Kapaklı Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısının 2. Oturumu Yapıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Kapaklı Belediye Meclisi’nin Mart Ayı Olağan Toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı. Toplantıda komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda termik santral konusu da gündeme geldi. Termik santral konusunda birlik olunması gerektiğini söyleyen Mandalı “Biz beraber olamazsak bu tren kaçar. Bu siyaset işi değil. Birlik olursak Ankara bizi mecburen dinleyecek. Samsun Terme’de bu engellendiyse biz neden engelleyemeyelim? Gelin buraya hep beraber sahip çıkalım” dedi.
Haber Gündem 13 Mart 2018 Bu Haber 235 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısının 2. Oturumu Yapıldı

“GÜZEL BİR BİNA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Toplantıda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı’da engelli vatandaşlara güzel bir bina kazandırmak istediklerini ifade ederek “İki amaca hitap edecek. Bir tanesi engellilere bir tanesi de kadın sığınma evi olacak” Bu proje ile ilgili önümüzdeki yıllarda kamulaştırma bedelinin belirleneceğini, kamulaştırma bedeli çıktıktan sonra projenin hazırlanacağını söyleyen Mandalı “Sonrasında İnşallah temellerini hep birlikte atmış olacağız. Başlanmış iş bitmiş iştir” dedi. 

KOMİSYON OYBİRLİĞİ İLE KARAR VERDİ

Konuşmaların ardından Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliği 7.maddesine ilave 8 maddenin eklenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Ödüllendirme ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu da görüşüldü. Komisyon, Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2017-2018 Eğitim öğretim yılında Tekirdağ Genç Erkekler Futbol maçlarında şampiyon olan 22 sporcusunun ve karate branşında Türkiye ikincisi olan Hayri Usta Arzu’nun ödüllendirilmesi talebinin daha ayrıntılı incelenebilmesi için komisyon çalışmalarının devamına karar verirken, komisyonun kararı meclis tarafından da kabul edildi.

BAŞKAN MANDALI '' BİZ BELEDİYE OLARAK SÖZ VERDİK''

Türkiye Böbrek Vakfı ile ilgili komisyon raporu da görüşülürken, Türk Böbrek Vakfı Kadriye-Kenan Tunalı Diyaliz Merkezine kampanya çerçevesinde Kapaklı Belediyesinin diyaliz makinesi alması için Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya yetki verilmesi yönünde komisyon tarafından alınan karar mecliste de kabul edildi. Türk Böbrek Vakfı’nın kampanyasına Kaymakam Mehmet Yüzer’in kendi bütçesinden bir makine aldığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Biz de belediye olarak vakfa söz verdik. Alacağız ve bağışlayacağız” dedi.

“OY BİRLİĞİ İLE KARARA BAĞLANDI”

13-18 Nisan tarihleri arasında 5 gece 6 gün olarak düzenlenen Moskova-St. Petersburg termik santrallerinin çevreye etkileri ve İmar Şehircilik Belediye hizmetleri inceleme ve tetkik gezisine gidecek isimlerin belirlenmesi konuları da görüşüldü. gündem maddesi oy birliği ile karara bağlandı

“2 DAĞ ARASINA KÜL BARAJI YAPILMIŞ”

Daha sonra ise Zonguldak’a gittiklerini kaydeden Mandalı “Bu konuda Pınarçalı vatandaşlarımız çok duyarlı oldu. Çatalağzı’nda nüfus 7 binlere düşmüş. Kendilerine sorduğumuzda ‘biz termik santral ne bilmiyorduk. İşe ihtiyacımız vardı gelsinler buraya kursunlar dedik’ cevabını verdiler. Birinci termiği kurmuşlar daha sonra devamı gelmiş. 1,5 kilometre alana 7 tane termik santral kurmuşlar. Hemen yanında nehir suyu var. Su soğutmalı teknoloji var” dedi. Bazılarının çok eski olduğunu fakat 8-9 aylık olan termik santralin de olduğunu ifade eden Mandalı “İki dağ arasına kül barajı yapılmış. Oradaki kömür tozları oraya atılıyor. Rüzgar hızı 15- 20 kilometre ise oradaki binalar olduğu gibi kömür tozu altında kalıyor” dedi.

İNSANLARIN YÜZDE 85’İ KANSER

İnsanların sağlık durumunu araştırdıklarında insanların yüzde 85’inin kanser olduğunu öğrendiklerini söyleyen Mandalı, bölgede artan kanser vakaları için onkoloji hastanesi yapıldığını da belirtti. Samsun Termer’de de termik santral yapılmak istendiğini söyleyen Mandalı, “Orada bütün partililer, milletvekilleri bir araya gelerek termik santralin yapılmasına engel oldu. Bizim şuanda birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Siyasi görüş gözetmeksizin bir araya gelmeliyiz. İnsan sağlığı konusunda birleşmeliyiz. İnsanlar iş için bunu kabul etmişler. Bizim buna ihtiyacımız yok. Şuanda oraya sekizinci termik santral için proje düzenliyorlar. Bu çok üzücü. İnsanlar diyor ki biz yandık siz yanmayın” dedi.

“GÜNEŞ VE RÜZGAR ENERJİSİNDEN YANAYIZ”

Güneş enerjisi ve rüzgar enerjisinden yana olduklarını kaydeden Mandalı “Kapaklı ve Çerkezköy yıllık ortalama yüzde 10 ila 12 civarı göç alıyor” dedi. Kapaklı ve Çerkezköy’de her yıl nüfusun arttığını, termik santral yap0ılırsa Kapaklı ve Çerkezköy’ün göç vermeye başlayacağını kaydeden Mandalı, termik santral konusunda siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin bir çatı altında toplanması gerektiğini belirtti.

MUSTAFA ÇETİN “BÖLGEMİZ SU YOKSUNU BİR BÖLGE”

Toplantıda konuşan AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Çetin de bölge açısından sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini söyledi. 1990’lı yıllarda Berlin’de yaşadığını belirten Çetin “Berlin merkezinde de bir termik santral vardı. Termik santralin filtre sistemi geliştirilerek bir şekilde çevreye olan zararı azaltılabiliyor” dedi. Termik santralin soğutma işlemi için suya ihtiyacının olduğunu söyleyen Çetin, bu bölgenin su yoksunu bir bölge olduğunu, yer altı suları kullanılacaksa ciddi bir sıkıntı yaşayacaklarını dile getirdi. Termik santralin yeri ve bu yere olan mesafedeki su kaynaklarının neler olduğu konusuna da değinen Çetin “Zaten yer üstü suyumuz yok. Özellikle yer altı sularıyla ilgili sıkıntı yaşayacağız. Buradan yola çıkarak çözüme bağlamalıyız” dedi. “Yer altı sularımıza nasıl zarar verilmeyecek” sorusunu soran Çetin, bu konuda kendilerinin ikna edilmesi gerektiğini söyledi. 1980’li yıllarda Kapaklı’da 60 metreden su çıktığını, şimdi ise 450 metrelere indiğini söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Marmara’da çukurların oluşması ise an meselesidir. Şuan Meriç Nehri’nden su alınacağı söyleniyor. Ama bu nereye bırakılacak? Küller nereye boşaltılacak? Bu 500 dekarlara da kalmayacak. 5 bin dekar olacak. AK Parti arkadaşlarımız da bizimleyse ve samimiyse bunu başarabiliriz” dedi.

BAŞKAN MANDALI “BERABER OLMALIYIZ”

Beraber olmaları gerektiğini vurgulayan İrfan Mandalı “Biz beraber olamazsak bu tren kaçar. Bu siyaset işi değil. Birlik olursak Ankara bizi mecburen dinleyecek” dedi. “Samsun Terme’de bu engellendiyse biz neden engelleyemeyelim” diyen Mandalı, “Gelin buraya hep beraber sahip çıkalım” çağrısında bulundu. 

OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Toplantıda Zabıta Müdürlüğü’nün içkili yerler konulu yazısına ilişkin İmar Komisyonu raporu da görüşüldü. Cumhuriyet Mahallesi Yıldız Caddesi, Atatürk Mahallesi Pınar Bulvarı, Aatatürk Mahallesi İstiklal Caddesi, İnönü Mahallesi Pınar Bulvarı, Bahçelievler Mahallesi Manolya Sokak, Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi, Bahçelievler Mahallesi Karanfil Sokak adresinde bulunan işletmelerin hakkında çok sayıda şikayetin olduğu bildirilerek bu adreslerin içkili yerler krokisinden çıkarılmasına ilişkin talep değerlendirilirken, belirtilen adreslerin içkili yerler krokisinden çıkarılması yönündeki komisyon raporu meclis tarafından da oybirliği ile kabul edildi.

MUSA ÖZALKAN’IN İSMİ KAPAKLI’DA YAŞAYACAK

Cumhuriyet Mahallesi Ali Baba Parkı ile 498 ada 1, 2, 3 parseller arasında bulunan isimsiz yola Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı harekatının isminin verilmesi talebine ilişkin de İmar Komisyonu raporu görüşüldü. Komisyonun, isimsiz yola Zeytin Dalı harekatının isminin verilmesi talebinin daha detaylı incelenebilmesi için çalışmaların devam etmesi yönündeki kararı meclis tarafından da oybirliği ile kabul edildi. 1969 yılında Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Türkiye Baş pehlivanı Nazmi Uzun’un isminin isimsiz sokaklardan birine verilmesi talebini değerlendiren komisyon Cumhuriyet Mahallesi 1997 ada ile 1695 ve 1696 ada arasında kalan ve mükerrer isim verilen Güzelay sokağının isminin değiştirilerek Nazmi Uzun isminin verilmesini kabul ederken, 1188 ada ile 1794 ada arasında bulunan isimsiz yola Sefa isminin verilmesi talebini ise reddetti. Bu isimsiz sokağa Zeytin Dalı operasyonunun ilk şehidi olan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın isminin verilmesi komisyon tarafından kabul edilirken, komisyonun kararları meclis tarafından da oybirliği ile kabul edildi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriGRİPTEN KORUNMANIN 10 YOLU


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriYOL ÇALIŞMALARINDA SON 68 BİN METREKARE


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ İŞ DÜNYASI NEFES KREDİSİ İLE NEFES ALACAK


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriÇALIŞTAY SONA ERDİ


GÜNDEM 25 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTarım Kredi gübre fiyatlarını yüzde 15 düşürecek!


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DAKİ YATIRIMLAR KONUŞULDU


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriSiyasiler Aşure Etkinliğinde Buluştu


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriMetruk Binalarda İlaçlama Çalışması Yapıldı


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK DENETİM


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriO YOL İÇİN ACİL KAMULAŞTIRMA KARARI ALINDI


GÜNDEM 24 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTRAKYA SOYDAŞ DERNEKLERİNİNDEN BİRLİKTELİK MESAJI


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriŞişecam Ailesi 13 ülkeden gelen çocuklarıyla buluştu


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriEnez'de 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri19 Eylül Gaziler Günü kutlandı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriHalk Eğitim Kursları renkli geçecek


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriMECLİSİ GÖREVE ÇAĞIRDILAR!


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTatil sezonu bitti işyeri ihtiyaçları ikiye katlandı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriENEZ KAPALI HALK PAZARI FAALİYETE GİRDİ


GÜNDEM 22 Eylül 2018
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org