MHP Şarköy eski ilçe başkanından Kadın Gazeteciye Hakaret

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü yaşadığımız bu hafta içerisinde Şarköy’de bir kadın gazeteciye yapılanların kamuoyuna yansıması dikkatleri çekti.
Haber Gündem 7 Aralık 2019 Bu Haber 313 kişi tarafından okundu.

tekirdağ MHP Şarköy eski ilçe başkanından Kadın Gazeteciye Hakaret

Derya Düşünce adlı Yerel Basın Birliği Edirne Şube Üyesi gazeteci Şarköy’de 10 Kasım törenlerinde yaşanan ve kendisine gerçekleştirilen tehdit olayı ile ilgili olarak Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şikayetçi de olduğunu belirterek yaşanan olayı şöyle anlattı.

“Şarköy’de 10 Kasım Atatürk’ü anma programı ardından Şarköy Kültür Merkezinde öğrencilerin yaptığı etkinlik sonrası protokol fotoğrafı çekilmesi esnasında MHP Şarköy ilçe teşkilatının salonu erken terketmesi dikkatimi çekti ve yanlarına giderek ; ‘Protokol fotoğrafı esnasında salonu neden erken terk ettiniz?’ şeklinde bir soru yönelttim. MHP Sarköy ilçe başkanına sorulan bu soruya eski ilçe başkanı İsa Denizli’nin cevap vermesi üzerine gergin anlar yaşandı. Denizli, bana ‘sen çok olmaya başladın, her şeye maydonoz olma, biz buraya geldik görevimizi yerine getirdik o kadar. HDP yalakaları ile aynı karede bulunmak istemiyoruz. ( karede Protokol var ) Sende onlar gibisin benim asabımı bozma seni burada yere sererim’ şeklinde cevap verdi. “

Düşünce ; Şarköy MHP ilçe başkanı Yaşar Şen’in bu cevaba rağmen eski ilçe başkanı İsa Denizli’ye hiç bir müdahale etmemesine ve sesiz kalmasına da bir anlam veremediğini belirterek , yaşanan bu olayın ardınan Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne hakaretten dolayı şikayetçi olduğunu ancak bugüne kadar bir işlem yapılıp yapılmadığını bilmediğini de belirterek “ MHP İlçe mensuplarının bir kadın ile nasıl konuşması gerektiğini, artı bir gazeteci ile nasıl konuşacaklarını öğrenmeleri gerekiyor, yapılan bu hareket nedeniyle kendilerini kınıyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE YERELBASIN BİRLİĞİ GENEL MERKEZİVE EDİRNE ŞUBESİ’NDEN OLAYA KINAMA

Olayın duyulması üzerine Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün ve Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir’de yaşanan bu olayı kınadıklarını ve üyeleri Derya Düşünce’nin şikayeti üzerine ne işlem yapılıp yapılmadığının kamuoyuna açıklanmasını isteyerek şunları söylediler.

”Her ne suretle olursa olsun bir gazeteciye yapılan bu tutum ve davranış doğru değildir. Yerel basın demokrasinin temel direğidir. Bunu MHP gibi ülkenin temel taşlarına mal olmuş bir partinin ilçe başkanı tarafından yapılması bizleri üzmüştür. Gazeteci arkadaşımıza yapılan bu saygısız davranışı kınıyor, yetkililerden gereğinin yapılmasını diliyoruz.”

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleri2 Gündür Kayıp Olarak Aranırken Cesedi Bulundu


GÜNDEM 24 Ocak 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org