Koronovirüs Seferberliği

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Salgını ile ilgili seferberlik başlattı.
Haber Süleymanpaşa 14 Mart 2020 Bu Haber 431 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Koronovirüs Seferberliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi koronovirüs ile mücadele için seferberlik başlattı.

Türkiye'de de koronavirüs vakasının tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de Koronavirüs ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı ve adeta bir seferberlik başlattı.

Meclis Salonu'nda daire başkanları ile bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tüm Dünya'yı etkisi altına alan bu salgın hastalık ile ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli çalışmalarımızı zaten yapıyorduk ancak virüsün Türkiye'de de tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından derhal tüm daire başkanlarımızla bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yapmak istedik. Bugün itibariyle koronavirüs ile ilgili serferberlik başlatmış durumdayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin şu dakika itibariyle en önemli gündem maddesi koronavirüs ile ilgili çalışmalardır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çalışanlarımız ve vatandaşlarımızın virüsten korunması için dezenfekte çalışmalarından bilinçlendirme çalışmalarına kadar tüm çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştırmış durumdayız. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Deniz Bozdoğan da, virüs ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, "Bu konuda çalışmalarımızı zaten sürdürüyorduk. Öncelikle personelimizin eğitimi ile başladık. Büyükşehir Belediyemize ait binaları ve toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımızı koronavirüsü ile ilgili bilgilendirmek ve korunma yolları konusunda bilinçlendirmek için çeşitli broşürler hazırladık. En kısa sürede dağıtımını sağlayacağız. Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın uyarı ve önerilerini dikkate alıyoruz. Sosyal medya aracılığı ile de bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçe belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile koronavirüs ile ilgili koordinasyon halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye  Sağlık İşlerine bağlı özel giysili  ekipler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Gökhan Gözde ve Veteriner Şube Müdürü Özgen Manav  koordinatörlüğünde daha önce Tek Ulaş tarafından işletilen Süleymanpaşa ve Çorlu'daki  otobüsleri dezenfekte etmişti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri şimdi de vatandaşların yoğun olarak kullandığı Süleymanpaşa Otogarını, otobüs duraklarını, sahildeki çocuk parklarını, sahildeki ve valilik karşısındaki yer altı katlı otoparkta bulunan oturma bankları ile Büyükşehir Belediyesine ait binaları da dezenfekte ettiler. Yetkililer son günlerde dünyanın gündemine oturan korona virüs ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı ilaçlamaların bundan sonra da hız kesmeden aralıksız devam edeceğini söylediler. Ayrıca Büyükşehir Belediyesine ait binaları da dezenfekte eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Sağlık İşlerine bağlı özel giysili  ekipler Süleymanpaşa ilçesindeki camileri dezenfekte etti.

Süleymanpaşa Belediyesi, dünyanın dört bir yanında görülen Korona Virüsü (COVID – 19) ‘ne karşı tedbirlerini arttırdı. “Korona Virüsü tedbirlerimizden daha güçlü değildir.” sloganıyla harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi, dezenfekte ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi.

Mesai sonrası tüm belediye hizmet binalarında dezenfekte çalışması yapan ekipler, vatandaşlarımıza yoğun bir şekilde hizmet veren kurum binalarında olası virüse karşı önlem aldı.

Temizlik ve hijyen çalışmalarını da sıklaştırıp ekstra ekipler kuran Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, mahalle, sokak, köy ve okul bahçelerini titizlikle yıkayıp dezenfekte etti.

Son olarak Aydoğdu, Karadeniz, Altınova, Barboros, Karabezirgan ve Karaçalı Mahallesi’nde temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler yarınlarına daha temiz ve sağlıklı bir çevre hazırlamak için çalışmalar gerçekleştirdi.

Bir yandan da Korona Virüsü (COVID – 19) ‘a karşı vatandaşları bilgilendirmek, virüse karşı yapılması gerekenleri vatandaşlara en doğru şekilde aktarmak isteyen Süleymanpaşa Belediyesi, kişisel temizliğimizin önemine dikkat çekmek üzere alışveriş merkezlerine, esnaflara, vatandaşlara, okullara ve tüm kamu kuruluşlarına Sağlık Bakanlığı’nın önerilerini içeren afiş ve broşür dağıtımı yaptı.

 “ALLAH’IN İZNİYLE BU BELAYI MİLLETİMİZİN BAŞINDAN DEF EDECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Koronavirüsü’ne karşı bir uyarı da Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den gelirken Başkan Yüksel ; “Kıymetli hemşehrilerim. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki; milletimiz gerek inancı, gerekse yetiştirilme tarzından dolayı kişisel temizliğine hep önem vermiştir. Bu dönem hep birlikte, bu bilinci bir iki tık daha yukarı taşımak zorundayız. Ayrıca tokalaşma, kucaklaşma, öpüşme gibi, sevgi ve samimiyetimizi gösteren alışkanlıklarımızdan biraz uzak durmamız gerekiyor. Süleymanpaşa Belediyesi olarak; Valimiz ve Kaymakamımızın talimatlarıyla kalabalığın yoğun olduğu yerlerin dezenfektesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Özellikle hafta sonu itibari ile tüm devlet okullarımızın, sınıf girişlerine çocuklarımızın el dezenfektesi için gerekli aparatları koymaya başlıyoruz. Allah’ın izniyle, panik yapmadan, karşımızdaki illeti de hafife almadan, bu belayı milletimizin başından def edeceğimize inanıyorum. Tedbir bizden takdir Allah’tan...” ifadelerini kullandı.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPolis İle Jandarmadan İzin Belgesi Kontrolü Ve Maske Uyarısı


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Sahte Etil Alkol üretenlere Operasyon: 6 Gözaltı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ’a Giriş-Çıkış Yasağı Uygulanmaya Başlandı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org