Hamsi yüzleri güldürdü

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Karadeniz’de son günlerde hamsinin bol çıkması Çerkezköy’deki balıkçı tezgahlarında da fiyatlara yansıdı. Hamsinin kilosunun 25 TL’den 10-15 TL’ye düşmesi vatandaş ve esnafın yüzünü güldürdü. Çerkezköylü balıkçılar bu hafta bol hamsi çıkması ile hamsinin fiyatının düştüğünü ve hamsi satışlarında patlama yaşandığını belirttiler.
Haber Çerkezköy 15 Şubat 2020 Bu Haber 221 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Hamsi yüzleri güldürdü

Karadeniz'de bu yıl bol miktarda avlanan hamsi, hem balıkçıların hem de tüketicilerin yüzünü güldürdü. Hamside yaşanan bolluğun ardından fiyatların düşmesiyle vatandaşlar, balıkçı tezgahlarına akın etti. "Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı, balık lezzetlendi" diyen balıkçı esnafı, satışlardan memnun.

10-15 TL’YE ALICI BULUYOR 

Çerkezköy Kapalı Pazar yerinde bulunan balık tezgahları da hamsiyle doldu. Havaların soğumasıyla hem hamsi bollaştı hem de lezzeti arttı. Balıkçıların ağlarına takılan hamside bolluk yaşanınca kilosu 10-15 TL’ye kadar düştü. Hamside yaşanan bolluğun ardından fiyatların düşmesiyle vatandaşlar da balıkçı tezgahlarına akın etti.

BU HAFTA HERKES DOYA DOYA HAMSİ YEDİ

Çerkezköy Balıkçılık Sahibi Bekir Sal, son haftalarda tezgahlarda en bol hamsinin yer aldığını ve bu nedenle de fiyatların 10-15 TL’ye kadar düştüğünü kaydetti. Sal “Bir süredir kilosu 20-30 TL arası değişen fiyatlarla satılan hamsi bu hafta bol çıkınca tezgahlarımız da şenlendi. Balık severler de bol bol hamsi yeme keyif yaşadı. Fiyatların düşmesi bizlerin de satışını artırıyor, pahalı olduğu zaman satış az oluyor. Temennimiz bu fiyatların bir süre daha böyle sürmesi” diye konuştu. 

HAMSİNİN FİYATININ DÜŞMESİ YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ

Çerkezköy Karadeniz Balıkçılık sahibi Cenk Diş de “Geçen hafta hamsi 20-25 TL’den satılıyordu. Ancak bu hafta bol hamsi çıkınca fiyatlar da düştü. Fiyatların düşmesi bizleri memnun ettiği gibi vatandaşı da memnun ediyor. Bu hafta en çok bol olarak hamsinin çıkması hamside fiyatları kayda değer şekilde düşürdü. Çerkezköylü balıkçılar olarak en azından balık fiyatlarının bu günkü gibi bir süre daha ucuz seyretmesini temenni ediyoruz ve fiyatlar düşük olunca da vatandaşın balığa olan talebi artıyor. Bizler de bu durumda memnun oluyoruz. Biz Çerkezköylü balıkçılar olarak haftanın yedi günü sabah saat 08.00 ile akşam saat 22.30’a kadar Kapalı Pazar yerinin Küçük Sanayi’ye bakan kısmında balıkçılar çarşısında halkımıza hizmet veriyoruz. Bu yıl hava koşulları nedeniyle denizlerin fazla serin olmaması nedeniyle tezgahlarımıza beklediğimiz şekilde balık çeşidi gelmedi yani az balık çıktı ve bu yıl önceki yıllara baktığımızda bazı balık çeşitlerindeki fiyat yüksekliği bundan kaynaklanıyor. Bu hafta hamsinin bol çıkması ile fiyatının düşmesi yüzümüzü güldürdü. Mevsim itibariyle hamsi tam yenecek lezzette. Herkese tavsiye ederim” dedi. 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriKızılpınar'da 25 bin 668 seçmen sandık başına gidecek


GÜNDEM 29 Şubat 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriBaşarılı Sporculardan Akay'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ'da Sahte Etil Alkol üretenlere Operasyon: 6 Gözaltı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriTekirdağ’a Giriş-Çıkış Yasağı Uygulanmaya Başlandı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org