“Hepimiz Biriz, Bu Ülkenin İnsanıyız”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Fethi Pehlivan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Haber Süleymanpaşa 18 Ekim 2019 Bu Haber 156 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Hepimiz Biriz, Bu Ülkenin İnsanıyız”

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda gündemi değerlendiren Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Fethi Pehlivan, “Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz” dedi.

Sürecin hassasiyetinden bahseden Pehlivan, “İçinde bulunduğumuz süreç birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz anlardan birisidir. Hepimizin yaşanan hadiselere partizanca yaklaşmaktan kaçınması elzemdir. Eğer milletimiz arasında meydana gelen bu birlik ruhunu zedelenirse bundan bu ruhu zedeleyenler mesuldür. Bu operasyon üzerinden her kim siyasi bir rant elde etme niyeti varsa bilmeli ki; aziz şehitlerimizin ruhlarını incitecektir.

Bu noktada özellikle de iktidarı uyarmak istiyorum, çünkü kullandıkları dil ne yazık ki son derece yanlış bir dil. ‘Cumhur ittifakı-Millet ittifakı’ söylemi bize fayda sağlamaz. Biz bu süreçte sadece Türkiye ittifakından bahsedilmesini dilerdik. Tekrar vurgulamak istiyorum şu an birlik olma zamanıdır” dedi.

Bu ülkede yaşayan herkesin kardeş olduğunu vurgulayan Pehlivan, “Dünyadaki ve bölgedeki hadiseleri itina ile değerlendirmeliyiz. Bu sebeple ABD ve İsrail’in bölgedeki hedeflerini gözden ırak tutmamalıyız. Bu hedefler sadece bizim bildiğimiz meseleler değil bütün dünyanın bildiği hedeflerdir.  İsrail bunu Arz-ı Mevud olarak tarif etmekte Büyük İsrail’i kurmayı kendisi için bir inanç görmektedir. ABD ise İsrail’e vereceği desteği BOP kılıfında takdim etmektedir. Ortadoğu yeniden tanzim edilecek ve bölgede küçük devletler oluşturulacak. Bu sebepledir ki iki konuyu gündeme getirmeyi hedef olarak görmektedirler. Bunlardan birisi ırkçılık diğeri ise mezhepçiliktir. Tarihe baktığımızda bölgemizde kurulan devletler ırkçılık ve mezhepçilik üzerine inşa edilmemiştir.  Kürt Türk Arnavut Boşnak Laz hepimiz biriz bu ülkenin insanıyız. Geçmişte beraber yaşadık bugün de beraber yaşayacağız. Bu farklılıkları biz zenginlik olarak görmeliyiz, eğer bunu böyle görmezsek Batı’nın oyunlarına alet oluruz. YPG PKK gibi terör örgütlerini Kürtlerin temsilcisi olarak görmüyoruz. Bizim tarihimiz Kürtlerle bin yıldır kardeşlik üzerine tesis edilmiştir. Burada şu 4 tarihi dönemece dikkat çekmek istiyorum. 1071 Malazgirt Savaşında Sultan Alparslan’a en büyük destek Kürt aşiretlerden geldi. Anadolu’nun İslamlaşmasında beraber gayret gösterdik. 1514’deŞah İsmail’in Anadolu istilasına karşı Şeyh İdris-i Bitlisi önderliğinde Kürt kardeşlerimiz Anadolu’nun muhafazasında önemli bir rol oynamışlardır.  1891 yılında Sultan Abdülhamit Hamidiye alaylarını kurmuş bölgede yaşayan Kürtler asayişin sağlanmasında yardımcı olmuşlardır.  Sonuncu tarihi vaka ise I. Cihan Harbi ile başlayan süreçten Kurtuluş Savaşına kadar Kürt kardeşlerimiz ile beraber bu vatanı müdafaa etmemizdir. Tarihi hakikat ortadadır Türk ve Kürt et ve tırnak gibidir. Bin yıldır böyledir bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

KKTC CUMHURBAŞKANINA CEVAP

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkanı Mustafa Akıncı’ya da cevap veren Fethi Pehlivan, konuyla ilgili şunları söyledi: “Şu hususu da belirtmek istiyorum ülkemiz uluslar arası sahada şu veya bu sebeple gerekli desteği bulamamıştır.

Bu bizim moralimizi bozmamalı ama bunun sebebini araştırıp üstesinden gelmek mecburiyetindeyiz.

Bu bize karşı yürütülen kampanyanın neticesi olabileceği gibi bizim kendimizi anlatamamamız da olabilir.

Bu meyanda hemen şunu ifade etmek istiyorum ki; Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yaptığı talihsiz açıklama bizi üzdü.

Hemen arkasından gelen Başbakan Ersin Tatar’ın açıklaması ise KKTC halkının hissiyatına tercüman oldu. Bu açıklama en başta Kıbrıs davası uğrunda şahadet şerbeti içen mücahitlerin ve Mehmetçiğin aziz hatırasına bir hakarettir”

Milli Görüş Davasının 50. Yılını kutlayan Pehlivan, son olarak şunları kaydetti: “Merhum Erbakan Hocamız 1969 yılında bağımsızlar hareketini başlatmış ve 12 Ekim 1969 yılında Konya’dan bağımsız milletvekili seçilerek meclise girmiştir. Bu tarih Milli Görüş davası için tohumun toprağa kavuştuğu tarihtir. O günden bugüne yarım asırlık bir hareketin çınarlaşması için atılan ilk tohumdur.  Diyerek ifade ettiği Milli Görüş davamızın 50. Yılını bu vesile ile buradan kutlamak istiyorum. Bu hareket köklerini Sultan Alparslan’dan, Selahattin Eyyübi’den, Fatih’ten, Abdülhamit’ten, Çanakkale’den, Sarıkamış’tan, Kıbrıs Barış Harekâtından alan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen bir harekettir.

Bu manevi dinamikleri ile hakkın hakim olması, adil bir düzenin tesis edilmesi için yarım asırlık bir mücadele bundan sonra da yoluna devam edecektir.

Bu sebeple biz bu süreci iyi anlamaya ve bu sürecin ne anlama geldiğini idrak etmeye mecburuz. Milli Görüşçüler olarak çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmış olsak bile Milli Görüş’ün bu ülkenin mayası olduğuna inanıyoruz.

Bakınız Milli Görüş tarihinde iş başına gelir gelmez üç konuyu ana gündem haline getirmiştir. Bunlar Manevi Kalkınma, İslam ülkeleri ile işbirliği ve Ağır Sanayi hamlesidir.

Bunun yanı sıra Milli Görüş dış politikada şahsiyetli duruşu esas almıştır.

Eğer biz bunları gerçekleştirirsek o zaman geçmişte Erbakan Hocamızın mecliste yumruğu kürsüye vurup ‘Bana ne Amerika’dan’ dediği noktaya gelebiliriz.”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriŞarköy'de Yapımı Tamamlanan Cami İbadete Açıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Çatıdan Düşen İşçi Yaralandı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞarköy'de 97'nci Yıl Kutlamaları


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da TAG Toplantısı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org