Kadınlar İçin Tiyatro Düzenlendi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 'Kadın mı? ' isimli tiyatro gösterisi sergilendi.
Haber Süleymanpaşa 11 Mart 2020 Bu Haber 500 kişi tarafından okundu.


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Yahya Kemal Bayatlı Kültür Merkezinde Engelsiz Yaşam Derneği 'Kadın mı? ' isimli tiyatro gösterisi sergiledi.

Program Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Etkinlikle ilgili konuşan Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Sayın Şerife Türüdü, çoğu zaman kadının dışladığını ifade ederek, şunları kaydetti;” En çok ezilen, hırpalanan, psikolojik ve fiziki şiddetin en ağırını yaşayan, eşleri tarafından yarım kadın, atıl insan olarak kabul edilip terk edilen, iş hayatında ondan bir şey olmaz, bir işe yaramaz denilip, toplum tarafından dışlanandır engelli kadın. Engelli kadınlar, engelli çocuklar ve engelli çocuklarımızın anneleri, onlar o kadar naif ve bir o kadar sessiz çoğunluktur. İşte tam da bu nedenle bu gece buradayız. Tam bir kadın dayanışması içerisinde hazırladığımız programımızda emeği geçen: tiyatromuzu yazıp yöneten Gökhan Çetintaş ve tüm ekibine, İşaret Dili Öğretmenimiz Sayın Mahmure Yel, sevgili oğlu Ege ve tüm işaret dili öğrencilerine, okuyacağı şiirle katkıda bulunan Gaye Çolakoğlu'na ve kendi yazdığı şiiri seslendirecek olan Sevgi Yavuz'a, ismini atladığım programda emeği geçen tüm emekçi dostlarıma ve bizleri bu programda yalnız bırakmayan siz kıymetli misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimi arz ederim. Bu vatan uğruna hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet, acılı ailelerine ve tüm ülkemin güzel insanlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar dilerim. İnşallah bu acılar bir daha yaşanmasın. 9 ay karınlarında taşıdıkları ve gözlerinden sakındıkları evlatlarını, ayağına taş değmesin diyerek eşlerini, Atalarımızdan bizlere miras kalan bu güzel vatanımızın ve cefakar milletimizin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye atmamak için askere uğurlayanlar başta olmak üzere, askerlerimizden dualarını esirgemeyen tüm kadınlarımız: Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun!”

Konuşmanın ardından 'Kadın mı? ' isimli tiyatro gösterisi ve ‘Kadınlarımız' isimli slayt gösterisi sergilendi. Mine Engin Tekay ise resimli ve hikayeli sunumu gerçekleştirdi.

Gaye Çolakoğlu tarafından 'Çanakkale Şehitlerine' Sevgi Yavuz tarafından ise ‘Helal Eyle’ isimli şiirler okundu.

Programa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Çıtak Başbuğ, STK Temsilcileri, Engelli Derneklerinin Üyeleri ve Tekirdağ Halkı katıldı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriTekirdağ TSO’dan Geçmiş Olsun Ziyareti


GÜNDEM 20 Mart 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org