Gündoğdu: “Esnafımızın Kafasını Karıştırmıyoruz”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Aşkın Gündoğdu Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As’ın açıklamalarına cevap verdi. ‘Biz kimsenin kafasını karıştırmıyoruz’ diyen Gündoğdu “Esnafın tek çatı altında toplanarak haklarını almasını istiyoruz” diye konuştu.
Haber Süleymanpaşa 16 Kasım 2019 Bu Haber 159 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Gündoğdu: “Esnafımızın Kafasını Karıştırmıyoruz”

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Tekirdağ Servisçiler Esnaf Odası kurma çalışmalarını yapanların sosyal medya hesabından ‘Şoförler ve Otomobilciler Odalarının hiçbir şey yapmadığı ve kendilerinin UKOME’de temsil edilmediği’ şeklindeki söylemleri üzerine önceki gün basın açıklaması gerçekleştirmişti. As açıklamasında “Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın iş yapmadığını söyleyen arkadaşımız kuracakları odanın hangi hizmetleri yapacağını anlatsın. Esnafımızın da kafasını karıştırmasın. Esnafımızın oda seçimi konusundaki tercihine de saygılıyız” ifadelerini kullanmıştı.

 

“KİMSEYİ ZORLA ÜYE YAPMIYORUZ”

 

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As’ın açıklamaların cevap veren Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Aşkın Gündoğdu da “Biz kimsenin kafasını karıştırmıyoruz. Amacımız servisçi esnafının tek çatı altında toplanarak haklarını almasıdır ve bu da yasaldır. Mustafa As demecinde ‘UKOME toplantıları öncesi UKOME’de şoför esnafını temsil eden Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şenol Turan’ın il genelindeki 8 oda başkanının görüşlerini aldığını ve toplantı sonunda da kendilerine toplantı ile ilgili bilgi verdiğini’ belirtiyor. Ancak bugüne kadar Şenol Turan UKOME’de bizlerin hangi hakkını savundu ya da hakkımız olanı almamızı sağladı? Aynı şekilde Mustafa As da bu güne kadar bizlerin sıkıntılarının çözümü için ne gibi çalışmalar yaptı? Şahsıma Tekirdağ Servisçiler Odası kurulması için görev verildi ve oda kurma çalışmalarımız devam ediyor. Biz hiç kimseyi zorla üye yapmadık ve yapmıyoruz. Servisçiler Odası kurulduğunda Şoförler Odası’nın ne gibi bir zararı olacak? Plaka ihaleleri yapılırken neden servisçilerin hakkını korumadı” diyerek Başkan As’ı eleştirdi.

 

MEVCUT PLAKALARIN HAKKI KORUNMADI

 

Öğrenci servislerinin, işini aksatmadıkları sürece personel servisçiliği de yapabileceğini kaydeden Gündoğdu, “Bu, bakanlık tarafından alınan bir karardır. Bizim buna da itirazımız yok” dedi. Gündoğdu “Şenol Turan bizim hak ve hukukumuzu nasıl savunuyor. Sıkıntılarımızı nasıl dile getiriyor. Ergene’de bir süre önce kiralık plaka ihalesi açıldı. Komisyonda o arkadaşlarımız var. Neden şoför esnafının hakkı korunmadı. Ayrıca UKOME ilçelerde de plaka ihalesi yaptı. Bunda da mevcut plakaların hakkı korunmamıştır. 2015 yılında kapalı ihale usulü ile ihale yapıldığında UKOME tarafından maddi hata yapıldı. Oda başkanlarının bunu bilmesi gerekir. 2018 yılında Ergene ilçesinde yapılan kiralık ihale  alt komisyonda görüşüldüğünde Şenol Turan tarafından herhangi bir itirazının olmadığı görülmektedir.  Şenol Turan’ın şoför esnafını koruyan kollayan yada sıkıntılarını giderici yönde bir talebi olmamıştır. Sadece alınan karara imza atıyor. Esnafın hakkı elden gidiyor. Siz bizim hakkımızı böyle mi savunuyorsunuz. Servisçi esnafının eline tarihi bir fırsat geçti. Bunu da oda kurarak değerlendiriyor. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odalarına da ihtiyacı olmayacaktır. Esnafın aklını bizler bulandırmıyoruz. Tekirdağ Servisçiler Odası olarak çok daha iyi hizmet vereceğimizi de taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org