Hıdırağa Mahallesi’nde Yaşanan Su Sorunu Çözüldü

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Hıdırağa Mahallesi’nde yaşayan mahalle sakinleri tarafından TESKİ’nin ALO 185 Çağrı Merkezi’ne basınç yetersizliği olduğu gerekçesiyle arıza bildirildi. Bunun üzerine bölgeye gelen TESKİ ekipleri mahallede yaşanan su arızasını giderdi.
Haber Çorlu 14 Mart 2020 Bu Haber 340 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Hıdırağa Mahallesi’nde Yaşanan Su Sorunu Çözüldü

TESKİ tarafından yapılan açıklamada “Basınç yetersizliği arızası bildirilen Hıdırağa Mahallesi’ne (Kore Mahallesi bölgesi)  gelen TESKİ ekipleri bölgede incelemeler yaptı. Yapılan inceleme sonucu yeri belli olmayan içme suyu hattı arızası olduğu, arıza sonucu suyun yüzeye çıkmadığı, yerin altına kaçak su şeklinde aktığı tespit edildi ve TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından özel dinleme ekibi bölgeye sevk edildi.” denildi.

ARIZALAR ONARILDI

Bölgede arıza giderme çalışmalarının hız kesmeden başladığını belirten yetkililer açıklamanın devamında, “Çalışmalar sırasında emniyet güçlerinden destek alınarak mahalle içerisinde zaman kaybetmeden tespit kazıları, bölgeyi daraltmaya yönelik vana koyma ve yer altı dinleme çalışmaları gerçekleştirilmiş, iki noktada yüzeye çıkmayan yüksek debili arıza tespit edilmiş ve arızalar onarılmıştır. Onarılan arızalar sonrasında bölgedeki basınç yetersizliği sorunu giderilmiştir.”  ifadelerine yer verdi.

ÖZEL EKİPLER TEKNOLOJİK CİHAZLARLA DONATILDI

TESKİ Genel Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı açıklamada ayrıca “Tekirdağ’da gerçekleşen yüzeye çıkmayan su arızalarının tespiti ve onarımı vatandaş mağduriyetini gidermek ve su israfını önleyip kayıp kaçağın önüne geçmek için oluşturulan özel ekipler teknolojik cihazlarla donatılıp 11 ilçede faaliyet göstermektedir.” denildi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org