KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI SERGİ

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi; kadına yönelik şiddete, çocuk gelinlere ve kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için, öğrencilerin çalışmalarından oluşan afiş sergisine ev sahipliği yapıyor. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bir afiş sergisi düzenlendi. Kadınların hayatın her alanında daha etkin olmalarını hedefleyen Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin hazırladığı eserlerden oluşan “Kadın” temalı afiş sergisi sanatseverlerle buluştu. Kadına yönelik şiddete duyarlılık oluşturmak amacıyla hazırlanan sergide, şiddetin duygusal yönünü anlatan farklı çalışmalar yer aldı.
Haber Gündem 2 Aralık 2019 Bu Haber 56 kişi tarafından okundu.

tekirdağ KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI SERGİ
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fuayesi’nde kapılarını açan sergide öğrenciler, hazırladıkları tasarım ve çalışmalarla kadının niteliğinin değişkenliklerini kendi perspektiflerinden ele alarak yorumluyor. Kadının çeşitli yönlerden zaman içinde toplumdaki değişimi, serginin sanatsal çerçevesini oluşturuyor. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerinin düzenlemesi ile oluşturulan sergide, yaklaşık 22 eser kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak için izlenime sunuluyor. Kadınların uğradığı şiddetin sosyo-kültürel, psikolojik ya da ekonomik katmanlarının görünür kılınmaya çalışıldığı sergide fiziksel şiddet, ekonomik şiddet, kadın cinayetleri gibi kadının maruz kaldığı şiddet türlerine dikkat çekiliyor.
 
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün ve Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Muhammet Bayraktaroğlu, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla gerçekleştirilen serginin açılışında yaptıkları açıklamalarda, kadına şiddete dikkat çekmeye çalıştıklarını ifade ederek şiddetin hiçbir gerekçeyle normalleştirilemeyeceği gibi kültürel alışkanlıkların bir parçası olarak da açıklanamayacağını vurguladı. Sergide yer alan eserleri inceleyerek genç sanatçılarla, eserleri üzerine bir sohbet gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün, öğrencilerin yoğun çabalarıyla oluşturulan sergi ile ortaya çıkan farkındalığın çok değerli olduğunu hatırlattı ve daha fazla projenin geliştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
 
İdari ve akademik desteklerini tüm fakülte öğrencileri için seferber ettiklerini ve böylesi projelerde rol almakta hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarının altını çizen Prof. Melihat Tüzün ve bölüm öğretim üyeleri, ardından sergide çalışmaları bulunan öğrencilere katılım belgelerini sundular.
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da Uyuşturucu Operasyonu


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org