Keşan Mezbahası’nda Rayların Yenilenmesi Nedeniyle Kesim Yapılmıyor.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Keşan Mezbahası’nda Rayların Yenilenmesi Nedeniyle Kesim Yapılmıyor.
Haber Bölge Haberleri 4 Mayıs 2016 Bu Haber 2162 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Mezbaha Raylarında Tadilat

Keşan Belediyesi’ne ait olan ve işletmesi Keşan Ticaret Borsası tarafından yapılan ve bölgenin en modern mezbahalarından olan Keşan Belediye Mezbahası’nda kesimhanedeki raylarda tadilat yapılmaya başlandı.

 

3 Mayıs 2016 Salı günü saat 14.15 sıralarında Keşan Belediye Mezbahası’nda Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük, Keşan Ticaret Odası Meclis Başkanı Necmi Kaymaz ve görevlilerin katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Toplantıda konuşan Özcan, rayların kullanım ömrünün dolduğunu belirterek “ Krom çelik malzemeli daha modern ve daha emniyetli bir ray sistemi kuracağız. Hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan için, soğuk hava depolarına kadar ray sistemlerini yeniliyoruz. 2 Mayıs 2016 Pazartesi gününden itibaren bu yenileme çalışmaları nedeniyle mezbahada kesim durduruldu. Muhtemelen 13 Mayıs 2016 Cuma günü yeniden büyükbaş kesimine başlanacak. Daha sonra da küçükbaş hayvanlar için ray tadilatı başlayacak. 2 yıl önce yaptığımız tadilatta bakanlık yetkilileri rayların idare edeceğini belirtmişlerdi. Şimdi zamanı geldi onları da yenilemek zorundayız. Şu anda Keşan Mezbahası Bakanlığın istediği üst seviyedeki şartları tamamıyla yerine getirmiş olacaktır. Bu yenileme işini borsamızla birlikte yapmayı meclis kararına bağladık. Meclisimizde bu konuda karar aldık. Şu anda 150 tonluk su deposunu yenileyeceğiz.Yeraltına 150 tonluk su deposu yapacağız” dedi.

 

İhaleyi alan ve tadilatı yapan LNH Mezbaha Makinaları firmasının temsilcisi Hasan Ceylan da, rayların en sağlıklı ray olduğunu belirterek “ Bu sistemde herhangi bir tehlike kesinlikle bulunmamaktadır. Kaza bela olmuyor bunlarda. Tamamen paslanmaz çelikten yapılıyor. 25-30 yıl ömrü vardır. Yurtdışında da çalışmalarımız var. Kenya, Sudan ve Etyopya’da çalışmalarda bulunduk“ şeklinde konuştu.

 

Özcan ve beraberindekiler daha sonra çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar. 

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriÇocuk Ruh Sağlığı Merkezi Çalışmalara Devam Ediyor


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriÜniversitelerdeki kitap sayısı arttı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriAhilik Haftası Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri“Millî Eğitim Sistemi Adı Gibi Millî Değildir”


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri “BELEDİYE VATANDAŞI OYALIYOR!”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriSON GÜN 21 EYLÜL


GÜNDEM 18 Eylül 2018
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org