Minik Üreticiler Marul Hasadı Yaptı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Minik Öğrenciler Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Marul Hasadı Yaptı
Haber Süleymanpaşa 21 Ocak 2020 Bu Haber 233 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Minik Üreticiler Marul Hasadı Yaptı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Eşi Selda Şahin’in himayelerinde Proje Ofisi Koordinatörlüğü ve Teknik Bilimler MYO organizasyonu ile ilkokul öğrencilerinin doğa sevgilerini artırmak ve çocuklarda çevre bilincini ve duyarlılığını oluşturmak amacıyla “Minik Üreticiler” projesinin 4.’sü hayata geçirildi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Eşi Selda Şahin’in himayelerinde, Teknik Bilimler MYO, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Funda Eryılmaz Açıkgöz ve Öğr. Gör. Dr. Fatma Funda Özdüven’in yürütücülüğünde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesine Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tülin Yıldız, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Kantar, akademisyenler ve Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri katıldı.

Proje öncesi konuşan Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Funda Eryılmaz Açıkgöz, proje ile özellikle günümüz çocuklarının büyük bir kısmının sebze ve meyveyi manav reyonlarında gördüklerine dikkat çekerek, ilkokul birinci sınıf çağındaki miniklerin bitki ve toprağı tanımalarını sağlamaları amaçlandığını kaydetti.

Yapılan hasat faaliyetlerinin çocukların özellikle doğa sevgisi ve çevre bilinci edinmelerinde önemli bir adım olacağını belirten Rektör Prof. Dr. Şahin, “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak doğa bilinci önemli olduğunu düşünüyoruz. Bugün dördüncüsünü hayata geçirdiğimiz ‘Minik Üreticiler projemiz ile genç kardeşlerimizin doğa bilincinin temelden başlamasına katkı sağlamayı arttıracağımıza inancımız tamdır. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri kutluyorum” sözlerine yer verdi. Sömestr tatiline giren öğrencileri tebrik eden Rektör Şahin, bütün öğrencilere şimdiden iyi tatiller diledi.

Proje Ofisi Koordinatörlüğü’nün organizasyonuyla düzenlenen faaliyette, 7 yaş grubu minik öğrenciler sera ortamında Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin ve Eşi Selda Şahin başta olmak üzere Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile birlikte kıvırcık marulu hasadı yaptı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü bünyesinde planlanan bu proje ile sebze yetiştiriciliği konularında uygulamalı eğitimler ile miniklerin bitki ve toprağı tanıması, sebze yetiştiriciliği örneği ile bu bitkilerin üretiminde aktif rol alması beklenmekte ve bu sayede bedensel, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflendiği kaydedildi.

Ayrıca projede çocukların tarımsal ürünlerin üretim aşamasında; bitki ve toprak ile doğrudan temasla ve/veya izleyerek öğrenmelerini sağlamak, bitki ve toprağı tanımalarını sağlamak, çocukların doğa sevgilerini artırmak, çocuklarda çevre bilincini ve duyarlılığını oluşturmak, beslenmede sebzelerin önemini vurgulayarak, sağlıklı beslenmenin temellerini ilkokul eğitiminde kazanmaları konusunda alt yapı oluşturmaya çalışmaları da amaçlandığı belirtildi.

Kıvırcık marulu hasadının ardından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin'in  Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü'ne hediyesi olan mekanik kompost makinesi Minik Üreticilere tanıtıldı ve Minik üreticiler ile birlikte kompost makinesine “gübreci” ismi verildi.

Etkinlik minik üreticilere günün anısına katılım belgelerinin takdiminin ardından; toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Yardım İşleri Tek Binada Toplanacak


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDin Öğretimi Formasyon Programı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKNOPARK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org