Korkutan Olmadı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
İtalya’dan plastik cerrahi için Çerkezköy’e gelen ve Özel İrmet Hastanesi’nde ameliyat beklerken geçtiğimiz gün ateşi yükselen bir hasta, iddiaya göre Corona Virüsü (COVID-19 Virüsü) şüphesiyle özel bir odada karantinaya alınırken, yapılan testlerin sonucunun negatif çıkması, korkuları boşa çıkardı. Yapılan tahliller sonucu hastanın Corona Virüsü taşımadığı tespit edildi.
Haber Çerkezköy 6 Mart 2020 Bu Haber 314 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Korkutan Olmadı

Hastanelerine 15 gün önce İtalya’dan gelen bir hastanın yükselen ateşinden şüphelenen hastane yetkilileri, Corona Virüsüne karşı tüm tahlilleri yaparken sonuçların negatif çıkması hem hastaneye, hem de İtalyan hastaya ve yakınlarına rahat bir nefes aldırdı.

"BU İŞİN EN BÜYÜK PROBLEMİDİR"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Hastane Başhekimi Dr. Burç Baykaran, "Hastanemizde Corona Virüslü hasta olduğu, karantinada olduğumuz, personelden hastalar olduğu vb. bir sürü söylenti ile muhatap olmak trajik. Değil hastanemizde şuan ülkedeki hiçbir hastanede Corona Virüs testleri pozitif olan hasta olmadığı gibi karantinaya alınan çalışanımız (evine gitmeyenler varmış) bulunmamakta, normal çalışma rutinimiz de devam etmekteyiz. Corona Virüs değil ama söylentileri ve yanlış ya da yanlı bilgilendirmeler bu işin en büyük problemidir.  Mevcut hastalarımız içerisinde hatırı sayılır miktarda mevsimsel grip vakaları olduğu, bu vakalara en iyi şekilde tanı ve tedaviyi düzenleme çabasında olduğumuzu, mevsimsel gribin dünyada Corona Virüs enfeksiyonundan daha fazla ölüme neden olduğu, aşı karşıtı aklı evvel insanlar yüzünden çok daha ölümcül ve hızlı (Corona Virüsten yaklaşık 100 kat bulaştırıcı) yayılan Kızamık gibi risklerle baş etmeye çalıştığımızı hatırlatmak isterim." dedi.

"EN ETKİN KORUNMA YÖNTEMİ EL YIKAMAK"

Başhekim Baykaran, "Çok net ifade etmek isterim ki en kötü senaryo gerçekleşse bile, mevcut Corona Virüsün ülkemizde yaratacağı ölümlü vaka sayısı, trafik kazasından kaybettiğimiz insanlarımızdan daha az olacak. Nasıl bu bilgi ışığında ‘Ben trafikte ölmemek için evimden çıkmayacağım’ demiyor isek (Evinize kamyon girebilir) gereksiz söylem ve eylemlerde de bulunmamak gerek. Bilgi sahibi olmak, en etkin korunmanın "el yıkamak" olduğunu unutmamakla işe başlamak gerekiyor. Dedikodunun aklın önüne geçmemesi, hastanemizin olası tüm durumlar için planlamalarının ve teknik altyapısının bulunduğunu, eninde sonunda ülkemizde vaka görülmeye başlanacağını, hastalığı kapan her 100 kişiden 85’inin hastaneye gitme ihtiyacı bile duymayacağını hatırlatır herkese sağlıklı günler dilerim" dedi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriKızılpınar'da 25 bin 668 seçmen sandık başına gidecek


GÜNDEM 29 Şubat 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriBaşarılı Sporculardan Akay'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ'da Sahte Etil Alkol üretenlere Operasyon: 6 Gözaltı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ’a Giriş-Çıkış Yasağı Uygulanmaya Başlandı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org