İlkokul Öğrencilerine Uygulamalı Trafik Eğitimi

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 12 Şubat 2020 Bu Haber 241 kişi tarafından okundu.

tekirdağ İlkokul Öğrencilerine Uygulamalı Trafik Eğitimi

TEKİRDAĞ'da ilkokul öğrencilerine Mobil Trafik TIR'ında teorik, parkurda ise akülü araçlarla pratik trafik eğitimi verildi.
İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilkokul çağındaki çocuklara trafik bilinci ve farkındalığı oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Mobil Trafik TIR'ı Tekirdağ'da, çocuklarla buluşturuldu. Eski Valilik Meydanı'nda konuşlandırılan TIR'da öğrencilere trafik polisleri tarafından, verilen teorik eğitimin ardından Trafik Eğitim Parkı'na geçildi. İlkokullu miniklere parkurda, polisler eşliğinde akülü araç kullandırılarak verilen uygulamalı eğitimde, trafikte karşılaşabilecekleri durumlar karşısında yapmaları gerekenler anlatıldı. 
Parkurda araç kullanırken eğlenen öğrencilerden Mehmet Ali Demirel, "Bugün kaza yapmamayı öğrendik, ondan sonra yayalara yol vermeyi öğrendik, geri vitesleri öğrendik. Eğlendim, çok güzeldi. Bazen kurallara uyuyordum, şimdi her zaman uyacağım. Diyeceğim ki baba dikkatli ol emniyet kemerini tak ondan sonra yola başlayabiliriz" dedi.
'2019 YILINDA 11 BİN 400 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ'
Tekirdağ Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Yusuf Avcı, geçen yıl Trafik Dedektifleri projesi kapsamında okullara giderek 11 bin 400 öğrenciye trafik eğitimi verdiklerini söyledi. Avcı, "Eğitimlerimiz devam ediyor, 2020 yılında da Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın ortak protokolü kapsamında Mobil Trafik Eğitim TIR'ı faaliyetlere başladı. Tüm illerimizi geziyor, 12-13 Şubat 2020 tarihlerinde de Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde görevlendirildi. Amacımız burada çocuklarımızı, öğrencilerimizi trafik eğitimi konusunda bilgiler vermek, trafik bilincini onlara aşılamak. Bu kapsamda ilk önce Trafik Eğitim TIR'ının içerisinde bir ders ortamı var, orada sunumlar ile birlikte trafik eğitimleri hakkında bilgiler veriyoruz. Daha sonra akülü araçlar ile trafik parkuru üzerinde derste gördüğümüz trafik kurallarını pratikte onlardan uygulamalarını istiyoruz. Bu sayede çocuklarımızın trafik bilincini, trafik kurallarını daha iyi öğreneceğini, trafik bilinci ile yollara çıktığında veya okula gelip giderken nasıl hareket etmeleri konusunda bilgiler verdik. Bu konuda daha duyarlı olacaklarına inanıyoruz, amacımız kazaları önlemek, kazaları azaltmak ve kazaların önüne geçmek" diye konuştu.

 

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriPrefabrik Evler Nasıl Üretilir?


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriBaşarılı Sporculardan Akay'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTrakya Üniversitesinde E-Spor Turnuvası


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriESENLER KIRKKEPENEKLİ BAĞLANTI YOLU YENİLENİYOR


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriGökhan'dan Umurbey Belediye Başkanı Doğan'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağspor, Zirve Takibini Sürdürüyor


FUTBOL 18 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriSosyal Yardım İşleri Tek Binada Toplanacak


GÜNDEM 18 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriDin Öğretimi Formasyon Programı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTEKNOPARK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org