üremektedir. Özel mülkler kontrolümüz dışında olduğundan buralarda karasinek sivrisinek popülasyonu arttırmaktadır. Araç üstü sisleme (ULV) yöntemi etkin bir mücadele yöntemi değildir. Araç üstü soğuk sislemede rüzgarın hızı 15 km’den fazla olmaması gerekmektedir. Rüzgarın hızı 15 Km’yi geçtiği durumlarda yapılan mücadelenin hiçbir etkisi olmamaktadır. Araç üstü soğuk sisleme yöntemiyle yapılan mücadele anlık etkisi vardır. Atılan biyosidal ürün en ince 30-50 arası mikronlu uçlar ile atılmakta daha uzun süreli havada kalması hedeflenmektedir. Rüzgarın hızı 15 km’yi geçtiğinde bu uygulamadan hiçbir faydaalınamamaktadır. Araç üstü soğuk sisleme sabah 05:00-08:00 arasında akşamda 20:00- 22:30 arasında yapılmaktadır” denildi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat

Herkesin kendi bahçesinde önlemler alıp, çöp poşetinin ağzını bağlayarak, çöp konteynerlerinin kapağını kapattığı taktirde daha etkin bir mücadele olacağına dikkat çekilen açıklamada, “Müdürlüğümüz Kurban bayramı için çöp konteynerlerini, parkları, kurbanlık hayvan pazarını, mezbaha işletmesi ve etrafına biyosidal ürün kullanarak ilaçlamalarını tamamlamışlardır. Hava muhalefeti olmadığı süre zarflarında da araç üstü soğuk sislemelere devam edilecektir.Yine Müdürlüğümüzün kontrolünde olan sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir. Keşan Merkez ve Yayla sahilinde anlık taze su veren su odaklarımız bulunmaktadır. Bunları düzenli olarak kontrol etmekteyiz. Ancak bazı sorumsuz kişiler bu hayvan suluklarını sigara küllüğü yada çöp kovası olarak kullanmaktadır. Herkesi bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sokak hayvanları sahipsiz değil hepimizindir. Bayram süresince geçici hayvan barınağımız ve sahipsiz sokak hayvanları için nöbet ekibimiz hazır bulunmaktadır. 153 zabıta ve 0284 714 11 85 numaralı hatlarda şikayetler bildirildiğinde ekiplerimiz ivedilikle müdahale edeceklerdir.” İfadeleri kaydedildi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Mazot Vurgununa 11 Gözaltı


GÜNDEM 29 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTrakya'da Yağış Bereketi


GÜNDEM 29 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Tarihi Eser Operasyonu


GÜNDEM 28 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriAskeri Birliğin Hurdalarını Çalarken Yakalandılar


GÜNDEM 28 Ocak 2020
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org