GÜRKAN, “MÜCADELE ETMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Engelli bireylerin sosyal yaşama daha aktif katılabilmeleri ve kentte engelsiz bir şekilde yaşayabilmeleri için çaba göstermeye devam ettiklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Umarım bir gün Edirne’de, diğer şehirlerde engelli vatandaşlarımızın rahat, özgür ve engelsiz bir şekilde yaşayacakları şehirler haline gelecektir” dedi.
Haber Gündem 22 Ekim 2019 Bu Haber 83 kişi tarafından okundu.

tekirdağ GÜRKAN, “MÜCADELE ETMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava; Bulgaristan’daki engellilere işveren firma sahipleri ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Başkan Gürkan, kendisini ziyaret eden Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava ile engellilere işveren firma sahipleri  Panka Vangelova, Rodoslov Deogoshnski, Stefka Yaelouske, İnanka Piskova, Velichka Kolcheve, Diana Kolcheve’yi Belediye Nikah Salonu’nda ağırladı.

Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gürkan,  en büyük hedeflerinin engelsiz bir kent yaratmak olduğunu söyledi.

Engelli bireylerin sosyal yaşama daha aktif katılmaları için birçok projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Gürkan, “Engelsiz Yaşam Merkezi’yle; özel çocuklarımıza umut olduk. Sosyal yaşamlarını daha aktif geçirmesi ve yeni kazanımlar elde etmesi için Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özel çocuklarımıza birçok olanak sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kentteki kaldırımların iniş ve çıkışlarının engelli erişimine uygun hale getirilmesi için bir çalışma başlatıldığını belirten Gürkan, “Ben çağdaş kenti hep böyle tanımlıyorum; bir engeli sabah tek başına evinden çıkıp; çarşıya çıkıp her işi tek başına halledip, yine tek başına eve dönebiliyorsa, benim için o kent, çağdaş bir kenttir. Edirne’yi böyle bir kent yapmak için uğraşıyoruz, çaba gösteriyoruz. Tabi kolay değil. Çok engel var. Ama çok engel var diye bununla mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Mücadeleye devam. Umarım bir gün Edirne’de, diğer şehirlerde engelli vatandaşlarımızın rahat, özgür ve engelsiz bir şekilde yaşayacakları şehirler haline gelecektir” dedi.  

Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava da Başkan Gürkan’a Bulgaristan’da gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava, Edirne’de engelliler ile ilgili gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ettiklerini ve faaliyetlerinde de bu çalışmaları örnek gösterdiklerini söyledi. Eli Todorava ayrıca Başkan Gürkan’ı 2020 Mart ayında Filibe’de gerçekleştirilecek olan; Avrupa’daki birçok kurum ve işletmenin katılacağı Engellilerin Üretim Fuarı’na davet etti. 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriŞarköy'de Yapımı Tamamlanan Cami İbadete Açıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Çatıdan Düşen İşçi Yaralandı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriŞarköy'de 97'nci Yıl Kutlamaları


GÜNDEM 17 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da TAG Toplantısı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Eroin Ve Bonzai Operasyonu


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriKitap Okuma Etkinliğinde öğrencilerden Görsel Şölen


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ Meydanı, 1928 Yılındaki Ruhuna Kavuşuyor


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleri"MALZEMEYİ TANI SANATA DOKUN" SERGİSİ


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org