İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALANDI

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Hükümlülerin Eğitim ve İyileştirmelerine İlişkin İşbirliği Protokolleri imzalandı.
Haber Gündem 12 Şubat 2020 Bu Haber 262 kişi tarafından okundu.

tekirdağ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALANDI

Protokollere Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı adına Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin imza attı.

Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, desteklerinden ötürü Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e teşekkür ederek, projeye katkı verecek öğretim elemanlarına kutlayarak, projenin hayırlı olmasını temenni etti.

Rektör Şahin “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak Tekirdağ’ımız için ne yapılması gerekiyorsa, üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Göreve geldiğimiz günden bu yana imzalayarak hayata geçirdiğimiz pek çok protokol oldu. Bugün Cumhuriyet Başsavcılığımız ile imzaladığımız protokoller sosyal açıdan çok önemli bir projenin ilk adımı. Üniversitemizdeki akademisyenlerin bilgi birikimi ve deneyimleri ile gerçekleştirilen konferans, seminer, kurs, söyleşi, sosyal ve kültürel faaliyetler ile ilgili iş birliği faaliyetleri ile ilimizdeki hükümlülerin yaşamlarında yeni bir kapı açarak suçtan uzaklaşıp topluma kazanmalarına vesile olmak bizler için çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.” sözlerine yer verdi.

Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin Adalet Bakanlığı’nın ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde, kurumda bulundukları süreyi en etkin bir şekilde değerlendirmeleri için gerekli olan, eğitim ve öğretim çalışmaları, sosyal kültürel ve sportif faaliyetler, mesleki  kurslar, sağlık taramaları gibi faaliyetler düzenlemek suretiyle yeniden sosyal yaşama hazırlanmaları için gerekli bilgi ve becerileri kazanmaları ile kurum personelinin mesleki ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamaları amaçlanmaktadır.

Ceza İnfaz Kurumlarında yürütülmekte olan eğitim-iyileştirme faaliyetleri ile yaptıklarına pişman olmuş, toplum ile bütünleşmeye hazır, kendi ayakları üzerinde durabilen, kurumda geçirdikleri süreci yeni bir başlangıç için fırsat olarak görebilen ve değişime yüzünü dönen bireyler yetiştirmek, hükümlüleri topluma kazandırmak ve yeniden suç işlemelerini önlemenin yanı sıra ceza infaz kurumunda bulunan hükümlülerin ileriki yaşamlarında sosyal, kültürel, milli ve manevi gelişimlerine katkı sağlaması ile hükümlülerin rehabilite edilerek tekrar topluma kazandırmaları, sosyal ve kültürel yönden geliştirilmeleri hedeflenmektedir.

Protokol imza töreni günün anısına Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç’un  cezaevinde yapılmış olan tabloyu  Rektör Şahin’e  takdim etmesiyle son buldu. 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriPrefabrik Evler Nasıl Üretilir?


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriBaşarılı Sporculardan Akay'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTrakya Üniversitesinde E-Spor Turnuvası


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriESENLER KIRKKEPENEKLİ BAĞLANTI YOLU YENİLENİYOR


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriGökhan'dan Umurbey Belediye Başkanı Doğan'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağspor, Zirve Takibini Sürdürüyor


FUTBOL 18 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriSosyal Yardım İşleri Tek Binada Toplanacak


GÜNDEM 18 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriDin Öğretimi Formasyon Programı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTEKNOPARK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org