Malkara‘da Hayvan Barınağına Çocuklardan Ziyaret

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Hayvan Hakları Koruma Günü sebebiyle 75. Yıl İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, Malkara Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı'nı ziyaret ettiler.
Haber Malkara 9 Ekim 2019 Bu Haber 64 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Malkara'da Hayvan Barınağına Çocuklardan Ziyaret

Geçici Hayvan Barınağına gerçekleştirilen ziyarette Malkara Belediyesi Veteriner Hekimi Atilla Bakın, 75. Yıl İlkokulu öğrencilerine Geçici Hayvan Barınağında koruma altına alınan hayvanlara uygulanan işlemleri anlatarak, sokak hayvanlarına zarar verilmediği müddetçe kendilerine de zarar verilmeyeceğinin bilgisini verdi.

75. Yıl İlkokulu öğrencilerinin hayvan dostlarımız ile empati kurmasını ve merhamet duygusu kazanabilmesi için, “Pati Kardeşin“ adlı projeyi uygulamaya geçirdiklerini belirten Sınıf Öğretmeni Hülya Tarih;“ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Malkara Belediyesi Veterineri Atilla Bakın'ın rehberliğinde Geçici Hayvan Barınağı'nı ziyaret ettik. Ziyaretimizde öğrencilerimize sokak hayvanlarını besleme fırsatı sunduk. Projeyi yürütmekteki amacımız sokak hayvanlarına sahip çıkmamız gerektiğini tüm bireylerimize aşılamaktır. Gerçekleştirdiğimiz bu proje yetişkinlere de örnek olmasını temenni ediyorum. Ayrıca bizleri Geçici Hayvan Barınağında ağırlayan Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul'a teşekkür ederiz.“ dedi.

Geçici Hayvan Barınağı ziyaretinde öğrencileri yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Burada gördüğümüz tablo, ağaç yaşken eğilir atasözünü aklımıza getirdi. Hayvan sevgisinin etkili  olabilmesi için çocuklarımıza küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamalıyız. Bizler hayatımızı devam ettirdiğimiz sürece, hayvan dostlarımızda aramızda olacaklar. Onlarla bir bütün halde yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Onlarında bu dünyada yaşamaya hakları var. Hemşehrilerimizden sokak hayvanları ile ilgili şikayetler alıyoruz. Malkara Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımızı kanunların belirttiği şekilde yürütmekteyiz. Değerli hemşehrilerimizden isteğim çocuklarımıza merhamet duygusunu ve hayvan sevgisini aşılayalım. Hep birlikte göreceğiz ki hayatımız onlarla daha da renklenecektir.

75. Yıl İlkokulu Öğrencilerine, Öğretmenlerine ve Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederim.

Hayvanları Koruma Günü'ne farkındalık yaratmak amacıyla 75. Yıl İlkokulunun yapmış olduğu proje bizleri sevindirdi. Eminim ki bu tür farkındalık projeleri ilçemizde yaygınlaşacak ve sokak hayvanlarımızın hayatta kalma mücadelesine tüm hemşehrilerimiz ortak olacak. 'Pati Kardeşin' Projesi Yöneticisi Özlem Esen'e, 75. Yıl İlkokulu 3/B Sınıf Öğretmeni Hülya Tarih'e, 75. Yıl İlkokulu Müdürü Ulaş Engin'e, hayvansever öğrencilerimize ve  emeği geçen herkese hayvan sevgisine farkındalık yarattıkları için teşekkür ederim. “ dedi.

Geçici Hayvan Barınağı ziyaretinde 75. Yıl İlkokulu öğrencileri sevimli hayvan dostlarımızı elleriyle beslediler ve besleme sırasında hayvanlara zarar verilmediği sürece kendilerinin de zarar görmeyeceğini anladılar.

Ziyaretin ardından Malkara Belediyesi tarafından 75. Yıl İlkokulu öğrencilerine Süt ikramında bulunuldu.

75. Yıl İlk Okulu'nun yürüttüğü projede öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve hayvanseverlerin maddi katkılarıyla alınan hayvan kulübelerine yardımseverlerin isimleri yazdırılmış olup, hayvan kulübeleri uygun görülen ve denetimlerin yapılabileceği yerlere teslim edilmiştir.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriKızılay, Çorlu'da Esnaflara Türk Bayrağı Dağıttı


GÜNDEM 14 Ekim 2019
Malkara haberleri
 haberleriHayrabolu Göleti'nde 40 Kiloluk Yayın Yakalandı


GÜNDEM 14 Ekim 2019
Malkara haberleri
 haberleriÇöken Çatının Altında Kalan Kadın Yaralandı


GÜNDEM 14 Ekim 2019
Malkara haberleri
 haberleri2 Torununa Cinsel İstismardan Tutuklandı


GÜNDEM 14 Ekim 2019
Malkara haberleri
 haberleriELDER ve Boğazgücü'nden Başkan Gökhan'a Ziyaret


GÜNDEM 14 Ekim 2019
Malkara haberleri
 haberleriBaşkan Gökhan'dan Boğazın Sultanlarına Moral Ziyareti


GÜNDEM 14 Ekim 2019
Malkara haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org