Maden Kanununa Tekirdağ Yön Verecek

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Trakya Geliştirme Komitesi, Tekirdağ Ramada Otel’de düzenlenecek olan ‘Madenciliğin Sorunları ve Yeni Maden Kanunu’ toplantısıyla, Türkiye’deki madenciliğe yön verecek.
Haber Süleymanpaşa 24 Ocak 2020 Bu Haber 479 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Maden Kanununa Tekirdağ Yön Verecek

Yarın başlayacak ve iki gün sürecek toplantıya, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Cevat Genç, Yurt madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Güven Önal, protokol üyeleri ve çok sayıda madenci katılacak.

Ankara dışında ilk defa, bu kadar geniş katılımlı ve geniş kapsamlı olacak olan toplantı, bu anlamda da bir ilk olacak.

Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı Trakya Şube Başkanı Kani Alp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2000 yılından beri bölgemizde bu toplantıların yapılmasını sağlıyoruz. Ardından Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Trakya’ya şube açınca, bizde şube başkanı olarak bu toplantıları Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı olarak yapmaya başladık. Şuan ise yeni maden kanunu çalışmaları devam ettiği için Tekirdağ Ramada Otel’de, genel müdürümüz ve daire başkanlarının geniş bir katılımı ile, Ankara dışında madencilerin yeni kanun hakkındaki görüşlerini almak üzere tertip edilmiş bir toplantıya ön ayak olmuş oluyoruz. Bu toplantıdan çıkan sonuçlar, yeni çıkacak maden kanununa yansıyacak ve akabinde de yine ilk defa bu kanun çıktıktan sonra madencilere, ilk defa Tekirdağ’da açıklanacak. Buradaki amacımız Trakya’daki madencilerin dayanışmasını sağlamak ve madenciliğin ne kadar önemli olduğunu millete anlatmak. Madencilik ve çevre insanlar için olmazsa olmazdır. Madencilik olmadığı zaman insanlık milyonlarca yıl geriye gider, ilkel olur. Düzenleyeceğimiz toplantıya, vakfımızın başkanı Profesör Dr. Güven Önal ve sayın genel müdürümüz Cevat Genç, gel müdür muavinleri ve daire başkanlıkları düzeyinde geniş katılımlı bir toplantı olacak. Toplantımıza Trakya’daki bütün madencileri davet ettik. Katılımın yoğun olacağını düşünüyoruz. Bunun yanında sivil toplum örgütlerini davet ettik. Çevre derneklerini, kadın birliklerini, kent konseyini davet ettik. Toplantımızın ikinci kısmında soru ve cevaplar olacak. Yani toplantı hem sivil toplum kuruluşlarına bir açıklama mahiyetinde olacak hem de kanunu kapsayacak. Maden kanununun da son şekli Tekirdağ’da verilecek" dedi.

Kani Alp kimdir?

1954 doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Bölümü Mezunudur. Gazetemizde de uzun yıllar madencilik üzerine yazılar yazmıştır. Halen Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Trakya Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Yardım İşleri Tek Binada Toplanacak


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDin Öğretimi Formasyon Programı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKNOPARK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org