GÖNÜLLÜ OL SORUMLULUK AL HAREKETE GEÇ

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, afet tehlikelerine karşı vatandaşlarımızı afet ile acil durumlara karşı daha dirençli hale getirmek ve gerektiğinde profesyonel ekiplere destek sağlamak amacıyla Malkara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda Gönüllü Tanışma Toplantılısı gerçekleştirildi.
Haber Malkara 30 Kasım 2019 Bu Haber 114 kişi tarafından okundu.

tekirdağ GÖNÜLLÜ OL SORUMLULUK AL HAREKETE GEÇ

Afet Gönüllüleri Projesi kapsamında gerçekleştirilen tanışma toplantasında; Malkara Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer, Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay ve Yüretme Kurulu Üyeleri, AFAD yetkilileri ile personelleri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar yer aldı.

İlçemizinde içinde bulunduğu deprem fay hattının yaratacağı olası bir deprem veya doğal afete hazır olmanın önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer; “ Teknolojik açıdan ilerledikçe doğal afetlerden daha az etkilenmekte ancak bu sefer de teknolojik afetlere maruz kalmaktayız. Bunun yanından doğal afetlerin etkisi ise bir türlü sıfıra indirilememektedir. Bu yüzden afetlerle birlikte yaşamaya alışmalı ve hem engellenmesi için hem de zararlarından korunmak için gerekli eğitim ve tedbirleri almalıyız.“ diyerek toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer'in ardından konuşma yapan Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay; “Gönüllü Tanışma Toplantısı davetimize karşılık vererek bizimle burada olan Malkara'lılara teşekkür ederim. Yaşanabilecek afetlere duyarlı olmalıyız ve alınacak önlemleri iyi bilmeliyiz. Bizler Kent Konseyi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.“ dedi.

Tanışma toplantısına yoğun ilgi gösteren Malkara'lılar, doğal afet ve deprem hakkında yapılan ankete katılarak, AFAD Gönüllüsü Tanıtım Sunumu ile bilgilendirildiler.

AFAD Gönüllüsü olmak isteyen vatandaşlar e-Devlet Kapısı üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Gönüllülük Başvurusu ve Takibi üzerinden kayıt yaptırabilirler.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Malkara haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Malkara haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Malkara haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Malkara haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Malkara haberleri
 haberleriÇorlu'da Uyuşturucu Operasyonu


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Malkara haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org