Malkara‘da ‘Derin Çatak‘ Şehitleri Anıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 18 Kasım 2019 Bu Haber 97 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Malkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı

 Malkara İlçesi'nin Sağlamtaş Mahallesi 'Derin Çatak Mevkii'nde' 1912 yılında Bulgar askerleri tarafından şehit edilenler törenle anıldı.

Malkara'da 1912 yılında Bulgar birlikleri tarafından kandırılıp 'Derin Çatak Mevkii'nde' şehit edilenler mezarları başında düzenlenen programla  anıldı.

Anma programına CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, Malkara Belediye Başkan Vekili Ramis Özeren, asker, polis kurum müdürleri ve vatandaş katıldı.

Anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Yapılan konuşmalarda; Derin Çatak Mevkii ve Derin Çatak şehitleri hakkında bilgiler verildi. Konuşmaların ardından Derin Çatak Şehitliği'nde görevli imam hatipler tarafından Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Ardından Sağlamtaş Mahallesi Orta Camii'nde okutulan mevlid-i şerifin ardından program son buldu.

'DERİN ÇATAK'

1912 yılında Bulgar birliklerine karşı çete faaliyetleri yapan Kurt Mehmet'e Bulgar birlikleri tarafından haber yollanarak kendisine bir şey yapılmayacağı yönünde verilen sözlerin ardından Kurt Mehmet ve arkadaşları Bulgar komutanlarına inanarak Derin Çatak Mevkii'nden Sağlamtaş'a geldiler. Fakat sözünde durmayan Bulgar birlikleri Kurt Mehmet, Çalı Abdullah, Veysel Ağa, Bedel Mehmet, Hacı Onbaşıların Mehmet, Hüsniyelerin Süleyman Ağa, Kuranların Küçük Mustafa, Koca Berberlerin Hacı Mehmet, Çınarlıdere'den (Bunak) Mustafa Ağa, Pamukların Hüseyin Ağa ve İbrahim Pehlivan'ı Derin Çatak mevkiinde infaz etmişlerdi.
 

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatı Aramaya Devam Ediliyor


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriVazo İçinden Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBalıkçılar Lodos Nedeniyle Denize Açılamadı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org