KARAMOLLAOĞLU‘NDAN GÜRKAN‘A ZİYARET

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gürkan’a görevinde başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gürkan’da “Edirne, her türlü siyasi anlayışın ve görüşün üzerinde olmalı” dedi.
Haber Gündem 17 Nisan 2018 Bu Haber 171 kişi tarafından okundu.

tekirdağ KARAMOLLAOĞLU'NDAN GÜRKAN'A ZİYARET

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile başkanlık makamında bir araya geldi.

Edirne’nin hem tarihi hem de bugünkü şartlarda ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biz, Edirne’yi her zaman önemseriz. Edirne’de Belediye Başkanlığı yapmak ayrı bir şeref vesilesi. Ben Sivas’ta belediye başkanlığı yaptım, bizim arazimiz geniştir ama bizde Osmanlı’dan kalan sadece küçük bir cami var, diğerleri Selçuklu Devleti’nden kalma. Son dönemlerde özellikle Osmanlı’nın Sultan Abdülhamit Han zamanında, girişilen çabalarla yapılan binalar, yeni diyebileceğimiz, Osmanlı’nın son dönem binaları; gerek hükümet binası, gerek Sivas Lisesi bize yadigar kalmış, ilçelere kolay ulaşabilmek için yollar yapılmış ama Sivas’ta genelde Selçuklu Mimarisi hakim” ifadelerine yer verdi.

“BELEDİYECİLİK ZOR AMA ZEVKLİ BİR İŞ”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a görevinde başarılar dileyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Allah yardımcınız olsun. Belediyecilik zevkli ama zor bir iş, çünkü halkın her türlü talebi ile karşı karşıyasınız. Hepsini çözmeye ne imkanınız ne de yetkiniz var. Ama ilgilenmeseniz de olmaz. Onun için belediye başkanları ister istemez dert babası olur” dedi.

“TARİHİ MİRASIN EMANETÇİSİYİZ”

Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan da, “Ben belediyeciliği şöyle tanımlıyorum; yaptığınız ne varsa konuşulmaz, yapmadığınız ne varsa hep gündemdedir. Bu da insanın fıtratında vardır, çok da anormal karşılamamak lazım. Gerçekten belediye başkanlığı farklı, özel ve değerli bir görev. Edirne gibi başkentte, belediye başkanlığı yapmak hem manevi anlamda hem onur anlamında hem de sorumluluk anlamında çok değerli. Edirne bin 400 tescilli esere sahip. İstanbul’daki tarihi yarımadayı bilirsiniz; devasa bir alandır, 10 bin 400 tescilli eser vardır. Metrekare anlamında kıyaslarsanız İstanbul’da 100 bin üzerinde tescilli eser olması gerekir. Tarihi miras diyoruz biz bu eserlere. Ama benim söylediğim bir söz vardır; kendimizi mirasçı olarak görmememiz lazım. Çünkü mirasçılık iyi bir şey değildir. Miras yedi olursun. Ben bu tarihi mirasın emanetçisiyiz diyorum ki aldığımızdan daha iyi bir şekilde gelecek nesillere bırakalım” diye konuştu.

“SİYASET HALKA HİZMET ETMEK İÇİN VAR”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun aynı zamanda kıdemli bir belediye başkanı olduğunu anlatan Gürkan, “Ben ziyaretiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.   Bizden çok daha eski ve kıdemli bir belediye başkanısınız. Halk tarafından kabul görmüş bir siyasi partinin genel başkanısınız. Zaten buradaki teşkilatınız ile sürekli görüşüyoruz. Ziyaretinizden dolayı çok mutlu oldum. Kısa bir süre önce bende il başkanlığınızı ziyaret etmiştim; Edirne için ne yapabiliriz diye? Çünkü siyaset halka hizmet için var. Siyaset bir amaç değil sadece bir araç. Siyasi gücünüzü, imkanlarınızı halka hizmet için kullanmıyorsanız, yapmanızın da bir anlamı yok. Siyaset mutlaka olacak ama Edirne, her türlü siyasi anlayışın ve görüşün üzerinde olmalı. Edirneliler ile bu anlayışı dört yıldır sürdürdük, sürdürmeye de devam edeceğiz” dedi.

Başkan Gürkan, daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindekileri 118 yıldır belediye binası olarak kullanılan tarihi binayı gezdirerek, Atatürk Odası ve tarihi binanın duvarlarını süsleyen birbirinden değerli tablolar hakkında bilgi verdi

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriÇocuk Ruh Sağlığı Merkezi Çalışmalara Devam Ediyor


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriÜniversitelerdeki kitap sayısı arttı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriAhilik Haftası Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri“Millî Eğitim Sistemi Adı Gibi Millî Değildir”


GÜNDEM 19 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri “BELEDİYE VATANDAŞI OYALIYOR!”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriSON GÜN 21 EYLÜL


GÜNDEM 18 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriAygun: “Demokrasi adım adım bitiriliyor”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri“ÖĞRETMENSİZ OKUL KALMAMALI”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriSonbaharda kendinizi yenileyin


GÜNDEM 17 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriGünay, TATSO Genel Kurulu’na katıldı


GÜNDEM 17 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleri2018-2019 İlköğretim Haftası Kutlandı


GÜNDEM 17 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriTARSİM UYARDI: SERA SİGORTASI YAPTIRMANIN TAM ZAMANI!


GÜNDEM 17 Eylül 2018
genel haberleri
 haberleriDÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNDE ÖRNEK ETKİNLİK


GÜNDEM 17 Eylül 2018
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org