Komisyon oranlarını sıfıra indirecek, ayrı bir pos makinası ve masrafı gerektirmeyecek, ufak bir maliyetle kullanılacak milli yemek kartı “GUSTO KART”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Milli yemek kartı GUSTOKART, esnafa da tüketiciye de kazandıracak
Haber Gündem 9 Mart 2016 Bu Haber 1817 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Milli Yemek Kartı İle Herkes Kazanacak

Komisyon oranlarını sıfıra indirecek, ayrı bir pos makinası ve masrafı gerektirmeyecek, ufak bir maliyetle kullanılacak milli yemek kartı “GUSTO KART” ve daha uygun fiyatlarla ürün alarak karlılığın daha da artmasını sağlayacak “Ahi Kart” piyasada yerini almaya hazırlanıyor.

 

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Tekirdağ Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Lütfi Çebi, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu'nun projesi olan, Yemek NET'in de destek verdiği milli yemek kartı projesi 'GUSTO Kart' ve esnaflara yönelik tasarlanan 'AHİ Kart' ile esnafın nefes alacağını söyledi.

 

Esnafın, menfaatine gibi görünen, kârlılığa yol açabileceği vaadiyle sisteme giren yemek çeki firmaları ile tanıştıklarını ve yemek çeklerine ödenilen komisyonların kâr hadlerini aşarak aylık  % 10-12 olduğunu anlatan Çebi, “İştah kabartan, yılda iki milyar dolar işlem hacmine sahip piyasa, diğer yatırımcıların da cazibe merkezi oldu ve çoğaldı.  Ayrıca internet üzerinden birçok paket servis sipariş sistemleri türedi. İnternet üzerinden sağlanan bu siparişler için de aylık  % 12-14 komisyon vermeye başladık. Aklın, mantığın, izanın kabul etmediği her iki sisteme karşı çalışmalarımız sonucunda, komisyon oranlarını sıfıra indirecek, ayrı bir pos makinası ve masrafı gerektirmeyecek, ufak bir maliyetle kullanacağınız kendi milli yemek kartımız GUSTO KART’ı çıkardık” dedi.

 

GUSTA isminin açılımın ise, Gıdanın UStaları TOplandık KARTımızı çıkardık anlamında düşünülerek isimlendirildiğini ifade eden Çebi, halihazırda kullanılmakta olan yemek kartlarına alternatif olarak üretilen kartın, Odeabank işbirliği ile hayata geçmiş bir DeBit Mastercard olduğunu belirterek, önceden yükleme yaparak üye işyerlerinde kolaylıkla ödeme yapabilecek bir kart olduğunu ve dünyanın her yerinde kullanılabileceğini kaydetti.

 

HARCADIKÇA KAZANDIRACAK

 

Genellikle kurumsal olarak kullanılmakta olan kartlara alternatif olan GustoKartın, diğerlerinden farklı olarak harcadıkça kazandıran bir kart olduğunu söyleyen Çebi, “Yüzde 5 ile yüzde 50 arasında indirim kampanyalarının yanı sıra müşteri sadakat sistemi çerçevesinde bir çok avantajı da beraberinde getirecek olan GustoKart’ın, her şeyinbaşında  tamamen yerli ve milli yemek kartı olması nedeniyle de tercih sebebi olacağını ümit etmekteyiz. Yani en birincil hedefimiz, potansiyelin yurdumuzda kalması, Türkiye’nin ve Türk Esnaf ve Sanatkarı’nın ekonomisinin menfaatleri doğrultusunda işlemesidir.GustoKart’taki dağıtım hedefimiz ilk etapta 2 milyon kart olup, bu sayı ilerleyen yıllarda sisteme dahil edilmesi planlanan bir dizi eklemelerle daha da artırılacaktır. Ayrıca bu sisteme dahil olanlar herhangi bir POS cihazından ödemelerini gerçekleştirebilecek, dahası esnaflar da ekstra bir maliyetle karşı karşıya kalmayacaklardır. Bizim sistemimizde sigorta bedeli , komisyon bedeli , kasko bedeli, kargo ücreti, data bedeli , depozito ücreti gibi maliyetler yok. Sadece günlük kullanım bedeli karşılığı olan 5 TL var. Bunu da Eylül ayına kadar hiçbir şekilde talep etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Projeyi Maliye Bakanlığı’nın desteklediğini ve çok başarılı bulduklarını aktaran Çebi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüştüklerini 5 milyon öğrenciye de kart hizmetinden yararlanmalarını sağlayacaklarını, öğrenciler dışında emeklilerin öğretmenlerin herkesin kullanabileceğini söyledi. Aynı zamanda Ramazan aylarında belediyelerin vatandaşlara kartı sunarak, ihtiyaç sahibi vatandaşların istediği lokantada yemek yiyebileceğini hem de belediyelerin gerçekleştirdikleri masa, sandalye gibi hazırlıkların maliyetinin düşeceğini anlatan Çebi, milli kart ile herkesin daha kazançlı olacağını aktardı.

 

SEKTÖREL BİR KREDİ KARTI AHİKART

 

Çebi, bu hizmetlerin yanı sıra esnafı daha da rahatlatacak toplu alım gücünün kullanılacağı, tedarik sistemini de oluşturarak; Esnaf teşkilatının gelenek görenek ve ticari değerleri doğrultusunda Ahilik geleneğinden esinlenerek AHİKART’ı çıkardıklarını belirterek, esnafın daha uygun fiyatlarla ürün alarak karlılığının daha da artmasını sağlayacaklarını anlattı.

 

AHİKart’ın, esnafın tedarik ve sarf malzemeleri tüketiminde kullanabileceği, anlaşmalı firmalardan iskonto, taksit ve taksit erteleme gibi imkanların yanında, kampanyalar dahilinde alış veriş yapabilecekleri sektörel bir Kredi Kartı olduğunu açıklayan Çebi, “Faiz oranları düşük, ödeme kolaylıkları bakımından cazip, esnafın gerek toptan alışverişlerinde gerekse şahsi alışverişlerinde kullanabileceği çift bakiyeli bir karttır. Bu kart, sisteme dahil olan esnafımıza yönelik olup, iş hacmini ve ekonomik koşullarını iyileştirmeye yönelik, kredibilitesi yüksek bir sistemin ürünüdür.  ODEABANK tarafından sağlanan bu karta ilave olarak, yine ODEABANK tarafından kredi vb. bankacılık ürünleri ilerleyen zamanda sistem dahilinde esnafımızın kullanımına sunulacaktır” diye konuştu.

 

Yemek kartları ile ülkedeki 1.2 milyar doların Fransa’ya gittiğini ifade eden Çebi, “Bizim esnafımız bizim tüketicimiz kazansın istiyoruz. Kart ile bize bağlı lokantalara giden tüketiciler yemek indiriminden faydalanacak hem de işletmeci bankalara komisyon ödemeyecek. Kartında 300 lira olan bir vatandaş, indirimlerle birlikte 330 liralık yemek yiyebilecek. AHİ Kart kullanan esnafımızında bir çok kazancı olacak” sözlerini kaydetti.

                                                    

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTekirdağ'da Mazot Vurgununa 11 Gözaltı


GÜNDEM 29 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTrakya'da Yağış Bereketi


GÜNDEM 29 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Tarihi Eser Operasyonu


GÜNDEM 28 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriAskeri Birliğin Hurdalarını Çalarken Yakalandılar


GÜNDEM 28 Ocak 2020
genel haberleri
Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org