Malkara‘da Çevre Temizliği Etkinliği

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Malkara Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Malkara’yı Seviyorum, Evimin Önünü Temizliyorum” etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Haber Malkara 23 Eylül 2019 Bu Haber 119 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Malkara'da Çevre Temizliği Etkinliği

Çevre temizliğine farkındalık yaratmak için düzenlenen etkinlikte; AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, MHP Malkara İlçe Başkanı Hüseyin Yontar, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer, Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Birsen Karataş, Ramis Özeren, Siyasi Parti Yöneticileri, muhtarlar, basın mensupları, Malkara Kent Konseyi Üyeleri, vatandaşlar ve çevre sevdalısı çocuklar yer aldı.

Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay'ın Atatürk Anıtı önünde yapmış olduğu konuşmada; “ 21 Eylül Dünya Temizlik Günü, Dünya genelinde gerçekleştirilen Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen bir çevre temizliği etkinliğidir. Malkara Kent Konseyi olarak düzenlediğimiz bu temizlik günü etkinliğimize destek veren Sayın Kaymakamımız Erkan Karahan'a, Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul'a, Siyasi Parti Başkanları ile Parti Üyelerine, Belediye Meclis Üyelerine, Belediye Başkan Yardımcılarına, Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkanları ile Üyelerine, İlçe Kurum ve Kuruluşlarına, duyarlı Malkara halkına ve değerli basın mensuplarına gönülden teşekkür ederim. Malkara Kent Konseyi olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olursak, Malkara için güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz. Haydi Malkara hep beraber el ele daha güzel günlere.“ dedi.

Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay'ın yapmış olduğu konuşmanın ardından Atatürk Anıtı önünde başlayan çevre temizliği etkinliği İsmet İnönü Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Şehitlik Caddesinde devam etti.

Sinanpaşa Ağaçlandırma Sahasında oluşturulan çevre kirliliği içler acısıyken, temizlik etkinliğine katılan vatandaşlar 2 saatlik bir uğraşın ardından Sinanpaşa Ağaçlandırma Sahasını kullanılabilir bir hale getirmeyi başardılar.

Dünya Temizlik Günü ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Bugün Dünya Temizlik Günü. Malkara Kent Konseyimiz, Siyasi Partiler, Sivil Toplum Örgütleri, muhtarlarımız ve hemşehrilerimizin katılımıyla bir temizlik etkinliği düzenledik. Sadece bugün değil, bizler her gün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve  Malkara Belediyesi olarak Malkara'yı temiz tutmaya çalışıyoruz.  Hemşehrilerimizinde bu konuda biraz daha hassas ve özenli davranmalarını istiyoruz. Özellikle sigara içen hemşehrilerimiz izmaritlerini yola atmasınlar. İlçemizde her noktada çöp kovası mevcut. Her hangi bir tüketim maddesini elinde taşıyan hemşehrilerimiz  çöp kovasına kullansınlar.

Mesire Alanlarımızı daha temiz bir şekilde kullanmalıyız!

Caddeler, sokaklar ve mesire alanları hemşehrilerimizin daha rahat ve daha güzel bir ortamda yaşamaları için yapılıyor. Mesire Alanı olarak düzenlediğimiz Sinanpaşa Ağaçlandır Sahasına geldiğimizde gördüğümüz manzara bizler için içler acısıydı. Bizler mesire alanlarına geldiğimizde ailelerimizle birlikte bu tür kirli manzaraları görmek istemiyoruz, daha güzel bir doğa manzarası görmek istiyoruz. Bu yüzden doğayı kirleten hemşehrilerimize çevreye karşı duyarlı olmalarını istiyoruz ve  bir daha bu çevre kirliliğinin tekrarlanmaması için çağrıda bulunuyoruz. Hepimiz çevre için gerekli duyarlılığı gösterirsek daha güzel daha temiz Malkara’da hep beraber daha mutlu şekilde yaşarız. Bizden sonraki nesillere temiz bir çevre bırakmak istiyorsak, birey olarak üzerimize düşen görevi yapmaktan çekinmeyelim. Tüm hemşehrilerime sağlıklı, temiz bir kentte mutlu bir yaşam diliyorum.“ dedi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBahçesinde 55 Kiloluk Bal Kabağı Yetiştirdi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Malkara haberleri
 haberleriFotokopanla Kara Ağaçkakan Görüntülendi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Malkara haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org