KADINLAR TİYATRO İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçe merkezine uzak mesafedeki köylerde yaşayan kadınları tiyatro ile buluşturdu. 65 yaşındaki Ayla Kurt, “Bu yaşıma geldim ilk defa tiyatro izledim” dedi.
Haber Gündem 12 Aralık 2019 Bu Haber 89 kişi tarafından okundu.

tekirdağ KADINLAR TİYATRO İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “Silivri’de tiyatro ile tanışmayan kimse kalmayacak” sözleriyle başlattığı çalışmalar kapsamında merkeze uzak mahallelerde yaşayan Silivrililer tiyatro ile buluşmaya devam ediyor. Fenerköy, Büyüksinekli, Kurfallı, Akören, Değirmenköy ve Gümüşyaka Mahallelerinde yaşayan kadınlar hayatlarında ilk kez tiyatro seyretti. Oturdukları köylerden alınarak otobüslerle ilçe merkezinde bulunan Silivri Belediye Tiyatrosu Önder Yılmaz Sahnesi’ne getirilen kadınların heyecanı görülmeye değerdi. “Can Erik” adlı tiyatro oyununu seyreden kadınların mutlu anlarına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da eşlik etti.

BAŞKAN YILMAZ: “KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ KÖYLERE DE GELECEK”

Tiyatro gösterisi öncesinde konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, bu güzel etkinlikte kadınlar ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. “Seçim sürecinde hanımefendilere ‘Elimi uzatıyorum, benim elimi havada bırakmayın’ dedim. Allah’a çok şükür ki elimi havada bırakmadınız. Şimdi bu kardeşiniz de sizlerin elini hiç bırakmayacak” diyen Başkan Yılmaz, tiyatro etkinlikleriyle ilgili şöyle konuştu: “Size bir sözüm vardı. Ne dedik? Biz Silivri’yi sadece çarşı meydanından ve sahilinden ibaret görmeyeceğiz. Köylerdeki kızlarımızı ve hanımefendilerimizi sosyal hayata dahil edeceğiz dedik. Kurfallı köyüne bir söz vermiştim, sözümü kısmen tutuyorum. Kurfallı köy meydanında bir tiyatro sergileyeceğiz, ben de Silivri Belediye Başkanı olarak küçük bir rol alacağım demiştim. Onu da yapacağız ama bugün bir değişiklik yaptık. Her ay 3 tane tiyatromuz oluyor. Biz gündüz matinesi yaparak sadece hanımefendileri çağıralım dedik. Geldiğiniz için teşekkür ederiz. Köy okullarımızda tiyatro salonlarını yaptırmaya başladık. Kültür sanat etkinliklerini ve bu gibi faaliyetlerimizi direkt köylerimizde ayağınıza getireceğiz. Hiç merak etmeyin 5 yıl boyunca hep ama hep sizlerle beraber olacağım.”

KURT: “65 YAŞIMIZA KADAR TİYATRO İZLEMEDİK”

Tiyatro seyretmeye gelen 65 yaşındaki Ayla Kurt, “65 yaşıma kadar tiyatro izlemedik. Ama Volkan Başkan seçimi kazanınca söz vermişti, şimdi çok güzel bir oyun seyrettik. Hiç gülmediğim kadar güldüm desem yeri. Eşimin vefatından sonra 20 yıldır gülemedik ama bu tiyatro gülmemize vesile oldu. Çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz. Devamını istiyoruz.” dedi. İpek Tanrıyar, Murat Tavlı, Efsane Geçen, Bahri Çervatoğlu ve Nami Esatgil’in sergilediği oyun tüm kadınların beğenisini topladı. Köylerde yaşayan kadın ve çocuklara özel düzenlenen tiyatro gösterileri önümüzdeki ay devam edecek.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriTekirdağ'dan İdlib'e 7 Tır Yardım Gönderildi


GÜNDEM 22 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriVali Yıldırım Protokol Kuralları Seminerine Katıldı


GÜNDEM 22 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org