İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer‘den Su ve Vicdan Nöbetine Destek Ziyareti

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Gündem 16 Ağustos 2019 Bu Haber 80 kişi tarafından okundu.

tekirdağ İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'den Su ve Vicdan Nöbetine Destek Ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çanakkale'nin tek içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı su toplama havzasında yürütülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan “Su ve Vicdan Nöbeti”nin 16. gününde nöbete destek olmak amacı ile kamp alanını ziyaret etti. 

Başkan Soyer ilk olarak Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Mutluay ve Rebiye Ünüvar, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, ilçe ve belde belediye başkanları ile birlikte Kirazlı Balaban Mevkiinde bulunan maden sahasını ziyaret etti. Maden sahasında yapılan inceleme sırasında Başkan Yardımcısı Mutluay, Başkan Soyer'e maden çalışmaları nedeni ile gerçekleştirilen ağaç ve doğa katliamı hakkında bilgi verdi. Ardından Soyer ve Başkan Gökhan, maden sahasına fidan dikti. 

Maden sahasında yapılan incelemelerin ardından Başkan Gökhan, Soyer ve beraberindeki heyet “Su ve Vicdan Nöbeti” kamp alanını ziyaret etti. Burada vatandaşlar ile bir araya gelen Soyer, Kirazlı Balaban Mevkiinde gerçekleştirilen doğa katliamına ilişkin açıklamada bulundu. Soyer; “Gerçekten bu talan alanını görüp de vicdanı sızlamayacak insan evladı yok diye düşünüyorum. Olağanüstü büyük bir tahribat ve olağanüstü kötü bir tablo var. Hakikaten insanın içi parçalanıyor, yüreği sızlıyor. Bugüne kadar ne yazık ki çok yol almış durumdalar ama bugün Türkiye'de büyüyen büyük bir direniş ruhu var. Bu talana sessiz kalmak istemeyen, onun için el birliğiyle, güç birliğiyle meydan okuyan ve direnen büyük bir güç var. Bu güç her türlü siyasi farklılığın ötesinde vicdanları, insanları buluşturan bir güç. O nedenle öncelikle buna destek verenleri, bunun parçası olanları, katkı veren herkesi ve Ülgür Başkanımı tüm kalbimle kutluyorum” dedi. 

Doğa katliamına karşı verilen mücadelenin daha da büyütülmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Gökhan; “Bundan sonra hem bu direnişi yaygınlaştırmamız, büyütmemiz hem de hukuki anlamda zemini güçlendirmemiz lazım. Yani bundan sonraki süreçte gücümüzü artırmamız gerekiyor. Çok haklı olduğumuzu biliyoruz ama bu yetmiyor. Sesimizin çok güçlü çıkması gerekiyor. Türkiye de sadece haklı olmak yetmez biliyorsunuz, sesinizin de güçlü çıkması lazım. Biz de bundan sonra çok daha güçlü çıkaracağız o sesi, sizin sesinize katılacağız, sizin gücünüze güç katmaya çalışacağız. Türkiye'deki bütün baroları seferber etmeye gayret etmeye çalışacağız. En azından büyük şehirlerdeki baroları katkı vermeye davet edeceğiz. Hukuk zeminini güçlendirdik. Uluslararası alanda da sesimiz daha gür çıkacak. Kanada'ya ulaşacak o sesimiz, bunları besleyen o damarlara ulaşacak. Sonuna kadar mücadele edeceğiz, ben hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, hep beraber daha güçlü olacağız inşallah” dedi.

Kamp alanında yapılan ziyaret, çay ve sohbet molası ile son bulurken, heyet ardından kordon boyunda bulunan Truva atı önünde bir araya geldi. Kazdağlarında gerçekleştirilen doğa katliamına karşı farkındalık yaratmak amacı ile Truva Atı önünde çektirilen fotoğrafının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in Çanakkale programı son buldu.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleri6'ncı Kat Penceresinden Düşen Bebek Öldü


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriAğaca Çarpan Otomobilin Sürücüsü Yaralandı


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriKeşan Belediyesi’nin Sünnet Şöleni 22 Eylül’de…


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriKeşan Belediyesi’nin Sünnet Şöleni 22 Eylül’de…


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriMİLLETVEKİLİ YEL BAKANLA BULUŞTU


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriÇOCUK AKADEMİSİ YENİ EĞİTİM YILINA MERHABA DEDİ


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriGENEL MÜDÜR İÇÖZ KAYMAKAM TAŞÇI’YI ZİYARET ETTİ


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriİSKELE İÇİN GERİ SAYIM


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri“TRAKYA BİRLİK BATABİLİR!”


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara’daki Orman Yangını


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriBURUN TIKANIKLIĞINA YOL AÇAN 4 ÖNEMLİ NEDEN


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri'EN KÖTÜ BARIŞ EN İYİ SAVAŞTAN İYİDİR


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri Başkanlığa Nehir Gergin vekalet ediyor


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Yüksel Basınla Buluştu


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org