Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Çalışmalarımız Sürüyor

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve ASELSAN tarafından, Çorlu'da 2017 yılında çalışmalarına başlanan ve belirli bir süre ara verilen Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) saha çalışmalarına yeniden başlandı.
Haber Çorlu 19 Ekim 2019 Bu Haber 376 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Çalışmaları Sürüyor

alışmaları değerlendiren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, vatandaşlarımızın bilgilenmesi ve çekincelerini gidermeye yönelik açıklamalarda bulundu.

Ulusal Adres Veri Kayıt Sisteminde Büyük Kolaylık Sağlıyor

Proje ile Türkiye için oluşturulan ulusal adres bilgilerinin depolandığı sistemin yönetilmesi ve güncellenmesinin daha kolay hâle geleceğini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada, Mekânsal Adres Kayıt Sistemine tam olarak geçiş ile ülkemiz genelindeki tüm adreslerin mekânla yani konum veya parsel bilgisiyle eşleştirileceği, kullanıcıların anlık olarak takip edileceği ve yapılan işlemlerin denetlenebileceğini dile getirdi.

Acil Durumlarda Müdahale Süresini Azaltıyor

Çalışmalar sayesinde Mekânsal Adres Kayıt Sisteminden faydalanan kurum ve kuruluşlara verilen hizmetin daha etkin hâle geleceğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Ülke çapında tüm adres kayıtlarının ve nüfus bilgilerinin anlık olarak harita üzerinden görülebilmesini sağlayan proje ile 112 Acil, 110 İtfaiye, 155 Polis İmdat servislerinin daha etkin olarak çağrılara cevap verebileceği, bunların dışında adres ve konuma yönelik hizmet veren tüm kamu kurumları ile belediyelerde kurumlar arası entegrasyon, bürokratik sürecin azaltılması ve işlemlerde doğruluk ve hızın artmasına yardımcı olacak. E-devlet projesi kapsamında yürütülen Adres Kayıt Sistemi mekânsal hâle getirilerek yapılan tüm işlemler, başvurular, çağrılar artık harita üzerinden görüntülenebilecek ve bu sayede müdahale süresi kısalacak.” ifadelerini kullandı.           

Çalışmalar Mevzuata Uygun Olarak Devam Ediyor

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; MAKS çalışmaları sonrasında adres ve numaralamaya dayalı mevzuat doğrultusunda bulvar, cadde ve sokakların isimlerinde ve yönlerinde değişmeler olacağını, bunlara bağlı olarak binaların dış kapı numaralarında değişiklik yaşanabileceği, mümkün mertebe en az seviyede olması için çalışıldığını ancak mevzuat gereği zaruri değişiklikler olabileceğini, konuyla ilgili muhtarlara ve vatandaşlarımıza bilgilendirme yapılacağını ifade etti.

“Şüpheli Durumlarda Kolluk Kuvvetlerine veya Belediyemize Ulaşın’’

Mevcut verilerin kontrollerini yapacak saha çalışmalarındaki personellerimizin mevcut evde ikamet eden en yaşlı kişi üzerinden tespit yaparak eşleştirme çalışmasını sonlandıracağını belirten Başkan Yardımcısı Bolat, çalışanların isimleri toplum ve veri güvenliği için gizli tutulmakla mükellef olduğuna ve ilgili kurumlarda tüm çalışan bilgilerinin mevcut olduğuna da özellikle dikkat çekerek vatandaşlarımızın olası ihmaller ve şüpheli durumlar ile ilgili Kolluk Kuvvetlerini veya Belediyemizin 444 99 59 numaralı iletişim merkezi hattını aramasını önemle rica ettiğini sözlerine ekledi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org