Mardin’den Tekirdağ’a Kardeşlik Köprüsü

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Mardinli fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Adnan Avuka, Tekirdağ ve Mardin arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve turizm alanında Tekirdağ ve Mardin’in hak ettiği yere gelmesi amacıyla bir fotoğraf sergisi düzenledi.
Haber Süleymanpaşa 13 Eylül 2019 Bu Haber 114 kişi tarafından okundu.


Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen fotoğraf sergisinin açılışını Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım yaptı. Sergiye Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, İl Emniyet Müdür Vekili Metin İlter, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Abdullah Barut, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Mardinli Sanatçı Mahmut Mardinli ve Mardinli İş Adamları katıldı.

Fotoğraf Sergisinin açılışında bir konuşma yapan Vali Aziz Yıldırım, Mardin’in kültür ve gastronomi şehri olduğunu belirterek, “Mardin ve Tekirdağ’ın çok büyük bir kültür birikimi var ve bu kültürün ve bu kültürleri yaşatmaya gayret eden insanların birbirleriyle tanışması lazımdır. İşte burada bir adım atılıyor. İnşallah bunun devamı da Mardin’de olur. Mardin, kültürel mirasıyla, yemek kültürüyle, tarihiyle çok güzel bir şehir. Düzenlenen bu fotoğraf sergisi iki güzel şehrin yakınlaşması için güzel bir adım olmasını temenni ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Fotoğraf sergisinin sahibi fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Adnan Avuka, Mardin’in güvenli ve güzel bir şehir olduğunu belirterek, “Mardin, tarihiyle, kültürüyle, insanlarıyla çok güzel ve özel bir şehirdir. Mardin’in insanları sıcak kanlı, misafirperverdir. Dilerim, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna açtığım bu fotoğraf sergisi, iki şehir arasında kardeşlik köprüsünün kurulmasına vesile olur. Mardin, bugün çok güvenli bir şehir. Ülke turizmine katkıda bulunan bir şehir. Ben bütün Tekirdağlı kardeşlerimi Mardin’e davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle birlikte fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen fotoğraf sergisi, yoğun ilgi gördü.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriBAŞKAN AKAYDAN EMNİYET MÜDÜRÜ TOPKAYA''YA ZİYARET


GÜNDEM 23 Ekim 2019
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org