Malkara‘da İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Anıldı

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı gerçekleştirildi.
Haber Malkara 13 Mart 2019 Bu Haber 84 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Malkara'da İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Anıldı

Malkara Kültür Sarayında 12 Mart 1921 İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma sebebiyle gerçekleştirilen programa; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Özge Sertan Topkaya, İlçe Müftüsü Safi Çınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, STK Başkanları,  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Alaettin Hacıcaferoğlu'nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Program akabinde Nur Sena Aldır Bülbül adlı şiiri okuması, Abdullah Ceylan ile Sema Nur Özer Milletin Sesi Mehmet Akif Ersoy Hayatı, Burak Yörük Çanakkale Şehitleri şiirini okuması, Talha Mücahit Güner - Tahsin Kuluçlu - Asım Bayrakçeken  İstiklâl Marşı Yazılıyor adlı tiyatro oyunu gösterimi ve Yaren Alpat İstiklâl Marşı'nı okudu.

İlçemizde 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından İstiklâl Marşı'nın Kabulü'nün 98. yıldönümü ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı son buldu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSAĞLIKLI YAŞLILIĞIN 10 PÜF NOKTASI


GÜNDEM 22 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriGÜNEKAB Meclisi 25 Mart’ta Toplanacak


GÜNDEM 22 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriEVCİLER VE ORTACA ATATÜRK ANITINA KAVUŞTU


GÜNDEM 22 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI CANSU ESE YARI FİNALE YÜKSELDİ


GÜNDEM 22 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA YÜZÜNÜ GÜNEŞE ÇEVİRİYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriSÜT ANALİZ DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriAşırı kalsiyum kalp krizini tetikleyebiliyor!


GÜNDEM 21 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleriÇOCUKLAR VE YAŞLILAR BİRLİKTE PASTA KESTİ


GÜNDEM 21 Mart 2019
Malkara haberleri
 haberleri3 POLİS RÜŞVETTEN TUTUKLANDI


GÜNDEM 21 Mart 2019
Malkara haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org