İL MÜDÜRÜ KARACA’DAN SİLİVRİ’YE DESTEK SÖZÜ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 17 Ağustos 2019 Bu Haber 87 kişi tarafından okundu.

tekirdağ İL MÜDÜRÜ KARACA’DAN SİLİVRİ’YE DESTEK SÖZÜ
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, beraberindeki heyet ile birlikte Silivri Belediyesi TÜRAM’da incelemelerde bulundu. Başkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda tarım projeleri konuşuldu.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca’yı Silivri’de misafir etti. Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde (TÜRAM) düzenlenen toplantıya Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü İlyas Akbaş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ahmet Ülker, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü İlhan Kartal, Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü Ömer Siviş, Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nuri Ertuğrul, İstanbul Rumeli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, İstanbul Rumeli Üniversitesi Genel Sekreteri Muhammet Suat Uzun, Silivri Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, İBB ve Silivri Belediyesi Meclis Üyesi Şenoğlu Türkyılmaz, İBB ve Silivri Belediyesi Meclis Üyesi, İBB Tarım Komisyonu Başkanı Sami Barlas, Silivri Belediye Meclis Üyesi Sefer Ölçer, Silivri Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Solak, Harun Akkan ve ilgili birim müdürleri katılım gösterdi.

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ İNCELEMELERDE BULUNDU

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca ve beraberindeki heyet, Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, inceleme sırasında merkezin daha verimli kullanılması adına sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Yılmaz, merkezde önemli eksiklikler bulunduğunu dile getirerek özellikle sulama sistemleri sorununun ortadan kaldırılması için destek sözü aldı.

PROJE TOPLANTISI YAPILDI

TÜRAM uygulama alanlarının gezilmesinin ardından tarım projeleri için değerlendirme toplantısı yapıldı. Büyük Ova Koruma Alanı kapsamındaki yerlerin imar durumu, mezbaha yapımı, Millet Bahçesi Projesi, tarımsal üretimin artırılmasına yönelik girişimler ve Ar-Ge çalışmaları toplantının gündemini oluşturdu.

BAŞKAN YILMAZ: “TARIM VE GIDA VAZGEÇİLMEZİMİZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Silivri’de sizi ağırlamaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Marka Kent Silivri hayalimizin en büyük özelliklerinden birini tarım ve hayvancılık konusu oluşturuyor. Silivri’nin 15 Milyon nüfusun yanı başında, onu besleyebilecek kapasiteye sahip olduğunun farkındayız. Tarım ve gıda vazgeçilmezimiz. Tarım ve hayvancılığın marka kenti olurken tüm İstanbul’un ve Türkiye’nin bundan haberdar edilmesi, reklamının ve duyurularının yapılması lazım. Bunları yaparken de bir şey üretmeniz lazım. Ortada ürün yoksa, bir marka değer yoksa hepsi havada kalır. Öncelikle marka şehir Silivri’nin marka değerlerini yaratmalıyız. Dolayısıyla Tarım İl Müdürlüğümüz ile beraber TÜRAM’da ortak bir projenin içerisinde çalışmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum. Tarım bakanlığımızın teknik personelinin, donanımlarının, birikimlerinin bize ufuk açacağının, yol göstereceğinin düşüncesindeyim. Üniversitemiz ve diğer paydaşlar ile beraber yapacağımız çalışmalardan verim elde edeceğiz. İddia ediyorum hafta sonunu başka yerde geçiren 3-4 Milyon nüfus var. Bu nüfusun hava alabileceği, şehir stresinden kurtulabileceği ve evine dönerken de organik ürünlerini, salçasını, bulgurunu, manda yoğurdunu alabileceği bir coğrafyada biz tembel tembel oturamayız. Bizim çalışmaya ihtiyacımız var. Proje üretip geleneksel tarım yapan kardeşlerimize de öncü ve örnek olmamız lazım. Burası bir hobi bahçesinden ileri gidememiş. Biz burasını bir tarım enstitüsü, bir tarım parkı haline getirebiliriz. Doğru proje ve doğru insanlar ile yola çıkarak bu şehrin paydaşlarını buna inandırabiliriz. Türkiye’nin 10 köy pazarı içinde köyler ilçeler var ama Silivri yok. Hayalim köy pazarı denildiğinde ilk olarak Silivri’nin akla gelmesi. Bizim bunları kendimize dert edinmemiz lazım. Bu pazarı en hızlı şekilde Silivri’nin merkezinde gerçekleştirip, reklamını yaparak da insanları buraya getirebilmemiz lazım. Bakanlığımız ve il müdürlüklerimiz ile yapacağımız akademik çalışmalarımız bu nedenle çok önemli. Müdür beye destekleri için teşekkür ediyorum.”

KARACA: “ÇOK İYİ BİR SİNERJİ YAKALADIK”

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, davetleri için Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek konuşmasına başladı ve şunları söyledi: “Öncelikle bu fırsat için teşekkür ediyorum. Başarılı işler yapmak için yerel yönetimler, üniversiteler ve enstitüler ile beraber çalışmalıyız. TÜRAM gibi yerler geliştirilmeli. Çiftçilere lavanta yetiştirilebileceğini, arıcılık yapılabileceğini göstermeliyiz. Genç çiftçi projeleri geliştirdik. Taksici ve sigortacı olup bırakanlar, bizden destek alıp çiftçiliğe yönelenler var. Dönüp dönüp bize teşekkür ediyorlar. Bu tip işlerde birlikten kuvvet doğuyor. Sayın Başkanım da bize bu imkanı tanıdı, buraya davet etti. Birlikte çalışma arzusu var. Biz çok iyi bir sinerji yakaladık, bu sinerjiye herkesin dahil olması lazım. İnşallah bu güzel bir başlangıç olur. Dünden daha iyi bir noktadayız, yarın da çok daha iyi bir noktada oluruz inşallah. Hayırlısı olsun.” Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleri6'ncı Kat Penceresinden Düşen Bebek Öldü


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriAğaca Çarpan Otomobilin Sürücüsü Yaralandı


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriKeşan Belediyesi’nin Sünnet Şöleni 22 Eylül’de…


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriKeşan Belediyesi’nin Sünnet Şöleni 22 Eylül’de…


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriMİLLETVEKİLİ YEL BAKANLA BULUŞTU


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriÇOCUK AKADEMİSİ YENİ EĞİTİM YILINA MERHABA DEDİ


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriGENEL MÜDÜR İÇÖZ KAYMAKAM TAŞÇI’YI ZİYARET ETTİ


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriİSKELE İÇİN GERİ SAYIM


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri“TRAKYA BİRLİK BATABİLİR!”


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara’daki Orman Yangını


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriBURUN TIKANIKLIĞINA YOL AÇAN 4 ÖNEMLİ NEDEN


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri'EN KÖTÜ BARIŞ EN İYİ SAVAŞTAN İYİDİR


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri Başkanlığa Nehir Gergin vekalet ediyor


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Yüksel Basınla Buluştu


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org