İttifakta Neler Oluyor?

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 31 Mart yerel seçimlerinde yapılacak ittifak ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
Haber Gündem 9 Ocak 2019 Bu Haber 216 kişi tarafından okundu.

tekirdağ İttifakta Neler Oluyor?

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerine Millet İttifakı ile giren Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde de ittifakı sürdürmek için görüşmelere devam ediyor.

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde, CHP ile devam eden ittifak görüşmeleriyle ilgili Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda bir basın toplantısı düzenledi. İyi Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Tolga Akalın ve 11 ilçe başkanı ile birlikte parti yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya yaptı. Alkaya konuşmasında, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İyi Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında iş birliği yönünde karar alınmıştır. İyi Parti Tekirdağ İl Teşkilatları olarak bu işbirliği görüşmelerinin ruhuna uygun davranılmış ilkeli siyaset  ve sorumluluklarımızdan da taviz vermeden hiçbir ilçede aday tanıtımı yapılmamıştır. Tabanımızdan gelen aday sorularına, partimize oy vermiş 80 bin seçmenimizin ümidi ve hakkını koruyarak, yapılacak görüşmeler sonucunda adayların ilan edileceği belirtilmiştir” ifadelerini kullandı.

“Önceliğimiz oy varlığımızı korumaktır”

İyi Parti olarak önceliklerinin Tekirdağ’da aldıkları oy oranını korumak olduğunu ifade eden Alkaya, “‘’Bizim ilk etapta vermiş olduğumuz bölgesel raporda, ilk önce oy varlığımızı korumaktır. Yeni Kurulmuş ve 1 senede seçime girmiş bir partinin ilk seçimlerde almış olduğumuz oy oranını korumaktır. Bizim burada ilçe pazarlığımız yok. GİK Üyemizin de söylediği gibi ortak müşterek bir noktada hareket etme noktasında bir beklentimiz var. Ama bizim genel merkezimize verdiğimiz raporun CHP tarafından hiç dikkate alınmadığını gördük.Bizim bir ilçe pazarlığımız olmadı, 11 ilçemiz var 11’de bizimdir. Genel merkezimizden tarafımıza bildirilen bilgi doğrultusunda, ilimizde seçmen sayısına göre bir büyük ilçe ile iki küçük ilçenin tarafımıza verileceği, oy oranımızın korunacağı belirtilmiş olup konu tarafımızca da seçmen kitlemize ve teşkilatımıza bu şekilde aktarılmıştır. 04 Ocak Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi sanki tüm ilçe belediyeleri kendilerine verilmiş gibi Tekirdağ’ın 11 ilçesinde adayların ilan etmiştir. Bu açıklamada, alınan kararın İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin müşterek olarak aldıkları karar olduğu CHP tarafından beyan edilmiştir. İl ve İlçe Teşkilatlarımız ile tabanımızda, yapılan bu açıklamaya büyük bir tepki gelmiştir. Açıklamanın yapıldığı günden bu yana gerek milletvekilimze, gerekse teşkilatımıza yüzlerce telefon ve mesaj gelmiş, böyle bir işbirliğinin kabul edilemez olduğunu, tüm ilçe belediyelerin bir partiye bırakılarak işbirliği olmayacağı, bu yapılanın CHP tarafından siyasal bir hotbinlik olduğu ifade edilmiştir” dedi.

“2 ilçe ve bir büyükşehir belediyesi bizimdir”

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’nın ardından sözü İyi Parti GİK üyesi Tolga Akalın aldı. İYİ Parti GİK üyesi Mehmet Tolga Akalın, Trakya'da iş birliği kapsamında bir büykşehir ve 28 belediye kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

Amaçlarının millet ittifakını kazandırmak olduğunu söyleyen İYİ Parti GİK üyesi ve Trakya Teşkilat Kurucusu Av. Mehmet Tolga Akalın, “Bizler bir seçim atmosferine birlikte gitmeyi hedefliyoruz. Her iki tarafında birbirine saygı duyacağı bir ortam oluşturmayı istiyoruz. Buradan CHP’nin yerel yöneticilerine, kanaat önderlerine sesleniyorum. Yapılacak olan mahalli seçimlerde Tekirdağ’ın, Trakya’nın sorunlarını hemşerilik hukuku içerisinde bitirmeliyiz. İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı temeli hemşerilik hukukunu muhafaza etmek üzere bir komisyon kurmuştur. Ve hedefimiz Trakya’da 28 ilçe ve 1 Büyükşehir’de millet ittifakını kazandırmak ve zafere ulaştırmaktır. Bunu sağlıklı yürütemezsek bunun sonuçlarına başkalarının sevineceğini hepimizin bilmesi gerekiyor” diye konuştu.

11 İLÇE BAŞKANIMIZ 11 ÇADIR KURARLAR, YOLA DEVAM EDERLER"

Akalın konuşmasında, “Bir şeyi hatırlatmak istiyorum. İyi Parti’nin kuruluşuna bakarsak, bu partinin kurulmasında emeği geçen insanlar bulundukları koltukları tekmeleyerek buraya geldiler. Bir adalet ve hakkaniyet mücadelesinden geldiler. İyi Parti’nin kurucuları siyasi birikimi ile gelmiş insanlardır. Bu insanların yaptıklarına ve becerilerine herkesin saygı duyması gerekir. İyi Parti Tekirdağ Teşkilatı için nezaket, adalet ve hakkaniyet talep edilebilir hususlar değildir, mazimiz ve halimizden dolayı bize gösterilmesi gereken davranışlardır. Partilerin oy oranlarını makul şekilde dikkate alarak, ittifakların da kendi içerisinde sorunlar olacağını bilerek, bu sorunları en aza indirerek bir kalbi ittifak mutlaka oluşturulmalıdır. Buradan sağduyu çağrısı yapıyorum. Bir Milletvekili arkadaşımız bir paylaşım yapıyor. CHP Tekirdağ’da 12-0 yapacak diyor. Biz millet ittifakı olarak 28 İl ve İlçe 1 de Büyükşehir’i Trakya’da kazanmayı hedefliyoruz. Ben şahsen CHP’nin Tekirdağ’da ne alıp ne alamayacağını bilemem. Buradaki kanaat önderlerimizi sağduyuya davet ediyorum. Aksinin ifade edilemeyeceğini söylüyorum. Ama samimiyetin bittiği yerde sadakat isyana vesile olur. Samimiyetle söylüyorum ki burada bulunan 11 İlçe Başkanımız 11 çadır kurarlar, bir de büyükşehir çadırı kurarlar ve yollarına devam ederler” dedi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMuratlı Yüzme Havuzu Hizmete Açılıyor


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriOtomobil Koyun Sürüsüne Daldı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriÇERKEZKÖYLÜLERİN AY IŞIĞINDA SİNEMA KEYFİ


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİshak KOÇYİĞİT’ den Nezaket Ziyareti


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de 'acı' hasat başladı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriKAVUN HEM SERİNLETİYOR HEM DE TOK TUTUYOR


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriŞampiyon Ormanlıspor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriVEZİRKÖPRÜ GÜREŞLERİ AĞASI’NDAN ZİYARET


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriErgene Belediyesi Mobil Uygulaması İlgi Görüyor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriSİYASİ DEĞİL EKONOMİK KAYGI İPTALE SEBEP OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriI. MÜZİK KAMPI BAŞLADI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYURDAKUL TAEKWONDOCULARI TEBRİK ETTİ


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriHaydi Türkiye Bisiklete


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriMİNİK PEHLİVAN ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYENİDEN ZAM!


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİÇÖZ ASALETEN ATANDI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org